📰 Kryptowaluty na celowniku fiskusa, Ethereum 2.0 startuje, uwaga na..

in #bitcoin5 months ago

podsumowanie wiadomosci 8 listopada 2020.png

W tym tygodniu ważne newsy z Polski dotyczące odpowiedzialności za promowanie piramid finansowych oraz nowych regulacji fiskusa w kwestii kryptowalut. Ponadto oficjalna data startu Ethereum 2.0 czy kolejny rozłam w Bitcoin Cash


➡️ 1. Fiskus celuje w kryptowaluty. https://bit.ly/3eE6oJp

Krajowy resort finansów i międzynarodowe instytucje planują nowelizację zasad opodatkowania przychodów z kryptowalut. Przepisy obowiązujące od 2019 roku okazują się niewystarczające.


➡️ 2. UOKiK będzie walczyć z naganiaczami piramid. Na pierwszy ogień idzie Damian Żukiewicz. https://bit.ly/2U2jQNH

Wczoraj, prezes UOKiK – Tomasz Chróstny ogłosił, że urząd ochrony konsumentów będzie ścigał nie tylko twórców piramid, ale także ich promotorów. Prezes wszczął już pierwsze postępowania. Jedno z nich prowadzone jest przeciwko Damianowi Żukiewiczowi – znanemu z YouTube’a naganiaczowi scamów takich jak FutureNET, czy BitClubNetwork.


➡️ 3. Chiński juan cyfrowy osiągnął 300 milionów wydanych dolarów https://bit.ly/32lriYv

W ramach programu pilotażowego CBDC Chińskiego Banku Ludowego od 2 listopada 2020r. wydano 300 milionów dolarów cyfrowego juana. Przeprowadzono ponad cztery miliony oddzielnych transakcji.


➡️ 4. Trudność wydobycia bitcoina notuje największy spadek od 2012 roku! https://bit.ly/3n4PXsi

Trudność wydobycia bitcoina właśnie odnotowała największy procentowy spadek od czasu pojawienia się ASIC pod koniec 2012 roku. Spadek o nieco ponad 16% daje górnikom powód do świętowania, jako że ich rentowność ma teraz znacznie wzrosnąć.


➡️ 5. Ethereum 2.0 | Kontrakt depozytowy uruchomiony | Sieć startuje 1 grudnia! https://bit.ly/36b9qkm

Faza 0 Ethereum 2.0 została ostatecznie sformalizowana i przygotowana do uruchomienia około 1 grudnia. Kontrakt depozytowy jest już aktywny. Można przesyłać na niego środki, które zostaną przeznaczone na staking.


➡️ 6. Silk Road – przebudzenie | BTC o wartości ponad 1 miliarda dolarów w ruchu https://bit.ly/2U2lFKu

3 listopada Whale Alert zasygnalizował olbrzymie transfery BTC. Ktoś ruszył 69 369 BTC o wartości przekraczającej 1 miliard dolarów w kierunku nieznanego dotąd adresu.


➡️ 7. Rozłam w obozie Bitcoin Cash i groźba hard forku. https://bit.ly/36melPI

W obozie Bitcoin Cash znów szykuje się rewolucja i kolejny hard fork. O co chodzi tym razem i co z tym wszystkim ma wspólnego producent portfeli sprzętowych – Trezor?


➡️ 8. Square rozbija bitcoinowy bank i raportuje miliardowe przychody https://bit.ly/3kbewlI

Notowana na giełdzie spółka poinformowała w swoim liście od inwestorów opublikowanym w czwartek. Cash App wygenerował 1,63 miliarda dolarów przychodu z Bitcoina i 32 miliony dolarów zysku brutto z Bitcoina w trzecim kwartale 2020 roku, odpowiednio o około 11x i 15x więcej w perspektywie rok do roku.


Więcej na https://jpktraders.pl/8-mocnych-newsow/

👍 Podoba się?
POLUB POST

✏️ Masz jakieś pytanie?
Komentuj

Wsparcie
Działamy non-profit i za nasze analizy/artytkuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować nas podziękowaniami ❤️

Coin Marketplace

STEEM 0.91
TRX 0.12
JST 0.127
BTC 53906.09
ETH 2364.75
BNB 545.94
SBD 8.03