Fütursuzca İzlenmesi Gereken Filmler #48: Inglourious Basterds (2009)

in #movie4 years ago

image source


Hello everybody. I am talking about films, in this series. I will criticism about films I watced. Actually, it is not exactly criticism. It is more like comment. Because I am not critic. I just talking about films. I say features or scenes what I liked. If I watched another films by the same director, I tell about them too.


Herkese merhaba arkadaşlar. Sndbox için türkçe bir film serisi bu. Seri bayağı uzun sürecek büyük ihtimalle. Önce eski hazırladığım listedeki hoşuma giden filmlerden bazılarını paylaşacağım sonra da yeni filmler izledikçe sürekli olarak her gün ekleyeceğim onları seriye. Daha önceden de sndbox a film serisi yapmıştım ama onu ingilizce yazıyordum. Bu türkçe olacak. Bu postta eskiden yazmış olduğum filmlerden biri olan Inglourious Basterds filminden bahsediyorum. Eski yazdığımı okuyan olmuştur belki.


image source


Size yalnız akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz, hani şöyle değişik bir film olsa da izlesek diyeceğiniz anlar için ya da lan birisi steemitte yazmıştı şöyle bir film dur bir açıp izleyim bakayım neymiş diye düşüneceğiniz anlar için güzel bir film serisi bu. İzlediğim filmlerden böyle biraz değişik olanları, yani bu fularlı kesim nasıl diyorsa işte biraz sanatsal olanları sizlerle paylaşacağım bu seride. Filmler üstüne biraz konuşacağım. Gerçi pek beceremem film yorumu yapmayı ama kendi çapımda izlerken hissettiklerimi anlatacağım işte size. Fazla da kasmaya gerek yok.

Biraz filmin konusundan bahsedeyim. Alman kuşatması altındaki Fransa her zamankinden zor günler geçirmektedir. Savaştan hasar gören sivillerden sadece biri olan Shosanna, ailesinin canice öldürülmesine tanık olmuştur. Bir şekilde bu can pazarından kurtulmayı başaran kadın Paris' e gidip burada yeni bir kimlikle, sıfırdan hayata başlar. Öte yandan Avrupa' nın farklı bir ülkesinde kendi askerlerini Nazilere karşı örgütleyen yahudi Teğmen Raine amacına ulaşmak için çeşitli planlar kurmaktadır. Shosanna, Teğmen Raine ve Alman aktrisin yolları, Shosanna' nın işlettiği bir sinema salonunda kesişecektir. Ama ne kesişme. Führer de orada olacak o kesişmede :)


image source


Bir Tarantino filmi daha. Hem yazmış hem yönetmiş bu filmi Tarantino. Oyuncu kadrosu da gayet iyi. Filmçok sürükleyici ve bir o kadar da akıcıydı. Sonunu merak ettiriyor size. Senaryo da zaten çok kaliteli. Kamera açısından, mekan seçiminden ışıktan filan pek anlamam ama ben izlerken lan burası çok saçma olmuş dediğim bir bölüm olmadı keyifle izledim. Size de izlemenizi tavsiye ederim azizim. Saçma sapan vakit geçirmelik filmler açana kadar böyle bir film güzel bir seçenek olarak her zaman kalabilir bence kenarda. Graciasss Amigosss...


image source

Sort:  

I have been wanting to watch this movie!

Probably this weekend :P

ps: are you on discord or steem.chat? I wanted to ask you something but couldn't find you

Coin Marketplace

STEEM 0.70
TRX 0.09
JST 0.073
BTC 54610.94
ETH 4084.73
BNB 604.30
SBD 7.12