[Kriptoline] Kripto Paranın Yükselişi? Son artış olabilir - Bitcoin Düşüş Olasılığı Analizi

in #cointurk3 years ago (edited)

Kripto Paranın Yükselişi_ Son artış olabilir..png

Birkaç gün önce Bitcoin’de 7700$’a kadar büyük bir artış yaşandı fakat şuan7200$ ~ 7500$ arasında git gel yaparken bugün fiyatı yine 7700$’ı geçti. Eski altın fiyatı ile şuankibitcoinin çizelgesi birbirine çok benzemekte. BitcoinBirçok yatırımcıya mutluluk tohumları ekmekte fakat fiyatı biraz artmasıyla kripto para piyasası artık sorunlarını halledip yükselişe geçti diyebilmek oldukça zor.

Gold and bitcoin.jpg

Hâlâ Bitcoinin daha fazla değer kaybedebileceği ihtimali olduğu için değer kaybetmesinin nedeni ve birkaç senaryoyu sizlere aktaracağım. Son zamanlarda Bitcoinin çizelgesine bakınca “InverseHead&Shoulder görüntüsünü hazırlandı. ETF’nin olma ihtimali de yükseldi. Her yatırımcının beklentisinin fiyatların artması olduğunu düşünmekteyim. Ama hâlâ değer kaybedeceğine dair yeterli görünüşü var. Bunun nedeni ise geçen yılın 12.ayından itibaren başlayıp yaklaşık 10 ay boyunca süren FallingWedge şablonudur.

Birkaç gün kadar Bitcoin’in büyük fiyat artışına önderlik yapan, büyük borsa faktörü Coinbase ve BlackRock’ın haberleriydi. Fakat Coinbase, hâlâ SEC onayını alamadı. Ayrıca BlackRock’unBitcoin yatırımı basit bir olay olarakson buldu.

Coinbase Says It Was Wrong About SEC Approval of Acquisitions

Ayrıca Bitcoin hâlâ 8000$’ı geçemediğini hesaba kadarken aynı zamanda şuanBitcoin ile Kripto paranın borsada fiyatlarının sürekli yükseleceğini düşünmek de biraz zor gibi görünüyor.

Sonuç olarak bana görebitcoin fiyatının asgari olarak 5000-6000$ arasında olacağı kanısındayım.
Son zamanlarda Kripto para yatırımcıları bitcoinin ETF onayını beklemekte.
Ağustos ayında sonucun belli olacağı Eylül’e doğru ertelenme durumunda ETF onayının tamamiyle kesin olduğunu aktarıp Eylül’ün 20’si gibi Bitcoin fiyatında asgari miktardabir başarı olacağı kanısındayım.

Fakat bitcoin uzun vadeli olarak sağa doğru yükselmekte.
Ekim~Kasım civarlarından beri bitcoininFallingWedgeşablolsunun sonunda kapsamlı olarak bir fiyat artışı olacağı beklentisindeyim. FallingWedge şablonu, birden fiyatlarda artış olacağını önceden bildiren bir şablondur. Şuan düşmekte olan piyasanın sonrasında büyük arzlarla bitcoin fiyatının artacağını tahmin etmekteyim. Her ne kadar tutucu bir biçimdehesaplasak bile 15.000$ üzeri bir artış olacağını tahmin etmekteyim.

Falling Wedge.jpg
Gerçekte FallingWedge şablonunu tahmin eden bir çizelgedir. Temmuzun 25’i civarında fiyatların düşme ihtimali yüksek, Eylül’ün 20’si civarları ise bitcoinin asgari fiyatını gerçekleştireceğini tahmin etmekteyim.
Hâlâ bütün dünya olarak kripto para hakkındaki düşünceler değişmediğinden kurumların yatırım yapmalarının gerçekleşmesi için ETF’nin onayı mutlaka gerekmektedir. Bu sefer Eylül ayında ETF onayı olursa tahmin edildiği gibi büyük bir fiyat artışının olmasını ummaktayım fakat eğer bu yıl ETF onaylamayı redderse bile bir gün ETF onayı olacağı kanısındayım.

Herkese başarılı yatırımlar diliyorum.

Sort:  

bitcoin mine possible cpu

Güzel bir değerlendirme olmuş kripto paralar başta btc olmak üzere yatırım için ciddi fırsatlar sunuyor.