💲💲💲 Markette SBD / STEEM İşlemleri ve Power Up...

in Newcomers' Community2 months ago (edited)

Arkadaşlar Merhaba,

Sizlere kazandığınız Sbd leri direk Steem e çevirmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve Markette nasıl değerlendirebilirsiniz, bundan bahsedeceğim.

❗⚠ Herşeyden önce şuan anlatacaklarımın alış satış işlemleri içerdiğini ve doğru hamleler yapılmadığı takdirde kar yerine zarara da sebebiyet verebileceğinin uyarısını yapayım. ⚠❗

En baştan başlamak gerekirse gönderilerimizden alacağımız ödülü Rewards: 50% SBD / 50% SP olarak seçtiğimiz için Cüzdanımızda Sbd ve Steemler Power'ımız birikiyor.
Şu an ekip olarak büyüme odaklı burada paylaşımlar yaptığımız için hesabımızda biriken Sbd leri önce Steem e çevirmeli oradan da Power Up yaparak oylama gücümüzü arttırmalıyız.
Bunu yaparken elimizdeki Sbd leri, o günki veya anki kurdan anlık steem'e çevirmek yerine küçük bir piyasa yorumu yapıp gerekirse bi süre bekleyip kur düştüğü zaman steeme çevirmek daha karlı olacaktır. Bu sebeple al sat yapmayacak olsak bile ara ara markete girip Sbd/Steem kurunu kontrol etmekte fayda var. En azından kafamızda pahalı ucuz fiyat grafiği oluşur..
İşlemleri basit bir dille anlatacağım. Öncelikle markete giriyoruz.
0.jpg

Market ekranını grafik, emir giriş alanı, bekleyen veya gerçekleşmiş emirler olmak üzere temel olarak 3 e ayırabiliriz.

Burası derinlik grafiği.
Yeşil alanda gördüğünüz kişiler ellerinde Sbd olup Steem almak isteyen kişiler. Kur ne kadar düşük olursa o kadar karlı bir alış olacağı için derinlik sola doğru artmaktadır.
Kırmızı alanda ise ellerindeki Steemleri satarak Sbd almak isteyen kişiler görünmektedir. Kur ne kadar yüksek olursa o kadar karlı bir satış olacağı için derinlik sağa doğru artmaktadır.

2.jpg

Satanlar ucuza satmak istemeyince, alanlar da pahalıya almak istemeyince grafikte bu gibi boşluk oluşmaktadır. Bazen de piyasa bu şekilde alış satış fiyatı çok yakın olmaktadır. Sisteme girilen yeni emirlerle fiyat artmakta veya azalmaktadır.

12.jpg

STEEM ALIŞ (Sbd>>Steem) ve SATIŞ (Steem>>Sbd) emirlerini girdiğimiz kısım. Burada alış veya satış yapma amacımıza göre ilgili kısımda fiyatı ve miktarı girerek sisteme emir gönderiyoruz. Özellikle dalgalanmanın çok olduğu zamanlarda gayet güzel karlar bırakabilmektedir.

6.jpg

Burada da hangi kademede kaç steem veya sbd lik emir olduğunu görebileceğiniz kısım ayrıca gerçeklemiş emirler de görünmektedr. Duruma göre alış satışlar oldukça ve girilen emirler iptal edilip yeni fiyattan tekrar girildikçe hareketlilik oluşmaktadır. Küçük miktarlardaki emirler daha hızlı gerçekleşmektedir.

image.png

Küçük bir örnekle noktalayalım.
Cüzdanınızda 10 sbd var diyelim, yaklaşık 0.1 kur ile dün 100 steem alabiliyorken. Şu anda 0,072 kuru ile 138 steem alınabiliyor. Buda %38 ekstra kazanç demektir. (Hatta 20 Mayıs tarihinde bu oran 1sbd e 20 steem e kadar artmıştı.) Aynı şekilde piyasanın hareketlerine göre ikinci bir dalgada tekrar böyle kazançlar elde edilip sonrasında Steem Power Up işlemi yapılırsa hesabınız için daha karlı bir sonuç elde edersiniz..

Özellikle yeni başlayanlara yol göstermesi açısından böyle bir içerik hazırlama gereksinimi duydum. Umarım faydalı olmuştur.

image.png
Kaynak
Burda da SBD fiyatının 5 yıllık grafiğini görebilirsiniz. Zaten 3 yıl önce neden herkesin platformu terkettiği de grafikten anlaşılıyor. Yılbaşından beri hareketlilik fazla, umarız ki böyle devam eder..

🙋‍♂‍👇Yeni postum için takipte kalın & Sağlıcakla kalın...🙏

usfscsr.png
subconscious.png

Sort:  

Hello buddy ! I hope you are doing great ! Please prevent yourself from posting over Newcomers community as its meant for New commers and Achievements :)

Actually we greeters find trouble because of general posts :)

I hope you won't mind :)

 2 months ago 

Hi dude, i'm ok thanks.
I was careless, wont be again. Take care..

 2 months ago 

Emeğinize sağlık. Benim gibi bilmeyenler için çok yararlı oldu

 2 months ago 

Teşekkürler, faydalı olmasına sevindim..

Bocaladığım bir konuydu. Daha iyi anlamami sağladınız. Teşekkür ederim.

 2 months ago 

Rica ederim.. Bazen peşpeşe emir verirken benimde kafam karışıyor :)

 2 months ago 

Thanks.. I'm always trying to do beter, bro..

 2 months ago 

Hola Amigo @subconsciente me parece muy interesante y educativa tu explicación aprendí mucho...😘🤭🙏🤗

 2 months ago 

Hola, amigo mío, de nada. Me alegro de que sea útil.

 2 months ago 

Bilgi için teşekkür

 2 months ago 

Re.. Dilimiz döndüğünce azıcık bildiğimiz şeylerden biraz anlatmaya çalıştık :)

 2 months ago 

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

 2 months ago 

Rica ederim.. Basit bilgiler oldu ama büyük faydaları olacağına inanıyorum :)

 2 months ago 

Bence de öyle olur gibi gözüküyor :)

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.07
JST 0.056
BTC 39453.98
ETH 2715.98
USDT 1.00
SBD 6.97