Kullandıkça Para Kazandıran Tarayıcı; BRAVE!

in Steemit-Türkiye2 months ago

images.jpeg
Source

Merhabalar herkese. Bugün size sadece kullanarak kazanç elde edeceğiniz bir tarayıcıdan bahsedeceğim.

Brave Browser, internet kullanıcıları için güvenlik,gizlilik sağlamayı ve kullanıcıların karşısına çıkan reklamlardan para kazanmasını sağlayan Blokzincir (Blockchain) tabanlı bir internet tarayıcısıdır. Online reklamcılık konusunda herkesin şaşırdığı bir olay gerçekleştiren Brave internet tarayıcısı, son zamanlara oldukça popüler bir hala gelmeyi başardı.

Bundan 5 yıl öncesinde Brave Software tarafından hayata geçirilen proje, hem kullanıcıyı hem de reklam vereni düşünüyor. İki tarafa da kazanç sağlayan Brave Browser, Mozilla Firefox kurucularından olan Brendan Eich tarafından düşünülmüş ve hayata geçirilmiştir.

Brave, yazılım bakımından Google Chrome ile oldukça büyük benzerlik gösteriyor. Brave internet tarayıcısını kullanmak isteyen kişiler, daha önce Google Chrome kullandılar ise büyük bir zorluk yaşamazlar. Google Chrome’dan farklı olarak Brave, reklam konusuna da oldukça rahatlık sağlayacaktır. Brave, kullanıcılarına hem gizlilik hem de güvenlik sağlayacağını söylüyor, ve bunu gerçekten başarmış durumda.

Kullanıcıların araştırmalarına ve ilgi alanlarına yönelik reklamları karşılarına getiren bu tarayıcı, reklam videolarını izleyen kullanıcılarına da Basic Attention Token ile ödeme sağlamaktadır.

Para kazanmak isteyen kullanıcıların hepsinin tercih etmek isteyeceği bir yöntem olan Brave, kullanıcılarına sağladığı avantajlarla birlikte 10 milyonu geçkin indirme sayısına sahiptir. Brave, dijital reklamcılığı değiştirmek istemiş ve önemli ölçüde değiştirmiştir. Kullanıcılara sadece kendi bünyesinde olan şirketlerin reklamlarını gösteren Brave Browser, üçüncü taraf reklamların kullanıcılarını rahatsız etmesini engellemektedir.

Brave Browser ile Nasıl Para Kazanılır?

Brave internet tarayıcısı ile 4 farklı şekilde para kazanmak mümkün durumda.

1-Reklam İzleyerek Para Kazanma

Google, yayın veren kişilerden ve firmalardan aldığı paranın %40’ını yayıncılara verirken %60’ını kendi için ayırmaktadır. Brave, bu durumu tamamıyla değiştirerek gelen paranın %70’ini yayıncılara ve %15’ini ise reklam izleyen kullanıcılarına veriyor. Bu durum sayesinde herkes rahatlıkla para kazanma şansına sahip. Brave internet tarayıcısında reklam izleme yoluyla nasıl para kazanılır? Kullanıcı, istediği zaman reklamsız bir şekilde internet tarayıcısı kullanabilir. Ayrıca isteğine bağlı olarak reklamları görüp izleyebilir ve bu durumdan para kazanabilir. Kullanıcı, her yıl izlediği kadar Basic Attention Token kazanabilir. Bu yüzden ne kadar kazanmak istiyorsanız o kadar izlemeniz tamamen size kalmış durumda.

2-Yayıncı Olarak Para Kazanma

İnternet tarayıcılarında bulunan yayıncılar; Web site sahipleri ve Youtube’a içerik üreten insanlardır. Yayıncı olduktan sonra sitenizde veya videolarınızda reklam gösterimi olduğu sürece, Brave’nin yayıncılara verdiği gelirin %70’lik kısmından reklam gösterimi başına para kazanabilirsiniz.

3-Bağış Alarak Para Kazanma

Brave internet tarayıcısı; Youtube’a içerik üretenlere, blog yazarlarına, web sitesi sahiplerine, Twich yayıncılarına, Wikipedia yazarlarına ve sosyal medya fenomenlerine bağış yapma özelliği tanır. Bağış yapmak için kullanılan para birimi ise Basic Attention Token’dir. Tek tık yaparak sevdiğiniz kişilere BAT bağışı yapmanız mümkündür. Güvenle işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4-Arkadaşlarını Davet Ederek Para Kazanma

Brave Browser tarayıcısı, kullanıcılarının diğer kullanıcıları referans koduyla davet etmesi sonucunda 5 Dolar değerinde BAT token vermektedir. Bu parayı alabilmek için, referans kodunuzu arkadaşınız veya başka biriyle paylaştıktan sonra o kişi sizin referans kodunuzla Brave kullanmaya başlarsa, size 5 Dolar değerinde BAT token verilecektir.

Kısacası sadece tarayıcı kullanarak pasif kazanç sağlayabilirsiniz. Ben bir süredir kullanmaya başladim, şiddetle tavsiye ederim.

Bu ve bunun gibi faydalı olacağını düşündüğüm uygulama ve programları sizlere tanıtmaya devam edeceğim. Umarım yararlı bir yazı olmuştur.. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere :)

Sort:  

Güzel Bi yazı olmuş emeğine sağlık.🙏

Cok teşekkürler..

 2 months ago 

eline sağlık @okanbey faydalı bilgiler için teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim :)

Teşekkürler abi bu güzel bilgilendrime için :))

Rica ederim kardeşim :)

This post was resteemed by @steemvote and received a 4.9% Upvote. Send 0.5 SBD or STEEM to @steemvote

!sbi status

Coin Marketplace

STEEM 1.19
TRX 0.15
JST 0.163
BTC 60010.00
ETH 2317.56
BNB 516.84
SBD 9.26