Bir Defi Farm Projesi: yLand Finance

in #defi9 months ago

99pyU5Ga1kwqSXWA2evTexn6YzPHotJF8R85JZsErvtTWY6gtoiLsxsbW4BcuWJ8855Vka7iE8KrJ8kSm9nrhuXmLcLZAytLpycuL4LPyjAATJRingUc4WEMNk1fJK1jhp.png

Kripto paralarla ilgilenen herkes şu anda kripto alanındaki Defi trendinin o kadar farkındadır ki, Defi kelimesi şu anda herkesi heyacanladırmaktadır desek yanlış olmaz, neredeyse her proje sadece topluluğun dikkatini çekmek için Defi'yi ekosistemine dahil etmek istemekte . Bu noktada Defi'nin ne olduğunu tanımlamak ilgi çekici olacaktır.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), geleneksel banka hizmetlerinin blok zinciri gibi merkezi olmayan teknolojilerle birleştirilmesidir. DeFi, kapsayıcı formatı nedeniyle Açık Finans adı altında da gidebilir. Daha da önemlisi, DeFi topluluğu şu anda mevcut olan her finansal hizmete alternatifler yaratmaya çalışır. Bu hizmetler, tasarruf ve çek hesapları, krediler, varlık ticareti, sigorta ve çok daha fazlası gibi öğeleri içerir.

DeFi, birçok nedenden dolayı finans sektörünün gelişiminde önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Birincisi, DeFi işlevselliği ve paranın erişimini genişletiyor. DeFi sektörüne katılmak için ihtiyacınız olan tek şey bir Akıllı Telefon olduğundan, küresel ekonomiyi genişletmek için büyük bir potansiyel vardır. Sonuç olarak, analistler bu sektörü kripto alanında şu anda geliştirilmekte olan en önemli sektörlerden biri olarak görüyorlar.

Peki bir DeFi projesi olan yLand Finance nedir, bir ona bakalım.

yLand Finance , borç verme platformları için bir Defi getiri toplayıcısı olarak inşa edilmiştir, böylece sözleşmenin uygulanması sırasında maksimum getiri için yeniden dengeleme yapılır. Yearn Land, fonları dydx, Aave ve Compound arasında özerk bir şekilde kaydırarak, kredi sağlayıcıları için fayda değiş tokuşu yapar. Yearn Land tarafından sağlanan çözüm, AMM (Otomatik Piyasa Yapıcı) olarak adlandırılabilir. Ayrıca, Yearn Land'in ilk katman protokollerinde bazı önemli ayarlamalar yaparak eski Yearn'ı yükselttiğini bilmek de ilginizi çekecektir.

vM1pGHgNcyCXUWJECrZbvn1NMPj1oFGUo3gYfF3NNPRD9bmVSDaU5HGCyPmESAXWTswcEvjNzKi2U4GCMaMwntL6jZ8anDwQZPrB6isfDfXpEu75N3ZGsPQRkgDQM1KBZy8hHLi.png

YLand Ekosistemi , yatırım boyutuna bakılmaksızın her topluluk üyesine ve yatırımcıya önem verilecek, topluluk odaklı bir ortam olmaya çalışacaktır.

Bu platformun temel amacı, ödünç verme süreci sırasında sözleşme sözleşmesinin maksimum verimi sağlamak için yeniden dengeleme yapmasını sağlamaktır.

YLand Nasıl Satın Alınır?

Şu anda ön satışı devam eden proje önemli bir aracı kurum olan Bounce Finance ile anlaşarak token satışını bu platform üzerinden gerçekleştirmektedir. Bounce Finance platformuna Metamask veya WalletConnect uygulamaları üzerinden bağlanarak güvenli bir şekilde ETH karşılığında yLand yatırımı yapabilirsiniz.

Nasıl Farm Yaplılır?

Bir likidite sağlayıcısı veya bir staker olarak farm işlemine başlamak için, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı havuzlar vardır. En son gördüğümüz Uniswap havuzlarında likidite sağlamak, çünkü her Uniswap destekçisine ekosistemi desteklediği için ağır günler geri ödendi.

YearnLandFinance, herkesin verimli tarımdan zevk almak için kullanabileceği harika bir DEFI projesidir. Tokenlerinizi bahis yaptığınızda veya yLand panosu aracılığıyla likidite sağladığınızda ödül kazanın. Bunun kullanımı kolay olacak ve herkes farming işleminden keyif alacak.

Sonuç olarak, Yearn Land, Defi dünyasına, katılan herkese pek çok fayda sağlayacak farklı bir şey getiriyor.

yLand Finance Sosyal Medya

*Website: https://yland.finance/
*Whitepaper: https://docs.yland.finance/
*Twitter: https://twitter.com/ylandfinance
*Medium: https://medium.com/@ylandfinance
*Reddit: https://www.reddit.com/user/ylandfinance
*Telegram: https://t.me/ylandfinance
*Github: https://github.com/ylandfinance

Author's Bitcointalk Username: brkttlv
Author's Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136