KAVA (KAVA) Merkezi Olmayan Finansman İçin Çapraz Zincir Platformu

in #kava2 years ago (edited)


PROJEYE GENEL BAKIŞ
Kava, BTC, XRP, BNB, ATOM, vb. Gibi ana kripto varlıklarının kullanıcılarına teminatlı krediler ve sabit paralar sunan çapraz zincirli bir DeFi platformudur. KAVA, ağın korunmasından ve kilit parametrelerin oylanmasından sorumlu olan yönetişim ve belirteçtir.

KAVA NEDİR?
Proje Misyonu
Kava, merkezi olmayan bir borç verme platformu ve büyük kripto varlıklarıyla uyumlu stabilcoins sağlayarak fiili DeFi platformu olmayı hedeflemektedir.

Proje Değer Teklifi
Merkezi Olmayan Krediler ve Kaldıraç: Kava, riskten korunma için kredilere, kaldıraçlara ve istikrarlı paralara açık erişim ile büyük kripto para birimleri kullanıcıları sağlar.
İlgi Çeken Stablecoin Riskten Korunma: Kava'nın USDX'i istikrarlı bir şekilde bağlanabilir, böylece USDX sahiplerine verim sağlanır.
Genişletilebilir Sentetik ve Türevleri: Kava, geniş bir yelpazedeki yeni kripto varlıklarını desteklemek ve yeni sentetik ve türev ürünler sunmak için büyüyebilir.
Jetona Genel Bakış ve Kullanım Kılıfları
Kava platformunda iki tür belirteç vardır: KAVA belirteci ve USDX stablecoin. KAVA belirteci, platformun güvenlik, yönetişim ve mekanik işlevlerinde yer alan KAVA blok zincirinin yerel belirtecidir.

KAVA belirteci için üç ana kullanım durumu vardır:

Güvenlik - Bloklar, ilk 100 düğüm tarafından KAVA belirteçlerinde ağırlıklı tahvil hissesi ile doğrulanır. Doğrulayıcılar için ekonomik teşvikler, KAVA'yı blok ödüller olarak, işlem ücretlerinde kazanma şeklinde gelir ve yüksek zaman ve çift imzalama işlemlerinin yapılmaması gibi sıkışık koşullara bağlı olarak KAVA'yı kaybederek karşı karşıya kalır.
Yönetişim - KAVA, teminatlandırılmış borç pozisyonu ("CDP") sisteminin temel parametreleri hakkında teklif vermek ve oy kullanmak için kullanılır.
Bu, sistemin küresel borç limitini, desteklenen teminat türlerini, borç limitlerini, teminat oranını, ücretleri ve USDX için tasarruf oranını içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.

Last Resort'un Kredisi - KAVA, sistemin teminat altına alındığı durumlarda rezerv para birimi olarak işlev görür. Bu gibi durumlarda yeni KAVA basılır ve USDX güvenli bir şekilde aşırı teminatlandırılıncaya kadar USDX'i piyasadan satın alır.
USDX belirteci için üç ana kullanım durumu vardır:

Marj Ticareti / Kaldıraç - Platformdan USDX alan kullanıcılar, kripto varlıklarına maruz kalma durumlarını etkin bir şekilde artırmak için ek kripto satın almak için kullanırlar.
Faizli Riskten Korunma - Yatırımcılar, geçici şifreleme varlıklarına maruz kalmayı sınırlamaya çalışırken USDX'i sabit bir varlık olarak tutabilirler. Sahipleri belirteçlerini bağlayabilir ve mevcut USDX tasarruf oranına eşit miktarda faiz alabilirler.
Stablecoin Ödemeleri - Kava blok zincirinin hızlı blokaj süresi ve hızlı kesinliği USDX'in genel ödeme kullanım durumlarında kullanılmasını sağlar.

Kava;Merkezi olmayan bir borç verme platformudur.

Ripple 'ın ekosistem bölümü Xpring, Mart 2019'da Kava Labs'a yatırım yaptı.Kava,Xrp'yi Kava platformunda desteklenen ilk varlıklardan biri olarak destekliyor.Kava platformu ayrica,Btc Atom ve Bnb'yi de borç verme platformunda desteklemektedir.
KavaLabs'ın ripple ve cosmos da olmak üzere onlarca partneri bulunmaktadır.

Kava testnet başlatilmis ana ağa geçis 2019 son çeyreğinde olarak planlanmıştır.Daha detaylı bilgi almak için aşağıda yazılı linkleri kullanabilirsiniz.
www.kava.io
twitter.com/kava_labs
medium.com/kava-labs
@kavalabs
github.com/kava-labs

Coin Marketplace

STEEM 0.42
TRX 0.06
JST 0.044
BTC 38273.91
SBD 6.67