Trump nerad Brno

in #ceskylast year (edited)

Česká média a sociální sítě rozebíraly cestu Donalda Trumpa do Indie, kdy se jeho prezidentský letoun Air elegantně vyhnul Brnu (např. zde). Došlo i na hlasování, jestli by si město nemělo změnit logo.
Trump.jpg
(napodobenina)

Logo by bylo výstižné, s Brnem to jde z kopce. Vesele se plánuje a vznikají studie. Máme maketu nového nádraží a hokejového stadionu, kde se mělo uskutečnit MS v hokeji v roce 2024. V centru města se rozestavělo Janáčkovo kulturní centrum. Ale zřejmě nebude nic.

Nádraží

Stávající nádraží se jeví jako nevyhovující, proto se dlouhá desetiletí jedná o přesunu. Když padlo rozhodnutí, v jaké poloze bude nádraží nové, začala SŽDC s nákladnou rekonstrukcí starého nádraží. Vyřešena stále není dopravní obsluha přesunutého nádraží.

Hokejová hala, atletická hala a cyklistický ovál

Sen o konání MS v hokeji 2024 v nové brněnské hale se rozplývá. Nastalo zdržení kvůli změně lokality plánované stavby a není vyřešeno financování. Podílet se mají město, kraj a stát zastoupený nové vzniklou Národní sportovní agenturou. Její šéf Milan Hnilička se zatím věnuje budování úřadu, ale nepředpokládá, že by mohl z rozpočtu vyčlenit víc než 150 milionů, předpokládaný rozpočet stavby přitom je 1,5 miliardy.
Další haly, každá s rozpočtem kolem 800 milionů Kč, mají též chmurné vyhlídky. Hnilička sice chválí, v jakém stádiu se projekty nacházejí, a nepopírá jejich potřebnost. Záruky na financování ze strany státu dát ale nemůže.

Janáčkovo kulturní centrum

neboli koncertní sál pro Brno, byla srdeční záležitostí ex-náměstka primátora Hollana (Hnutí Žít Brno). Při realizaci se dopustil několika závažných přešlapů, po nichž vítězná architektonická kancelář dala od projektu ruce pryč a podala na město žalobu. Tu se novému vedení sice podařilo zažehnat (na strmě padající křivce nového loga by se tento okamžik dal nalézt) nicméně cena projektu byla nově vyčíslena o třetinu vyšší částkou.

Vize jsou krásné, jejich realizace však v nedohlednu. Až poletí Trump zase někdy kolem, nejspíš nad městem udělá velký kříž.

Sort:  

U nás je podobný bordel :)

!trdovoter
!BEER
!COFFEEA

Congratulations @jjprac, you successfuly trended the post shared by @hairyfairy!
@hairyfairy will receive 4.08185325 TRDO & @jjprac will get 2.72123550 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

U těch nadpisu musíš mít za křížky mezeru jinak samozřejmě článek skvělý a někde jsem slyšel že podobně by se měl Brnu vyhnout Korona virus.tak uvidíme.

Díky za upozornění. V koroně jsme málem byli první, ale nakonec z toho byly rýmičky.

Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @hairyfairy!
@hairyfairy will receive 0.26335125 TRDO & @krakonos will get 0.17556750 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Congratulations @jjprac, 4.97% upvote has been shared with your successful call on the post that shared by @hairyfairy!


Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SP

coffeea Lucky you @hairyfairy here is your COFFEEA, view all your tokens at steem-engine.com Vote for c0ff33a as Witness


Hey @hairyfairy, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!

Learn how to earn FREE BEER each day by staking.

Congratulations @hairyfairy, your post successfully recieved 4.3452045 TRDO from below listed TRENDO callers:

@krakonos earned : 0.1755675 TRDO curation
@jjprac earned : 2.7212355 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site