Harmony One: Kullanıcıları Ödüllendiren Sağlam Blockchain Platformu - Türkçe Çeviri

in #harmonyone2 years ago (edited)


Harmony One, sağlam ve güvenli olması için temel ademi merkeziyetçilik değerlerine bağlı kalarak blok zinciri ölçeklendirilebilirliğindeki önemli sorunları çözmeyi amaçlayan güçlü bir projedir. Harmonyone, aşağıdaki blok zinciri problemini çözmek için temel teknolojiyle gelen bir projedir:
ben. Kullanıcının işlemlerini doğrulayan POW (İş Kanıtı) mekanizmasını kullanan Enerji Tüketimi.
ii. Blockchain ağı kullanıcı için karmaşık ve yavaş olabilir
iii. Kullanıcılar için oynaklığa neden olan güvenlik sorunu
Harmonyone yalnızca çözüm etkin bir proje olarak değil, aynı zamanda kullanıcının gizliliğine yardımcı olacak hızlı işlem aracı olarak da kullanılır; ve ademi merkeziyetçi blok zincir projesi düğümlerinin miktarına katkıda bulunur. Harmony, algoritmalarda, ekosistemlerde ve kripto endüstrisinde ağ oluşturmada yaklaşık 10 kat büyüme tam yığın kullanım süreci alıyor.

Harmonyone hangi yenilikleri sunuyor?
Dezenfekte Etme: Harmony, kendi iç protokolünde, kendi ağının içinde yükselen bir düğümler dizisi olarak ölçeklenen fikir birliği protokolü ile desteklenen bir sharding katmanını benimsemiştir. Bireysel shard birkaç düğüme sahiptir ve saniyeler içinde hızlı bir algoritma erişim konsensüsünü kullanır. Ancak, gerektiğinde mesaj göndermek ve almak için ağ katmanı protokolünü kullanır. Proje blok zincir katmanının her bir seviyesine sharding uygulayarak ölçeklenebilirlik problemini çözer. Harmony, sharding, ölçeklenebilirliği son derece artırır, çünkü her bir düğüm işlemin tamamlanması için blok zinciri verilerinin büyük bölümünü taşır.

Konsensüs Algoritması: Harmony bir algoritma, kullanıcıların katılımı için daha fazla avantaja sahiptir, çünkü ademi merkeziyetçiliği teşvik eden esneklik sunar. Harmony, Satış Kanıtı'nı tanıtarak kullanıcıyı korur. Bununla beraber, kullanıcılar blok için yarışmaya gerek duymazlar, alternatif olarak belirteçlerle kazanırlar ve yatırılan belirteçlerin miktarına bağlıdır, daha sonra karşılığında oylama alırlar. Kullanıcı PoS'u kayıtlı seçmenlerinin validatörü olarak kullandığında, PoW madenciliği sürecine kıyasla enerji konusunda daha fazla uzmanlık sahibidir.

Güvenlik: Seçmenlerinin onaylama süreçleri için PoW'dan yararlanan Quarkchain, Zilliqa gibi Blockchain platformları, siber saldırılar tarafından işgal edilmeye karşı her zaman duyarlıdır; Stake Kanıtı, Harmony'nin etkin ve kolay bir şekilde saldırganın kabiliyetini bastırmak ve seçtikleri güçte hash gücüne odaklanmak ve bu sayede güvenli bir platform haline getiren kırılganlık saldırısının% 1'ini azaltmaya odaklanmasını sağlamak için kullanılır.

Neden insanlar Harmony One'i kullanmalı?
• Verimli ve Güvenilir Konsensus: Harmony one POS tabanlı ve bu nedenle enerji konusunda uzman. PBFT algoritmasından 100 kat daha hızlı olan ölçeklenebilir BFT algoritmasına erişilir.
• Düşük ücretli fikir birliği platformu: Platformunda, tüm kullanıcıların birbirleriyle sorunsuz bir şekilde uğraşmadan işlemlerini ve işlemlerini yapmalarını sağlayan düşük işlem maliyeti vardır.
• Uyarlanabilir Eşik POS: Ağ üzerinden düğümler üzerinden bağlanmak için gereken eşik değeri, etkili bir şekilde tam bir yığınlama hacmine desteklenir. Ek olarak, kullanıcının ekosisteme aktif olarak katkıda bulunmasını sağlayacak şekilde herkesin kazanması için yeterince düşük bir eşik var, yine de yine de ödül alıyor.

Son düşünce
Harmony One, istedikleri gibi oy kullanabilecekleri ve kazanabilecekleri kullanıcılar olarak validatörüyle tamamen ölçeklenebilir bir projedir, Harmony için 2019'u en iyi blok zinciri platformu yapan kullanıcılar için iyi bir ağ iletişimine sahiptir.

HarmonyOne ile İlgili Linkler
Web sitesi: https://harmony.one/
Teknik İnceleme: https://harmony.one/whitepaper.pdf
Telgraf: https://t.me/harmony_one
Twitter: https://twitter.com/harmonyprotocol
Orta: https://medium.com/harmony-one
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/harmony-one/
Github: https://github.com/harmony-one

Source : https://steemit.com/blockchain/@chudidonas/harmony-one-a-robust-blockchain-platform-that-rewards-users

Sort:  

Congratulations @gameofbitcoin! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!