[Kriptoline] - Son zamanlardaki EOS’un Sorunları ve EOS’un İyi yönleri

in #cointurk3 years ago (edited)

EOS HAKKINDA HER ŞEY.png

EOS, ICO’nun sona ermesinden şuana kadarki zamanda piyasada oldukça ilgi görmektedir.
Fakat EOS’da birkaç sorun meydana gelmiştir. Bugün bu sorunlar ve EOS’un iyi yönleri hakkında birkaç şey söylemeye çalışacağım.

EOS’un sorunları

1. Çalışmayan BP ile düşük oy oranı: Oy ile dolaylı olarak bir demokrasi gerçekleştirmeye çalışılıyordu ama EOS cüzdanı oldukça zor hazırlandığı için sıradan insanlar nasıl kullanılacağını anlayamadığı için oy kullanmaya müsait bir ortam oluşturulamadı.
2. ECAF ( EOSCoreArbitration Forum)’un Güçsüzlüğü: Smart Contract’ınhacklenme durumu ya da kodlarda bir hata olma durumunda sermayeyi kaybetme olasılığı oldukça yüksek. Bu yüzden bunu sağlamlaştırmak için ECAF var ama ECAF tam anlamıyla işlevini yerine getirememektedir.
3. EOS RAM: Ram, ekonomik sıkıntısı yüksek bir bilgisayar kaynağıdır. DAPP oluştururken mutlaka gerekli olan bir anabirimdir. Bu RAM’i EOS Ram marketinden EOS olarak satın almak mümkün fakat EOS Ram piyasadaki spekülatif sermayeyi biriktirerek ilk baştaki fiyatından 50 kat daha fazla pahalı bir hale geldi.

EOS RAM fiyatı artınca çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. EOS temelinin DAPP’ların giriş engeli arttı. Ayrıca EOS cüzdanı hazırlarken de RAM’e ihtiyaç olduğu için EOS cüzdanı oluşturma ücreti de artmış oldu. Bir zamanlar 200 TL’yi aşan fiyatlar ödeyip EOS cüzdanı oluşturabiliyorduk.
Bu sorunlar yüzünden EOS’a sıcak bakmayanlar arttı. EOS’un hala çözmesi gereken birçok konu kaldığını düşünmekteyim.

EOS’un iyi yönleri

Evet bu sefer de EOS’un iyi yönlerine bir bakalım.
Var olan Bitshare ya da Steem’inGraphene’inden 6 kat daha iyi duruma gelmiştir. Ayrıca Dan Larimer, CPU Core grubunun ParallelScaling (Paralel Ölçeklendirme)’igerçekleştirdiğini söyledi. Eğer bu gerçekleşirse EOS onlarca, yüzlerce TPS’i çözmüş olacak.
2. Kullanıcıların komisyonu: RAM sorunu yüzünden DAPP geliştiricilerine karşı sorumluluk duygusu var ama kullanıcıların düşüncelerine bakarsak durum farklı. Yüksek hız sunması da kullanıcılara komisyon ödetmemesi de EOS’un en güzel yanı. Komisyon Transaction (İşlemi) saldırısına karşı önleyici bir tedbir olması kullanıcılara karşı büyük bir sorumluluk duygusu beslediğini göstermektedir.
3. Gerçekçilik: EOS, Blok Zinciri’nin felsefesi olan “merkezsiz borsa”sına direnmeyip biraz gerçekçiliği olan merkezsiz borsa temelinin servisini oluşturmaktadır. EOS, Blok Zincirini takip eden merkezsiz borsa sistemini koruyarak Blok Zincirinin değerini gerçekçi bir biçimde gözler önüne sermektedir.


Daha Fazla Haber İçin Bizi Takip Etmeyi Unutmayın.

Telegram Kanalımız

https://t.me/steemix

Facebook Adresimiz

https://www.facebook.com/kriptohaberleri

Twitter Adresimiz

https://twitter.com/coin_plugturk?lang=tr

İnstagram Adresimiz:

https://www.instagram.com/coinplugturk/

Discord Kanalımız

https://discord.gg/JYpGYqm

Sort:  

@coinplugturk, I gave you an upvote on your post!

If you are interested in claiming free Byteballs ($10+), just for having a Steem account, please visit this post for instructions: https://steemit.com/steem/@berniesanders/claim-your-free-byteballs-today-usd10-in-free-coins-just-for-having-a-steem-account

good content,
upvote me