Lightnıng Network Madencilik ve altcoinlerin sonunu getirecekmi.

in #cointurk3 years ago (edited)

Arkadaşlar merhaba:daha önceki bir yazımda Lightnıng Network ile ilgili bilgilendirme yazısı paylaşmıştım,o yazıyı okumadıysanız geri dönün ve mutlaka okuyun.Bu yazımda Lightnıng Network hayata geçirildiğinde ne gibi sonuçlar doğurabilir bununla ilgili biraz düşünerek yazıya dökmek ve sizinle paylaşmak istedim.Kısaca anlatmak gerekirse Lightnıng Network bitcoin in hızlı transfer ve masrafları düşürmek için geliştirilen blockchain e yardımcı bir teknoloji diyebiliriz.Adındanda anlaşılacağı gibi Türk ce karşılığı yıldırım ağı yada ışık ağı diyebiliriz.

Bitcoin transferlerinin gerçekleşmesi için,şu anki geleneksek yöntemden farklı olarak,block ların kapanma zorunluğu ortadan kalkacak ve transferler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşecek,biz buna lightnıng network güncellemesi diyoruz.Daha önceki yazımda da bahsettiğim gibi bu güncellemeyi ağınızı kurabilirsiniz ve gelecekte çok iyi paralar kazanabilirsiniz,Nasıl para kazanabilirsiniz ile ilgili yazımı bir iki güne kadar paylaşmayı düşünüyorum.

Light Network Madencileri ve Altcoin leri nasıl etkiler.

Eğe herkez linghtnıng network uyumlu cüzdanlar la bitcoin transfer etmeye başlarlarsa ,dediğim gibi transferler çok hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve masraf çok düşük olacağından zamanla herkezin kullanacağını düşünüyorum ve bu durum bitcoinin çok daha geniş kitlelere yayılmasına sebeb olabilir,bu demek oluyorki bitcoin sokağa iner ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaya başlar çünkü Linghtnıng network anında ödeme yapmanıza imkan sağlıyor ve bu durum bitcoin in istikrarlı bir şekilde artmasını sağlar,organik olmayan fiyat hareketlerinden kutulan bir bitcoin eski günlerine çok kısa zamanda tekrar ulaşır ,hatta 100 bin dolar tahminleri gerçek olabilir düşüncesindeyim.

  • Madenciler bildiğiniz gibi üretimden ve yapılan transfer onaylarından gelen ücretlerle beslenirler ,lightnıng network le birlikte bu klasik transferler azalırsa,ozaman madencilerin iki gelirinden bir tanesi yani transferlerden alınan ücretler gitmiş olur,bu durumda madencilerin maliyetlerini karşılayamaz ve kar edemez hale getirebilir.Bu seneryo nun tam tersi lightnıng network le birlikte fiyatlar çok fazla yükselirse o zaman tek kalem olan kazanç bile madencileri ayakta tutabilir yani madenciler fiyat a göre para kazanabilir buda madencilik malzemelerine yatırım yapmayı riskli hale getirebilir.Lnghtning Network sistemin sorunlarını çözmekle birlikte yeni nesil yatıımcıların faydasına olur fakat madencilik işine yatırım yapanların sonuda olabilir.

  • Lightnıng Network le şimşek hızında transfer yapmaya başladığımız zaman,hız ve düşük masraf politikası güden altcoinlerin ,Bitcoin den farkı olan bir özelliği kalmayacak,ve altyapısı çok iyi olmayan ilk 5 in dışındaki coinler çok fazla yıpranır ve zamanla yok olabilirler.Fakat bir proje coin i olan ripple nin bu durumdan etkileneceğini düşünmüyorum.On kişiye sorsak, en güvenilir coin hangisidir diye 9 kişinin bitcoin diyeceğini düşünüyorum ve hızlı ve masrafsız transfer yapabildiğinde bu sayının on kişi olacağını düşünüyorum.Bunlar benim kendi filirlerim zamanla neler yaşacağını hep birlikte göreceğiz,umarım yararlı bir yazı olmuştur.

https://steemit.com/cointurk/@mkmk/lightning-network-nedir-nasil-kullanilir-616abb7f4398c

Resim kaynak:https://pixabay.com/tr/y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m-g%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC-do%C4%9Fa-f%C4%B1rt%C4%B1na-3020873/

https://pixabay.com/tr/madenci-ma%C4%9Fara-k%C3%B6m%C3%BCr-kask-i%C5%9F-157100/

Sort:  

Merhaba, ben @kusadasi ve @try-market küratörü olarak #tr ve #cointurk etiketlerinindeki kaliteli yazıları inceliyorum. Sonrasında bu yazılar @kusadasi ve @try-market tarafından upvote ediliyor. @kusadasi ve @try-market #tr etiketinin daha yukarılara çıkması için çok büyük bir çaba içerisindedir. Tabii ki bu ilerleyişin kaliteli yazılarla olması yönünde çaba harcıyoruz.Paylaşımlarınıza 'cointurk' etiketini ekleyerek @kusadasi ve @try-market tarafından desteklenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, sürekli olarak @kusadasi tarafından düzenlenen projeler ve discord kanalımızda anlık yarışmalar mevcuttur.
Katılmak isterseniz discord kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Elinize sağlık güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş.

merhaba @bekirsolak hocam linkini paylaştığım yazıyıda kontrol etmenizi rica ediyorum önemli bir konu olduğunu düşünüyorrum . oy verilmesi önemli değil sizin gözünüzden yazı hakkında bir yorum istiyorum .https://steemit.com/cointurk/@mkmk/gelecekte-oenemli-olacak-para-kazanabileceginiz-bir-is-haline-doenuesecek-olan-akilli-soezlesmeler

Merhaba @mkmk evet güzel bir yazı hazırlamışsınız tebrik ederim.

teşekkürler kolay gelsin