Pierwsza choinka otwarta - czyli o kalendarzu adwentowym

in #engrave2 years ago

W tym roku postanowiliśmy zrezygnować z okienkowego kalendarza adwentowego. W zeszłym roku dostaliśmy takich z 9. Tym razem została zawczasu wystosowany dla całej rodziny zakaz kupna kalendarzy.

Żona poszukiwała pomysłu na kalendarz adwentowy i wybór padł na Zimowe miasteczko. Na stronie za darmo można ściągnąć szablon do wykonania 12 domów i 12 choinek. W opisie możemy przeczytać, że szablony nadają się się dla dwójki dzieci, ale ciężko było nam znaleźć na tyle małe upominki, żeby zmieściły się w wydrukowanych domkach/choinkach. Szablony jest tak przygotowany, żeby na jednej stronie A4 zmieściły się dwa obiekty. Bez przerabiania geometrii da się przeskalować siatki o 120%, wtedy niestety mieści się tylko jeden domek/choinka na stronie, ale odpada kombinowanie z szukaniem miniaturowych upominków.

Oryginalny szablon z potrzebnymi przyrządami do przygotowania kalendarza

Porównanie domków powiększony, a oryginalny.

Pierwsze koty za płoty i choinka z numerem 1 została otwarta.

Trwają negocjacje, kiedy zostanie otwarty domek numer 2, ale że kalendarz zawiera również domki/choinki wypełnione małymi słodyczkami, więc trzeba być nieugiętym i odpada otworzenie przed szkołą/przedszkolem. Tylko ciężko to wytłumaczyć 7-latce i 3-latkowi ;)


Pierwotnie opublikowano na Blog użytkownika HerbacianyMag. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Sort:  

Fajny pomysł :) Idealnie się nadaje do konkursu: https://steemit.com/pl-rekodzielo/@pl-rekodzielo/konkurs-kreatywny-21-start

Może rozważysz udział?

Świetny pomysł, mnie staremu ciężko by było się powstrzymać, żeby nie otworzyć następnego domku już po północy :) Skoro dziecko już z domu wyfrunęło to muszę sobie zrobić taki kalendarz :)

P.S. może dodasz post do konkursu #pl-rekodzielo?

Ten post mógłby być tylko tłem konkursu. Za mało pracy własnej. W planach jest jeszcze zrobienie ozdób choinkowych z dziećmi w ramach konkursu w miejscu pracy, gdzie termin jest do 12 grudnia, to myślę, że uda upiec się dwie pieczenie na jednym ogniu ;)

Kalendarz adwentowy dla faceta? Tylko w takiej wariacji chyba ;)
Kalendarz adwentowy

Coin Marketplace

STEEM 0.51
TRX 0.09
JST 0.066
BTC 51556.55
ETH 4417.00
BNB 588.61
SBD 6.23