Bitcoin in fiyatının artması bir boğa tuzağı olabilirmi?

in #cointurk3 years ago (edited)

Arkadaşlar Merhaba, Son zamanlarda bitcoin in fiyatının 9 bin dolar seviyelerine kadar yükselmesi bazı yatırımcıları alım yönünde heyecanlandırmış görünüyor fakat burada dikkat edilmesi gereken bu artışın suni olabilme ihtimali yani bu artış bir boğa tuzağı olabilir.

Kısaca boğa tuzağı dediğimiz şey fiyatların düşüş trendiyken hızlı ve sert şekilde yükselmesidir.Düşüş trendine göre pozisyon alan yatırımcılar yani balinalar kısa süreliğine yüksek hacimli alımlar yaparak fiyatları yükseltirler,küçük ölçekli yatırımcılar eyvah boğa sezonuna giriyoruz hadi alalım artık diyerek trend i kaçırmamak için panikle almaya başlar işte o durumdada piyasa aslında hala ayı sezonundadır.Büyük yatırımcılar ellerindeki coinleri yüksek fiyatlardan satarak tekrardan düşükten almak için beklerler,sonuç olarak fiyatlar tekrar düşer.Sosyal medyalarda görüyorum fiyatlar 6500 dolarlardan 8500 9000 dolarlara çıktı diye boğa sezonu geldi fiyatlar uçacak artık diyenler var. Hatırlarsanız daha öncede bu fiyatları görmüştük ozamanda hacim yoktu haliyle yukarıya atma gücü yoktu şimdide yok.

Bitcoin daha önce 17 bin dolarlardan gelen düşüş trendini kırdı uzun vade için olumlu bir durum fakat 19800 lerde ana düşüş trendi var işte bunu kırması gerekiyor boğa sezonuna girdik dememiz için buda şuan güncelde 10500 dolara denk geliyo.Teknik olarak bakacaksak 10500 doların üzerine çıkmalıyız ki ve tabiyki hacimde olmalıki biz boğa sezonuna giriyoruz diyebilelim.Şuan için 10500 ü kırmak için hacim yok hacim yoksa yükseliş ler suni olur.

Birde işin psikolojik tarafını düşünürsek bitcoin yükseliş trendindeyken 19800 dolarlara kadar dokundu ve akabinde düşüşe geçti11500 dolarlar civarında oyalandı.Benim düşüncem işin psikolojik tarafına bakıcak olursak Bitcoin in psikolojik sınırı 12 bin dolardır.Boğa sezonuna gerçekten girdik demek için bu seviye kırıldığında küçük yatırımcılar inanarak alım yapar.

Toparlayacak olursak bitcoinin yükseliş trendine girebilmesi için ilk olarak 10500 dolar görmek gerekir Psikolosik sınır 12 bin dışarıda gördüğümüzde oralarda biraz kalalım ve hacimin yukarıya taşıyacağına inanalım ozaman gönül rahatlığıyla alım yapabiliriz. Tabiki piyasada ki olumlu haberler bu düşüncemizi desteklesin.

Arkadaşlar dışarıdayım ve elimden geldiğince kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim Klasik, yatırım tavsiyesi değildir diyelim,amaım anlatıklarımı uygulamanız değil bu yazım size araştırma ve analiz yapma fırsatı versin istedim .Benim düşüncelerim bana doğru size göre yanlış olabilir. Analiz yapmayı ihmaal etmeyin kimseninde anlattıklarıyla işlem yapmayın sadece analiziniz uyuşuyormu karşılaştırın.Başarılar.

resim kaynak:https://pixabay.com/tr/stock-exchange-bo%C4%9Fa-ay%C4%B1-ekonomi-641907/

Sort:  

Hocam ayı tuzağı mı boğa tuzağı mı sizce? Benim görüşüm ayıların tuzağı gibi.

Hocam merhaba dikkat ederseniz yükselişi destekleyen bir hacim yoktu ve dün , bugün düşüş yaşandı bence bu fiyat düşüşü boğa tuzağının sonucu büyük yatırımcının elini ,belli oranda boşaltmasından dolayı yaşanan bir düşüş , bana göre hala ayı piyasası bitcoin e hakim durumda yazımdada belirttiğim gibi 10500 dolar seviyelerinde kalır ve yükselişi alttan gelen hacim desteklerse ozaman boğa piyasasına girdik diyebiliriz

Merhaba, ben @kusadasi ve @try-market küratörü olarak #tr ve #cointurk etiketlerinindeki kaliteli yazıları inceliyorum. Sonrasında bu yazılar @kusadasi ve @try-market tarafından upvote ediliyor. @kusadasi ve @try-market #tr etiketinin daha yukarılara çıkması için çok büyük bir çaba içerisindedir. Tabii ki bu ilerleyişin kaliteli yazılarla olması yönünde çaba harcıyoruz.Paylaşımlarınıza 'cointurk' etiketini ekleyerek @kusadasi ve @try-market tarafından desteklenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, sürekli olarak @kusadasi tarafından düzenlenen projeler ve discord kanalımızda anlık yarışmalar mevcuttur.
Katılmak isterseniz discord kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Elinize sağlık.