Steemit'e Kayıt Oldum Şimdi Ne yapmalıyım ? | Türkler Birbirini Desteklemeli !

in Steemit-Türkiye ☪3 months ago

Herkese merhaba. yaklaşık burada 9 aydır aktifim. Yeniden aktif olmaya başladığımda türk yok denecek kadar azdı. Fakat şuan geldiğimiz sayı bizler için bir başarı. Birbirimize olan desteğimizle daha çok büyüyeceğimize inanıyorum. Kendi profilimde ara ara yeni kullanıcılar için bilgilendirme yapıyorum. Herkes bu platformda eski kullanıcı değil. Yeni kullanıcı türk arkadaşlarımız için burada aktif olan kişiler olarak bildiklerimizi aktarmak zorundayız. Zorunda olmasakta bunu kendime vazife olarak görüyorum.

Steemit'e Yeni Kayıt (Aktif olmaya başladım) oldum Şimdi ne yapmalıyım ?

Öncelikle bu platformdan diğerlerinden biraz farklı olduğu için baştan bilgi edinmek gerekir. Bilgiyi baştan edinirsek olaylara ve durumlara daha çabuk adabte olabiliriz.

Adsız tasarım (1).png

Steemit Nedir ?

Steemit , Blockchain veritabanının üzerinde kurulan bir blog ve sosyal ağ sitesi çalıştıran sosyal haber hizmetidir. Kullanıcıların içerik paylaşarak, keşfederek ve yorum yaparak hizmet tarafından takas edilebilen ve oluşturulabilen Steem tokenleri ve Steem-dolarları (sbd) kazandıkları bir sosyal ağ platformudur.

• Yeni başlayan biriyseniz, mesajlarınızı% 100 güce ayarlayarak Steem Power gücünüzü artırabilirsiniz. Bu sayede SP güçlenerek oy verme gücünüz artacaktır.

• Yada sbd lerinizi Steem Power a dönüştürebilirsiniz.

• Oylama değeriniz 500 SP'a Kadar görünmeyecektir. 500 sp'den sonra başkalarına vereceğiniz oyların değerini siz belirlersiniz. Başka birine oy verdiğinizde, gücünüzden veya paranızdan hiçbir şey kaybetmezsiniz.

• Ayrıca küratörlük ödülü de kazanabilirsiniz. Başkalarına verdiğiniz oylardan , karşı tarafın oy aldığı ödülün yarısı sizlerin gücüne ve ne zaman oy yaptığına göre belirlenip kürasyon ödülü dağıtılır.

[ Bir kaç ay önceki yapılan gönderideki bilgiye göre , kürasyon ödülü ilk 2.dk yapılırsa %60 5.dk sı oylama yapılırsa kürasyon ödülünün %100 alırsınız. ) Bilgisi mevcuttu. Tam emin olmamakla birlikte detaylı bilen olursa yorumlarda yazarsa sevinirim.

• Pasif gelir düşünüyorsanız, çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, SP'larınızı topluluklara devrederek her ay düzenli steem kazanabilirsiniz.

Yeni Gelenler topluluğundaki Başarı Görevleri

Daha önce bu konu ile ilgili STeem women club topluluğunda detaylı bilgilendirme yaptım. İlk kayıt olduğunuzda gönderi paylaşmaya başlamadan önce steemit hakkında bilgili olmanız gerekir. Bu sebeple yeni gelenler için başarı görevleri belirlenmiş. bunları yaparak da oy alabilirsiniz. Hemde topluluklar için güvenirliğinizi artırmış olursunuz.

Important Warning for New Users Coming to the Community! | Complete Steemit Achievement Tasks

Steemit ile Önemli Kurallar

Öncelikle Steemit'te olduğunuz için uymanız gereken bazı kurallar var. Bazen neden oy alamadığınızı düşünürken bu hataları yapıyor olabilirsiniz.

• Her şeyden önce kaliteli bir gönderi hazırlamanız gerekir. Basit ve düzensiz makalelerin oylama şansı çok azdır. Veya kaliteli bir gönderi olarak seçilme şansı çok azdır.

• Gönderiyi hazırlarken orijinal kendi resminizi kullanmaya özen gösterin. Tabii ki, bu bir kural değil, ancak devam eden alıntı resimleri, gönderilerinizi kaliteli hale getirmeyecektir.
Telif hakkı bulunmayan resimler kullanın ve kaynağını mutlaka gösterin.

• Steemit platformundaki gönderilerinizin hiçbirini başka bir platformda paylaşmayın. Veya gönderilerinizi sadece bir toplulukta paylaşın . Uyarı almanıza neden olabilir.
#Steemexclusive hashtag
ile gönderilerinizin steemit'e özel olmasını gerekir.

• Yalnızca bir toplulukta bir gönderi paylaşabilirsiniz.

• İntihal yasaktır.

• Başkalarının gönderilerinden kopyalamayın. Şuan bu konuyla ilgili bir çok hesap mevcut. Bu şekilde küratörler downvote yapabilir.

Türk Kadınları Desteklemek için Telegram Kanalına Katılın

Türklerin aktif olması için elimizden geelni yapmalıyız. benim üzerine düşen ise Steem Women Club topluluğuna üye olan türk kadınlara gereken desteği vereceğim. Ve kişisel hesabımdan tüm türk kullanıcılara oy vermeye çalışıyorum.

