STELLAR (XLM) [Cointurk 15. Projesi]

in #cointurk4 years ago

STELLAR LUMENS, Jed McCaleb (Ripple'ın kurucularından) ve ekip arkadaşlarının çalışması ile hayata geçmiş bir cryptocoin. Açık kaynak, (Open Source) bir protokol olan Stellar, finansal kurumlar ve bankalar arasında ödemeleri sağlamasıyla adını duyurmuştur. Yapılan tüm geliştirme ve iyileştirme çalışmaları kar amacı gütmeyen bir kurum olan
Stellar Geliştirme Vakfı tarafından maddi olarak desteklenmekte.

Bunun yanında finansal kurumlar arasında hızlı değişim ve düşük maliyet imkanlarını sunarak para transfer ve bankacılık işlemlerinin çok daha hızlı ve ucuz yapılmasını sağlamakta. Stellar lumens "xlm", M-Pesa gibi ödeme platformlarına konuşlanarak finansal kuruluşların ulaşacağı büyüklükleri ve alanları artırmayı sağlamayı amaçladıklarını da belirtmekteler.

2017 yılının sonları itibari ile büyük bir çıkış trendi yakalayarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikleri itibariyle çoğunlukla Ripple"a benzetiliyor. Bu doğal bir durum, çünkü Riplle kurucularından Jed McCaleb tarafından hayata geçirilmiş bir sistem olmasından dolayı.

Stellar , para transferlerinden çok daha fazlasını yapıyor aslında. Döviz kurundan dövizler takas etmektedir mesela. Stellar Lumens, IBM ve KlickEx ile ortaklık anlaşmalarını duyurdu. Stellar'ın en büyük destekçisi olan Stellar Geliştirme Vakfı’nın amacı, küresel piyasalara erişimi, eğitimi ve entegrasyonu en iyi şekilde sağlamaktır.

Stellar Lumens, (XLM)kısaltması ile crypto marketlerde işlem görüyor. Crypto market sıralamasında yedinci sırada bulunmakta. Piyasa değeri yaklalık 8,5 Milyar $ civarındadır. Fiyatı 0.45$ civarında işlem görmektedir.

Sort:  

they need to do a coin burn, too many circulating on XLM

XLM to the moon!

Coin Marketplace

STEEM 0.49
TRX 0.09
JST 0.068
BTC 49223.85
ETH 4315.23
BNB 593.01
SBD 6.07