📰 175 mln dolarów, Rosja, EU, ogromny transfer

in #bitcoin5 months ago (edited)

podsumowanie wiadomosci  20 wrzesnia 2020.png

Kolejny tydzień obfitujący w ważne wiadomości, m.in.:

  • smart contracty, a więc feature rodem z Ethereum już niedługo może pojawić się w siecie BTC
  • Binance oskarżony o wypranie 9 milionów dolarów
  • historyk Niall Ferguson prognozuje kolejny spory wzrost kursu Bitcoina, kolejna postać pokroju Johna McAffee?

Przekonajcie się o tym i sprawdźcie wiele newsów w naszym cotygodniowym podsumowaniu

📌 Niall Ferguson: czeka nas nowa bańka na Bitcoinie https://bit.ly/3iOgVTu
Niall Ferguson jakiś czas temu po raz kolejny wypowiedział się nt. Bitcoina. Tym razem jego słowa dot. już stricte kursu kryptowaluty.

📌 MicroStrategy dokupuje BTC o wartości 175 mln dolarów https://bit.ly/2FC4Ana
Po zakupie Bitcoina o wartości 250 milionów dolarów miesiąc temu, firma MicroStrategy zrobiła kolejne zakupy warte 175 milionów. Aktualnie, notowana na NASDAQ spółka posiada 0,18% maksymalnej podaży BTC.

📌Smart kontrakty na Bitcoinie coraz bliżej | Krok milowy w aktualizacji Schnorr/ Taproot https://bit.ly/35Sg3cU
Dewoloperzy Bitcoin Core są coraz bliżej tego, aby smart kontrakty na Bitcoinie stały się rzeczywistością. Zespół programistów „króla kryptowalut” pokonał największą przeszkodę w aktualizacji opartej na podpisach Schnorra i Taproot.

📌 Ogromny transfer BTC o wartości 116 000 000 USD https://bit.ly/32N1wNO
Anonimowy wieloryb przesłał 11 230 BTC o wartości 116 milionów dolarów za opłatą w wysokości zaledwie 2,14 dolarów. Transfer został zauważony po raz pierwszy przez zautomatyzowany moduł do śledzenia transakcji znany jako Bitcoin Block Bot.

📌 Rosyjski bank nadal inwestuje w blockchaina. https://bit.ly/3myIm69
Szwajcarskie ramię największego banku w Rosji bada proces finansowania handlu oparty na technologii blockchain.

📌 Od momentu powstania sieci Bitcoin, wartość największej kryptowaluty na świecie wzrosła o 12 milionów procent! https://bit.ly/3mEyFCT
Od momentu powstania sieci Bitcoin, wartość największej kryptowaluty na świecie wzrosła o 12 milionów procent. Osoby spoza branży mogą być zaskoczone taką skalą wzrostu. Można zastanawiać się, czy nie jest to jedynie dziełem przypadku…

📌 Unia Europejska do 2024 roku ureguluje rynek kryptowalut i blockchaina https://bit.ly/3iNaxfd
Branża kryptowalut cały czas prężnie się rozwija, a cyfrowe aktywa coraz częściej są uznawane przez regulatorów na całym świecie. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Unia Europejska do 2024 roku, planuje wprowadzić kryptowaluty i technologię blockchain w swoich głównych działaniach. W ten sposób UE ma zamiar promować szersze wykorzystanie cyfrowych finansów.

📌 Tether może zamrażać i odwracać transakcje dla USDT wydane w łańcuchach bloków Ethereum i TRON https://bit.ly/35Ru36B
Tether może zamrażać i odwracać transakcje dla USDT wydane w łańcuchach bloków Ethereum i TRON. Cofnął niedawno transakcję o wartości 1 miliona dolarów, która nie dotarła do platformy DeFi Swerve. Większość innych stablecoinów ma również pewną kontrolę nad transakcjami użytkowników, zwykle ze względów regulacyjnych. Jakie stwarza to zagrożenie?

📌Giełda Binance pozwana przez Fisco za rzekome ułatwienie wyprania 9 milionów dolarów https://bit.ly/3mzgNJM
Giełda #Binance została pozwana przez japońską giełdę kryptowalut Fisco za rzekome ułatwienie wyprania skradzionych aktywów cyfrowych o wartości ponad 9 milionów dolarów.

📌 Binance celuje w DeFi | 113 mln USD w BUSD mówi samo za siebie? https://bit.ly/2RF3IR0
Szybko rosnąca kapitalizacja rynkowa stablecoina BUSD Binance pokazuje, że giełda podejmuje poważne kroki, aby stać się głównym pretendentem do miana głównego gracza branży DeFi.

📌 Libra Networks LLC z weteranem rynku finansowego w składzie https://bit.ly/3hKmaCd
Do projektu Libra nadal dołączają czołowi eksperci w dziedzinie usług finansowych. Stowarzyszenie właśnie wyznaczyło weterana z HSBC, Jamesa Emmetta, na stanowisko dyrektora zarządzającego firmy zależnej – Libra Networks LLC.

📌 Indie na krawędzi możliwego zakazu handlu kryptowalutami: Bloomberg https://bit.ly/3ciupUQ
Ostatnio większość wiadomości wychodzących z kryptowalutowej przestrzeni wydaje się być dobra. Do gry włączają się nowi inwestorzy, a rynki obserwują wzmocnienie podstaw i rozwiązań technicznych. Ale w Indiach szykuje się coś, co grozi cofnięciem się rynku i zdaje się iść śladami chińskiej polityki „on-again, off-again”.

Więcej na https://jpktraders.pl/175mln-rosja-eu-ogromny

Wsparcie
Działamy non-profit i za nasze analizy/artytkuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować nas podziękowaniami ❤️