Dlive Alerts / Dlive Notifications / Stream Notifications / Dlive Alerty / Steemitlabs.com

in #dlive3 years ago

top.png

separator.png
Minęło już dosyć sporo czasu od kiedy zacząłem tworzyć moje alerty na Dlive i teraz chciał bym się z wami nimi podzielić. Jak wiele osób wie moja strona z alertami działa już od jakiegoś czasu i używa ich już kilku streamerów. Link do strony www.steemitlabs.com. Chciał bym w tym poście opisać funkcje jakie w tym momencie (w wersji 0.03) są dostępne oraz co planuję dodać w przyszłości, przy okazji krótki poradnik dla początkujących jak dodać alerty do OBS. Więc zaczynajmy.
separator.png

1. Upvote Alert

Pierwszym alertem jaki oferuje moja strona jest alert który powiadamia o ostatnim upvote na streamie. Alert oferuje pełną możliwość modyfikowania wyglądu, zmiany czcionki koloru czcionki, animacji itp.

Domyślny wygląd alertu

aaaa.gif

Jak dodać alert do OBS

ca0b5cc1466fddd186d9155499ade7f5.png

 1. Wchodzimy w zakładke Upvote Alert
 2. Kopiujemy link potrzebny do OBS
 3. Zwróć uwagę na sugerowane wymiary (przydadzą ci się później)
 4. Przechodzimy do OBS (zapamiętaj ten krok, będzie on taki sam w przypadku innych alertów)
  obs.png
 5. Klikamy "+" u dołu ekranu po czym wybieramy pole "Przeglądarka" lub "Browser Source" w starszych wersjach OBS.
 6. Nadajemy nazwe naszemu alertowi np "Upvote".
 7. Wyświetli nam się okno.
  obs.png
 8. Zwracamy uwagę tylko na pierwsze 3 pola czyli Adres URL, Szerokośc oraz Wysokość.
 9. W pole Adres URL wklejamy skopiowany poprzednio link ze strony.
 10. W pola Szerokość i Wysokość wpisujemy proponowane wartości ze strony, które radziłem zapamiętać na początku.
 11. Gotowe możemy teraz przetestować czy nasz alert działa poprawnie. Wchodzimy jeszcze raz na stronę i szukamy przycisku "Test in Program".
  alert.png
 12. Jeśli wszystko zrobimy dobrze po naciśnięciu przycisku na ekranie naszego OBS powinien wyświetlić się testowy alert.
  obs.png

separator.png

2. Last Follower Alert

Kolejny alert powiadamia nas o nowej osobie która obserwuje nasz kanał. Jak w przypadku pierwszego alertu można go w pełni modyfikować do swoich potrzeb.

Domyślny wygląd alertu

bbb.gif

Jak dodać alert do OBS

8fb8b66c4886183423dd89e8f327b7f4.png

Proces dodawania jest identyczny jak w przypadku alertu upvote.
separator.png

3. Followers Count

Kolejną funkcją jest widget pokazujący aktualną ilość osób która obserwuje nasz kanał. Co w nim fajnego to możliwość wybrania animacji kiedy ktoś nas zaobserwuje oraz kiedy ktoś nas przestanie obserwować.

Domyślny wygląd widgetu

cccc.gif

Jak dodać alert do OBS

8fb8b66c4886183423dd89e8f327b7f4.png

Proces dodawania jest identyczny jak w przypadku alertu upvote, zwróć tutaj uwagę na sugerowane wymiary ponieważ się różnią.
separator.png

4. Event List

Ostatnim widgetem jaki na ten moment oferuje moja strona to ostatnie wydarzenia. Element który spina wszystko w całość i idealnie współgra z poprzednimi widgetami. Pokazuje on 5 ostatnich akcji jakie się wydarzyły (followy oraz upvoty). Dzięki temu twój stream będzie wyglądał profesjonalnie i przyciągniesz do siebie większą ilość widzów.

Domyślny wygląd widgetu

dddd.gif

Jak dodać alert do OBS

ddeded.png

Proces dodawania jest identyczny jak w przypadku alertu upvote.
separator.png

Przyszłość

W najbliższym czasie chcę się skupić na dodawaniu nowych funkcji, prawdopodobnie kolejnym widgetem jaki dodam będzie czat. Planuje również dodać nowe opcje do personalizacji takie jak text-to-speech który czytał by alerty oraz wartośc upvota w alercie. Nie chce się skupiać tylko na społeczności Dlive. Chcę również wprowadzić funkcje które pomogą blogerą publikować swoje posty a mianowicie możliwość zaplanowania daty publikacji swojego posta na steemit. Zobaczymy co przyszłość przyniesie, jeśli masz jakieś propozycje bądź uwagi śmiało pisz w komentarzu postaram się na nie odpowiedzieć. Proszę również o restreamowanie tego posta jeśli ci się spodobał, dzięki temu trafi on do większej liczby potencjalnych odbiorców. Jeśli podoba ci się mój projekt i chcesz dostawać powiadomienia o nowych aktualizacjach zaobserwuj kanał @steemitlabs tam zamieszczam wszystkie nowości i aktualizacje, ten profil jest moim prywatnym profilem. Cheers 😆

Sort:  

powiem tak te alerty w ogole nie dzialaja poprawnie dzwiek swoj nie dziala, dzialal przez chwile zbugopwalo sie po kilku minutach teraz nie dziala zaden dzwiek noi oczywiscie trzeba co stream restartowac bo nic sie nie zapisuje itp. itd. aha i ciekawego buga mam do po upvodzie alert nie znika mimo ze jest ustawione na 4 sec .

no ja korzystam już z tych alertów od miesiąca i nic takiego ani razu się nie pojawiło i ja je bardzo polecam

Z tego co widzę dźwięki i animacje masz wyłączone co prawda system niestandardowych dźwięków i obrazów wymaga dopracowania ale nie powinno być problemów z wyświetlaniem alertu.

Coin Marketplace

STEEM 0.72
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 57481.14
ETH 4344.51
BNB 617.50
SBD 7.00