@e-r-k-a-n- Bey'in kurmuş olduğu traile katılarak türklere oy desteğinizi verebilirsiniz. Biz birbirimize destek olmalıyız.

Steemit Türk kadınları için telegram kanalına katılın. Destekleriniz bekliyorum. Sizlere yardımcı olacağım.

Link ;https://t.me/joinchat/PUHUD768_9JlMTNk

Sort:  

[ Bir kaç ay önceki yapılan gönderideki bilgiye göre , kürasyon ödülü ilk 2.dk yapılırsa %60 5.dk sı oylama yapılırsa kürasyon ödülünün %100 alırsınız. ) Bilgisi mevcuttu. Tam emin olmamakla birlikte detaylı bilen olursa yorumlarda yazarsa sevinirim.

Gönderi yayınlanır yayınlanmaz oy verirseniz kürasyon ödülü kazanamazsınız.

İlk 1 dakika içinde oy verirsenizz %20 kürasyon ödülü kazanırsınız, %80 ödül havuzunda kalır.
İkinci dakikada oy verirseniz %40 kürasyon ödülü kazanırsınız, %60 ödül havuzunda kalır.
Üçüncü dakikada oy verirseniz %60 kürasyon ödülü kazanırsınız, %40 ödül havuzunda kalır.
Dördüncü dakikada oy verirseniz %80 kürasyon ödülü kazanırsınız %20 ödül havuzunda kalır.

Beşinci dakika ile 6 gün 12. saatte oy verirseniz %100 kürasyon ödülü kazanırsınız. 6gün 12 saat sonra vereceğiniz oylarda, alacağınız kürasyon ödülü git gide azalır ve 7.günde sıfırlanır. 7.günden sonraki gönderilerde herhangi bir kürasyon ödülü kazanamazsınız.

Daha iyi kürasyon ödülü kazanmak için ideal oylama zamanı 5. dakika gibi görünse de (bir makalenin ortalama okunma süresi) bazı durumlarda, balinaların oy vereceği gönderilerde 3.5 ile 4. dakikalarda oy vermek daha fazla kürasyon ödülü kazandırır. Balinaların oy vereceği kaliteli içeriklerde ilk seçmen olma avantajı nedeniyle, %20-%40 oranında kürasyon ödülü kaybetmenize rağmen, toplamda iyi oranda kürasyon ödülü kazanırsınız.

 3 months ago 

Çok güzel bir bilgi teşekkürler. Sağolsun balinalardan bize küratörlük kalırsa değerlendirmeye çalışıyoruz .

 3 months ago 

Çok güzel bir açıklama olmuş. Teşekkürler🙏🏻

 3 months ago 

Değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Bilmeden bir iki kere bazı oyladığım yazılarda verdiğim oy kazancın azalmasına neden oldu😔sebebi nedir acaba? Bir daha böyle bir şey yapmak istemiyorum.

Yapmayın tabii, kazanç azaltmışsınız. İnsanlar binbir zorlukla kazanç artırırken siz de bu kazançları azaltıyorsunuz.

Şaka tabii. Steem fiyatındaki aşırı dalgalanmalardan kaynaklanıyor bu. Sizin yaptığınız olumsuz bir şey yok. Siz oy verirken bir nevi oradaki kazanç fiyat durumuna göre güncelleniyor.

Bir an korktum:)

Sevim hanım çok bilgilendirici olmuş, teşekkür ederiz 🙏🏻

 3 months ago 

Ben teşekkür ederim 😊

 3 months ago 

Baştan sona anlaşılır bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Destekleriniz için kendi adıma teşekkür ediyorum. Yeni gelenlere bende elimden gelen desteği vermeye hazırım :)

 3 months ago 

Desteğinizi hissediyoruz. Çok teşekkürler 🤗

 3 months ago (edited)

Bilgilendirme için teşekkür ederim 🤗. Eski bir üye olarak sistemin neden bu şekilde değiştiğine anlam vermeye çalışıyorum sadece:) yazınız sayesinde daha iyi anladım ellerinize sağlık

 3 months ago 

Çok güzel olmuş teşekkür ederiz 🙏🏻

 3 months ago 

Rica ederim 😊

More power to you.. stay blessed Sister @svm038 🙂

 3 months ago 

Thanks

 3 months ago 

Eski bir üye olarak geri geldiğimde bana yardımcı olan kişilerin başında geliyorsunuz. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Postunuz da detaylı, anlaşılabilir ve yardımcı olan bir post teşekkürler 🤲

 3 months ago 

Yeni kullanıcılar bu platformda genellikle nasıl davranacağını bilmezler ve hata yapmaya elverişlidirler.Bu yüzden bildiklerimiz sık sık yeni gelenler için toplamalı ve kılavuzlar şekinde yayınlamalıyız. Yeni gelen kullanıcılar için kendi bildiklerinizi aktarmanız çok faydalı ve güzel bir davranış. Teşekkür ederiz..

 3 months ago 

Evet haklısınız. Başta bilgileri edinmek bizler için iyi olacak. Başarı gorevleri yapmak. Özetle bilgi sahibi olmamıza yetiyor. Zaten biz yardım etmek için burada olacağız. Teşekkürler

Çalışmalarınızı takdir ediyorum ve daha birçok insanı sisteme kazandıracağınızı tahmin ediyorum.

 3 months ago 

İnşallah bu hedefe yoğunlaştık. eğer yardım eder ve motive edersek herkes çevresini çağıracaktır :)