Nedir Petro? Türkiye Dahil Olacak mı?

in #bitcoin4 years ago (edited)

Venezuellanın kripto para birimi.Adını ise ülkenin en önemli gelir kaynağı olan petrolden almaktadır.

Venezuello Cumhurbaşkanı Maduro, geçen ay ülkenin kendi kripto parasını çıkaracağını açıklamıştı ve şimdide uygulamaya koymak üzere.Bugün ise işleme başlama ve faaliyeti ile ilgili gerekli açıklamaları yapacağı bildirilmişti.Özellikle Türkiye,Katar ve Ortadoğudaki bazı ülkeler başta olmak üzere birçok ülkeninde desteklediğini yani yatırım yapacağını belirten cumhurbaşkanı Avrupa ve ABD'den yatırımcıların da destek vereceklerinden eminim şeklinde bir konuşması var.

Venezuella ABD nin ambargosu altında bulunduğundan dolayı bu durum ülke ekonomisine oldukça zarar veriyor.Enflasyon rakamları dehşet durumda olduğundan temel ihtiyaçlarda bile kıtlık yaşanmakta.İşte bu durumu hafifletmek için büyük bir umut vadediyor Petro.Bu sayede sadece ekonomik anlamda değil bir nevi ambargo konusunda da büyük bir şeffaflık oluşturacağını düşünüyor yetkililer.Bir nevi doların egemenliğinden kurtulup rahatlamak amaçlanıyor.

Türkiye ile ilgili bir açıklama da oluşturduğundan oldukça merak oluşturdu bu kripto para birimi.Bakalım açıklamalar ne yönde olacak...

image

Sort:  

Coins mentioned in post:

Name #CoinsPrice (USD)📉 24h📈 20.02.2018
SteemSteem$4,33-0.13%
BTCBitcoin$11 543,904,93%
ETHEthereum$946,22-0.44%
XRPRipple$1,140,99%
BCCBitcoin Cash$1 525-0.50%

For more Analysis to @a-blockchain

This post has received gratitude of 4.50 % from @appreciator thanks to: @googletr.

You just received a 12.50% upvote from @honestbot, courtesy of @googletr!
WaveSmall.gif

Great post @googletr .
Thanks for sharing

You got a 1.08% upvote from @postpromoter courtesy of @googletr!

Want to promote your posts too? Check out the Steem Bot Tracker website for more info. If you would like to support the development of @postpromoter and the bot tracker please vote for @yabapmatt for witness!

Awesome post! I invite you to visit our blog and vote us back! And of course to enjoy our content :)

I'm goingo to be frank on this. I don't speak this language, but as a Venezuelan an cryptoinvestor, all I can advise you is not to buy petro, don't throw away your money.

i supported this! from Turkey.

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.06
JST 0.039
BTC 35392.71
ETH 2442.51
USDT 1.00
SBD 3.98