Fütursuzca İzlenmesi Gereken Filmler #52: Sleepers (1996)

in #movie4 years ago

image source


Hello everybody. I am talking about films, in this series. I will criticism about films I watced. Actually, it is not exactly criticism. It is more like comment. Because I am not critic. I just talking about films. I say features or scenes what I liked. If I watched another films by the same director, I tell about them too.


Herkese merhaba arkadaşlar. Sndbox için türkçe bir film serisi bu. Seri bayağı uzun sürecek büyük ihtimalle. Önce eski hazırladığım listedeki hoşuma giden filmlerden bazılarını paylaşacağım sonra da yeni filmler izledikçe sürekli olarak her gün ekleyeceğim onları seriye. Daha önceden de sndbox a film serisi yapmıştım ama onu ingilizce yazıyordum. Bu türkçe olacak. Bu postta eskiden yazmış olduğum filmlerden biri olan Sleepers filminden bahsediyorum. Eski yazdığımı okuyan olmuştur belki.


image source


Size yalnız akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz, hani şöyle değişik bir film olsa da izlesek diyeceğiniz anlar için ya da lan birisi steemitte yazmıştı şöyle bir film dur bir açıp izleyim bakayım neymiş diye düşüneceğiniz anlar için güzel bir film serisi bu. İzlediğim filmlerden böyle biraz değişik olanları, yani bu fularlı kesim nasıl diyorsa işte biraz sanatsal olanları sizlerle paylaşacağım bu seride. Filmler üstüne biraz konuşacağım. Gerçi pek beceremem film yorumu yapmayı ama kendi çapımda izlerken hissettiklerimi anlatacağım işte size. Fazla da kasmaya gerek yok.

Biraz filmin konusundan bahsedeyim. Shakes, Michael, John ve Tommy 1960 yıllarında birlikte büyümüş 4 çocukluk arkadaşıdır. Bir gün birine eşek şakası yapmak isterken yaşlı bir adamı yanlışlıkla yaralamışlardır ve bu yüzden bir yıl hapishanede yatarlar. Bu hapishanede onlara çok büyük işkenceler yapılmıştır ve bunu yapan da gardiyanlardır. Orada bu çocuklar ve diğer yatanlar cinsel istismardan tutun her türlü kötü şeyi yaşamışlardır. Aradan tam on üç yıl geçmiş ve bu dört arkadaş gardiyanlar ve Wilkenson' dan intikam almak için harekete geçer. Konuyu kısaca böyle özetleyebiliriz.


image source


Çok sürükleyici bir film bu arkadaşlar zaten konusundan az çok anlaşılıyordur. Oyuncu kadrosu muhteşem. Brad Pitt, Dustin Hoffman, Jonathan Tucker, Kevin Bacon, Robert De Niro gibi oyuncular var kadroya bakar mısınız. Yarı gençlik fimi yarı macera biraz da dram gibi düşünülebilir bence. Bu tarz filmleri seviyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum bu filmi izleyin. Graciasss Amigosss...


image source

Coin Marketplace

STEEM 0.70
TRX 0.09
JST 0.073
BTC 54610.94
ETH 4084.73
BNB 604.30
SBD 7.12