[Kriptoline] - Akıllı yatırımcı, karamsar olandan satın alıp iyimser olana satar. - Güçlüler asla acele etmezler

in #cointurk3 years ago

Bugünkü başlığa bakıp anlayabilen olur mu bilmem ama WarrenBuffett’in hocası Benjamin Graham’ın bir özdeyişi. Benjamin’e ilginiz varsa eğer TheIntelligent Investor adlı kitabı tavsiye ederim.
Aralık 2017’de Bitcoin fiyatı maximum noktada yaklaşık 20.000 $ olduktan sonra şimdiye kadar yaklaşık 7 ay boyunca sürekli güç kaybetti.
Şimdiki durumu beklendiği gibi dibe mi vurdu, ilerde fiyatı artacak mı bunu bize zaman gösterecektir. İlerde fiyatın artacağı şimdiki fiyatın ise bir dönüm noktası olma ihtimalinin yüksek olduğuna açıkça inanmaktayım.Şuandan sonra panik hattı oluşturacak olumsuz etkenler olmazsa tabi.(Hack, Hükümet denetimi)
Dibe yaklaştıkça daha fazla dayanamayanlar istemeden de olsa SELL butonuna bastılar. Bazen fiyatlarda artış olsa da bir kısım karamsar insanlar hızlı bir şekilde satıp güvenli ve rahat olarak ayrıldılar. Bu durumun böyle tekrar etmesinden dibe yaklaşıldı.
Ama fiyat yükseldiğinde farklıydı. Fiyat maksimum noktaya ulaştığında iyimserler piyasayahakimoldular. Basın şirketleri ise elbette yatırım firmalarına kadar iyimserliği yaymış oldu.
O zaman kazanç sağlayan yatırımcılar ile katılım sayısının yükselmesini uman alıcılar karşı karşıya geldi. Büyük ticaret oluşup yavaş yavaş maksimum noktayı hazırladı bu tekrar ederken kırılma başlayınca aniden düşüş baş gösterdi.
Bizler böyle duruma bakarak nasıl yatırım yapmalıyız ki akıllı yatırımın sıkıntısını çekip sadece kendi yatırım planımızı hazırlamalıyız.
Kripto para fiyatı sürekli düşüş yaşarken piyasadaki karamsarlık sürekli artmakta.
Dünyada ünlü yatırımcılar da liderlik edip kripto parayı eleştirmekte. Bu durumda çok fazla normal yatırımcı zarardan kaçmak için SELL butonuna bastılar.
Ama balinalar, güçlüler ne durumda?
Onlar, asla acele etmiyor. Çoğunluğun kripto para yatırımcıları bu yıldan itibaren veyahut geçen yıldan itibaren bu işe giren yatırımcılar. Ama onlar 2013 yılından 2015 yılına kadar uzun vadeli görüşlere sahip olan kripto parasında yükselen güçler. Piyasaya bakan bu görüşler normalden daha da yükselecekler.
Onlar kripto para yok olacak diye düşünselerdi Bitcoin 20.000$ ken bütün kripto paralarını satmış olurlardı. Ama onların cüzdanlarına bakınca aksine kripto paralarının bekleyen miktarının yükseldiğini anlayabilirsiniz.
Normal yatırımcılar her gün coinlerin dalgalanma aralığında sıkıntı çekiyorlar. Çok aceleci olmasalardı keşke. Uzun zaman boyunca kripto paraya yatırım yapan insanlara soru sorulduğunda hepsi tek bir ağızdan. “ETH miktarı sadece BTC miktarı kadar daha yükselse yeter.” “Eskiden şuankinden daha zordu.” “Şuan hiçbir şey değil.” Diyorlar.
Değer kaybetme dönemi yavaş yavaş bitiyor. Artık yakında Ağustos, Eylül’de yavaş yavaş kripto parada iyimserlik başlayacak. Bize lazım olan şey kripto para hakkında biraz daha çalışıp aktif olmalıyız.
Herkese başarılı yatırımlar diliyorum.


Daha Fazla Haber İçin Bizi Takip Etmeyi Unutmayın.

Telegram Kanalımız

https://t.me/steemix

Facebook Adresimiz

https://www.facebook.com/kriptohaberleri

Twitter Adresimiz

https://twitter.com/coin_plugturk?lang=tr

İnstagram Adresimiz:

https://www.instagram.com/coinplugturk/

Discord Kanalımız

https://discord.gg/JYpGYqm

COINPLUGTURK KRIPTO PARA HAKKINDA HER SEY.png

Sort:  

Motive eden bir paylasm olmus gerçekten. Teşekkürler.