bir kaçakçının gizli köşkü

in #art2 years ago (edited)

Kıbrıs/Girnede bulunan bu köşk sıradan köşklere benzemez yapısıyla biliniyor.Köşkle ilgili en ilginç detaylardan biri, hiçbir yerden görünmüyor oluşu. Paolides, rahat bir şekilde silah ticareti yapmak için, kendine adeta görünmez bir kale yaptırmış.

köşk.jpg

Köşkün sahibi Paulo Paolides. Kendisi İtalyan asıllı bir Rum. Kıbrıs'ta doğmuş ve burada avukatlık yapıyormuş. Tabi dışardan görünen bu. Aslında mafya avukatlığı yapan bir silah kaçakçısı.

adam.jpeg

Köşkün her odası farklı bir renkte düzenlenmiş. Köşkte kalan misafirler, masalara oturacağı zaman, odalarının rengindeki masaya oturuyormuş.

oda.jpg

Aynı zamanda adamın gay olduğuna dair bilgilerde hala gizli tutulmakta ve evde değişik partiler düzenlediği bilinmekteymiş o zamanlar parti akşamı elinde elmayla balkona geçermiş paolides ve balkondan elmayı aşağıya doğru arkası dönük bir şekilde atarmış ve onu yakalayan kişiyle o gece birlikte olurmuş.
Pedofili olduğu dair söylentilerde var ortada ve bu yüzden çocukların odasını kendi odasının yanına yaptırdığı söyleniyor.
Bir diğer bilgiye göre de çocukları korumak amacıyla çocuk odasını kendi odasının yanına yaptırdığı söyleniyor.

Ve buda sofia loren gibi birçok ünlünün içerisinde süt banyosu yaptığı havuzu.
![mavi_kosk_sut_havuzu.jpg]
()

Evle ilgili birçok özellik ön plana çıkıyor ve sanıyorum evde en önemli detay ise hala ayinlerde kullanılan som altından yapılmış ve odanın neresinden bakarsanız bakın elleri,dizleri,ayak uçları ve gözlerinin size dönük olmasıdır.Bu tablodan dünyada 4 adet bulunmaktaymış ikisi Vatikanda diğeri Magosada bulunan St.Barnabas manastırıymış. Halen tablonun fiyatı sır gibi saklanmakta işte tablo ;
tablo.jpg

Paulo Paolides Türk askerleri tarafından evine baskın yapılıyor ve evinin arka kısmındaki tünellerden kaçmayı başarıyor ve tünelide bulunmasını istemediği için imha ediyor. 1986 yılında mafya tarafından öldürülüyor.

Sort:  

Congratulations @ogulcaanabk! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 10 upvotes. Your next target is to reach 50 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemWhales has officially moved to SteemitBoard Ranking
SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!