📰 Renault, EU nowe regulacje, DeFi, najszybsza adopcja w..

in #bitcoin7 months ago

podsumowanie wiadomosci  13 wrzesnia 1.png

Wszystkie najważniejsze informacje z rynku kryptowalut z 37 tygodnia roku znajdziecie w naszym dzisiejszym podsumowaniu. Zapraszamy do lektury

📌 Renault przetestowało blockchaina https://bit.ly/2FiX9RE
Producent samochodów Renault przetestował swój projekt oparty na technologii blockchain mający na celu ułatwienie certyfikacji zgodności komponentów do jego pojazdów.

📌 Kto ma najwięcej bitcoinów? https://bit.ly/3huTT2q
Blockchain Center zebrało dane odnośnie niektórych z największych hodlerów bitcoina (BTC). Wśród najbogatszych znaleźli się bliźniacy Winklevoss, rozmaici hakerzy, oszuści a nawet „combie coins”. Kto ma najwięcej bitcoinów? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej

📌 Jak Korea Północna pierze skradzione krypto? https://bit.ly/2RmB9HQ
Każdy kraj ma jakieś swoje brudy, które musi wyprać, a Korea Północna ma ich wyjątkowo dużo. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, służby bezpieczeństwa tego kraju dokonały kilka kryptowalutowych ataków hakerskich. W jaki sposób autokratyczne państwo, które właściwie nie ma sojuszników, zamienia cyfrowe aktywa w gotówkę?

📌 Unia Europejska chce wprowadzić rygorystyczne regulacje dot. stablecoinów https://bit.ly/2FolwNG
Główne europejskie kraje, w tym Niemcy, Holandia i Włochy, wezwały do wprowadzenia bardziej rygorystycznych regulacji stablecoinów. Jak podała agencja Reuters, celem nowych regulacji ma być “ochrona konsumentów i zachowanie suwerenności państwa w polityce pieniężnej”.

📌 Najszybsza adopcja kryptowalut na Ukrainie, w Rosji i Wenezueli https://bit.ly/335dJMn
Chainlysis, firma zajmująca się analizą kryptowalut i blockchaina, opublikowała swój najnowszy Globalny Indeks Adopcji Kryptowalut 2020 (Global Crypto Adoption Index 2020). Z analizy wynika, że najszybsza adopcja kryptowalut ma miejsce w krajach takich jak Ukraina, Wenezuela i Kenia.

📌 Chińczycy w gorączce DeFi | Wypłaty z giełd idą w miliony https://bit.ly/35yGvrY
Wiele wskazuje na to, że chiński popyt na DeFi nie przestaje rosnąć. Lokalne giełdy borykają się z problemem zmasowanych wypłat ze strony użytkowników. Chińczycy kierują środki z giełd wprost do protokołów yield farming.

📌 Projekt DeFi zniknął z 20 mln $ użytkowników https://bit.ly/2Rm69HV
Projekt DeFi Yfdexf.Finance zniknął z rynku po tym, jak inwestorzy zablokowali aktywa o wartości 20 milionów dolarów w protokole.

📌 Niedawny spadek cen #ETH poprzedzony wyprzedażą⁉ http://bit.ly/32qOhlK
Cena Ethereum spadała swobodnie w ciągu ostatnich kilku dni, tracąc w pewnym momencie na wartości prawie 200 USD. Według niedawnego raportu, spadek cen nastąpił wkrótce po tym, jak 100 największych adresów giełdowych zrzuciło ponad 1 milion ETH.

📌 Zgodnie z danymi od #Cryptoquant, rezerwy USDT spadły na najważniejszych giełdach, takich jak #Binance, OKEx i Huobi. https://bit.ly/2ZuArfV
W ciągu ostatnich trzech miesięcy kapitalizacja stablecoinów zwiększała się o 100 milionów dolarów dziennie. Tether przyczynił się do tego za sprawą wolumenu, który 7 września 2020 r. był 1,84 razy większy niż ten, który odnotował bitcoin. Jest jednak pewien problem. W tym samym okresie czasu, rezerwy USDT na giełdach, które były używane głównie do przenoszenia kryptowalut z giełd krypto-kryptograficznych do giełd kryptowalut, dramatycznie spadły…

📌 Komisja Europejska chwali IOTA, która chce zrewolucjonizować europejskie miasta https://bit.ly/2RmAdTQ
Komisja Europejska opublikowała wczoraj raport z projektu CityxChange prowadzonego przez Fundację IOTA na swojej stronie internetowej zawierającej wyniki badań. W raporcie stwierdzono, że inicjatywa UE czyni ogromne postępy w „tworzeniu zdecentralizowanej i opłacalnej platformy handlu energią”. Rozpoczęty w 2018 r. i finansowany przez UE projekt ma na celu stworzenie do października 2023 r. inteligentnych miast, w których całe dzielnice wytwarzają i zarządzają własną energią.

📌 IRS oferuje do 625 000 USD za złamanie Monero i Lightning Network https://bit.ly/35yjMw8
Amerykański urząd skarbowy chce śledzić transakcje w Monero i sieciach blockchain drugiej warstwy. Zgodnie z zapytaniem ofertowym, Internal Revenue Service poszukuje narzędzia, które można wykorzystać do śledzenia aktywów zapewniających prywatność, takich jak Monero.

📌 PKO Bank Polski ostrzega przed kryptowalutami https://bit.ly/3bTAIOv
PKO Bank Polski edukuje na temat kryptowalut

📌 Człowiek przypadkowo spala 20 000 USD w BNB. Binance ma się tym zająć https://bit.ly/32mIVb0
Prezes Binance, Changpeng Zhao, ujawnił, że użytkownik Binance przypadkowo wysłał 800 BNB na adres smart kontraktu w Binance Smart Chain, skutecznie tracąc swoje monety na zawsze.

Nasza analiza pozostaje dalej aktualna! Sprawdź!

Więcej na https://jpktraders.pl/eu-nowe-regulacje-najszybsza/

Wsparcie
Działamy non-profit i za nasze analizy/artytkuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować nas podziękowaniami ❤️

Coin Marketplace

STEEM 1.22
TRX 0.16
JST 0.171
BTC 61409.37
ETH 2405.02
BNB 523.05
SBD 9.25