STEEM POWER Delegasyonunu Kullanarak PNUT Madenciliği Nasıl Yapılır

in NutBox4 months ago

Herkese tekrardan merhabalar arkadaşlar. Nutbox ile alakalı tanıtıcı ve yenilik yazılarımıza kaldığımız yerden devam ediyor. Son günlerde oldukça önemli gelişmeler oldu ve olmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Nutbox SP miktarı 5 milyonu aşmış durumda. Artmaya da devam ediyor.

Gözlemlerim üzerine türk kullanıcılar içerisinde de bir hareketlilik söz konusu. Şu ana kadar incelediğim de, yaklaşık 6-7 k arası delegasyon işlemi yapılmış. İlerleyen günlerde bu sayının artacağını düşünüyorum. Global anlamda da delege edilen SP miktarı gitgide artıyor. Bu hem nutbox, hemde nutbox kullanicilari için gerçekten mükemmel bir gelişme. Yenilikleri hep birlikte takip edeceğiz.

Bugün ki yazımda size Steem power delege ederek Pnut madenciligi nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur. Bilgilendirmemize başlayalım. Detaylı bir anlatım yapacağım.

İlk olarak bilmeyenler için Keychain kurulumu ile başlayalım. Keychain bu işlemde ihtiyacımız olan bir eklenti. Mutlaka yüklemelisiniz.

IMG_20210318_233025.png

Kurulum için link

SteemKeychain'i açtıktan sonra, ANAHTARLARI / PWD KULLAN düğmesine tıklayın. Ardından Steemit ID'niz ve gönderi anahtarınızla oturum açın.

Bu işlemi yaptıktan sonra 4 kare kutu görünümlü seçeneğe tıklayın.

IMG_20210318_233241.png

Ardından Hesapları yönet seçeneğine tıklayın.

IMG_20210318_233359.png

Ve ardından açılan pencerede aktive keyfinizi girerek işlemi tamamlayın.

Keychain entegresi böylelikle tamamlanmış olacak. Şimdi ise tronlink eklentisine geçiyoruz.

Vereceğim linkten TRONLink Yükleyin

IMG_20210318_233534.png

TronLink'i açtıktan sonra yeni bir tron ​​adresi oluşturun. Anımsatıcı anahtarlar geri yükleme anahtarları olduğundan, çok güvenli bir yerde olmaları gerekir. Önemli bir yere kesinlikle kaydetmeyi unutmayın.

Ardından STEEM ve TRX'i SteemKeychain ve TronLink'e aktarın. Büyük STEEM ve TRX'i aktarmadan önce, test için biraz STEEM ve TRX aktarmanızı tavsiye edebilirim. Böylelikle daha rahat bir işlem yapmış olursunuz.

Testten işleminden sonra işlem ücretleri için örneğin 100 TRX'i TronLink'e aktarın. SP delege etmeden önce önce STEEM'i SP'ye dönüştürmeniz gerekir. SteemKeychain'de 100 STEEM'iniz olduğunu varsayalım. İşlem ücretleri için 10 STEEM hariç 90 STEEM'i gönderebilirsiniz.

IMG_20210318_234213.png

IMG_20210318_234242.png

Bu işlemden sonra, nutbox.io adresi üzerinde Steemit bilgileriniz ile oturum açın.

IMG_20210318_234414.png

Ardından delege seçeneğine tıklayın. Ardından, minimum STEEM blockchain kaynak kredisi için 25 SP hariç geri kalan tercih ettiğiniz SP miktarını girin.

IMG_20210318_234624.png

Ve açılan ekranda isleminize devam edebilirsiniz.

SP'yi nutbox.io aracılığıyla delege ettikten 24 saat sonra, gönderilerinize @nutbox.mine tarafından oy alabilirsiniz. Gönderi ödülleri, yayınlandıktan 7 gün sonra alınabilir. Sürekli olarak gönderi yazarsanız, SteemKeychain'de her gün ödüller kazanabilirsiniz.

Böylelikle SP ile Madencilik yapma konusunu açıklığa kavusturmus bulunuyoruz. Umarım akıllarında soru işareti olan arkadaşlarım için faydalı bir yazı olmuştur. Nutbox ailesi giderek büyümeye devam ediyor. Biz de Türk kullanicilar olarak bu sistemin içinde olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi Nutbox ile alakalı gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğim. Şimdilik hoşçakalın!

Saygılarımla,
Best Regards,
@okanbey

Sort:  

cok begendim ellerine saglik baya güzel aciklamalar, Tebrik ederim!!

Güzel düşüncelerin için ben teşekkür ederim abi :)

aydınlatıcı yazı için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim.

çok açıklayıcı olmuş gerçekten

Çok teşekkür ederim:)

Çok açıklayıcı bir paylaşım olmuş. Ellerine sağlık 🙏bilgilendirme için teşekkür ederiz.

Ne demek hocam, asıl ben teşekkür ederim çok.

Teşekkürler Okan Bey, benim de takıldığım bir konuydu yardımcı oldunuz :))

Rica ederim, faydalı olduysa ne mutlu bana.

Zihinlerdeki soru işaretlerini silen bir yazı olmuş. Eline sağlık.

Teşekkür ederim cok, ne mutlu bana soru işaretleri giderildi ise. :)

Açıklamlar için teşekkür ederim. Sayende nutbox dünyasına adım atmış olduk. Olayın can alıcı kısmı yukarıda açıklanmış.

Ben nutbox içinde diğer kripto türleriyle yapılan madenciliği de merak ediyorum. Pnut dışında başka tokenlar da var. Özellikleri nedir? Her birinin varlık sebebi nedir? Onlara yatırım yapmak karlı olur mu? gibi deli sorular var aklımda.

Rica ederim hocam.
Diğer türler ile alakalı size telegramdan bilgilendirme yapabilirim.

Ok, teşekkürler şimdiden

This post was resteemed by @steemvote and received a 2.56% Upvote. Send 0.5 SBD or STEEM to @steemvote

Emeğinize sağlık çok açıklayıcı bir post olmuş.