Fütursuzca İzlenmesi Gereken Filmler #46: Nuovo Cinema Paradiso (1988)

in #movie4 years ago

image source


Hello everybody. I am talking about films, in this series. I will criticism about films I watced. Actually, it is not exactly criticism. It is more like comment. Because I am not critic. I just talking about films. I say features or scenes what I liked. If I watched another films by the same director, I tell about them too.


Herkese merhaba arkadaşlar. Sndbox için türkçe bir film serisi bu. Seri bayağı uzun sürecek büyük ihtimalle. Önce eski hazırladığım listedeki hoşuma giden filmlerden bazılarını paylaşacağım sonra da yeni filmler izledikçe sürekli olarak her gün ekleyeceğim onları seriye. Daha önceden de sndbox a film serisi yapmıştım ama onu ingilizce yazıyordum. Bu türkçe olacak. Bu postta eskiden yazmış olduğum filmlerden biri olan Nuovo Cinema Paradiso yani bizdeki adıyla Cennet Sineması filminden bahsediyorum. Eski yazdığımı okuyan olmuştur belki.


image source


Size yalnız akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz, hani şöyle değişik bir film olsa da izlesek diyeceğiniz anlar için ya da lan birisi steemitte yazmıştı şöyle bir film dur bir açıp izleyim bakayım neymiş diye düşüneceğiniz anlar için güzel bir film serisi bu. İzlediğim filmlerden böyle biraz değişik olanları, yani bu fularlı kesim nasıl diyorsa işte biraz sanatsal olanları sizlerle paylaşacağım bu seride. Filmler üstüne biraz konuşacağım. Gerçi pek beceremem film yorumu yapmayı ama kendi çapımda izlerken hissettiklerimi anlatacağım işte size. Fazla da kasmaya gerek yok.

Biraz filmin konusundan bahsedeyim. 1980' lerin İtalya' sıyla başlayan filmde ünlü İtalyan yönetmen Salvatore Di Vita bir gece evine döner. Annesinin Alfredo' nun öldüğünü söylemek için telefonla onu aradığını öğrenir. Salvatore doğduğu köy olan Giancaldo' ya 30 yıldır dönmemiştir. Bu haberle 30 yıl öncesini, çocukluğunu hatırlamaya başlar. Sinema sevgisinin ilk oluştuğu günlere gider.. Ve mükemmel bir film sizi bekler.


image source


Tam anlamıyla masal gibi bir film. Bu film size öyle romantik öyle çocuksu öyle içten duygular yaşatacak ki o şaşkınlıkla filmin nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Filmdeki bir çok sahneyi siz de yaşamak isteyeceksiniz. O filmin içinde olmak isteyeceksiniz. O sokaklarda. Size sadece bu kadarını söyleyebilirim. Bir de eskiden sinema filmi hazırlamanın ne kadar emek sarfettiren ve yorucu bir iş olduğunu göreceksiniz. Sinema salonu işletmenin çok ayrı bir keyfi varmış eskden. Keşke o zamanlarda yaşasaydık dedirtiyor film insana. Oyuncuları tanımıyorum ben. Başka herhangi flmde izlemedim oyuncuları. Ama gayet başarılıydı bence. Neyse azizim, kendinize iyi bakın kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim bu filmi. Hatta varsa sevgiliniz onla beraber izleyin. Graciasss Amigosss...


image source

Coin Marketplace

STEEM 0.47
TRX 0.08
JST 0.060
BTC 48967.09
ETH 4142.27
BNB 553.37
SBD 6.06