Fütursuzca İzlenmesi Gereken Filmler #44: I Am Sam (2001)

in #movies4 years ago

image source


Hello everybody. I am talking about films, in this series. I will criticism about films I watced. Actually, it is not exactly criticism. It is more like comment. Because I am not critic. I just talking about films. I say features or scenes what I liked. If I watched another films by the same director, I tell about them too.


Herkese merhaba arkadaşlar. Sndbox için türkçe bir film serisi bu. Seri bayağı uzun sürecek büyük ihtimalle. Önce eski hazırladığım listedeki hoşuma giden filmlerden bazılarını paylaşacağım sonra da yeni filmler izledikçe sürekli olarak her gün ekleyeceğim onları seriye. Daha önceden de sndbox a film serisi yapmıştım ama onu ingilizce yazıyordum. Bu türkçe olacak. Bu postta eskiden yazmış olduğum filmlerden biri olan I Am Sam filminden bahsediyorum. Eski yazdığımı okuyan olmuştur belki.


image source


Size yalnız akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz, hani şöyle değişik bir film olsa da izlesek diyeceğiniz anlar için ya da lan birisi steemitte yazmıştı şöyle bir film dur bir açıp izleyim bakayım neymiş diye düşüneceğiniz anlar için güzel bir film serisi bu. İzlediğim filmlerden böyle biraz değişik olanları, yani bu fularlı kesim nasıl diyorsa işte biraz sanatsal olanları sizlerle paylaşacağım bu seride. Filmler üstüne biraz konuşacağım. Gerçi pek beceremem film yorumu yapmayı ama kendi çapımda izlerken hissettiklerimi anlatacağım işte size. Fazla da kasmaya gerek yok.

Biraz filmin konusundan bahsedeyim. Sam 40'lı yaşlarda olmasına rağmen bir çocuk zekasına sahip bir adamdır. Bir kızı olan Sam ona kendi başına bakmaya çalışmaktadır. Kızının doğum günü sırasında yaşanan bir olayla kızına bakma sorumluluğunu taşıyamadığını düşünen sosyal hizmet görevlisi Sam'in elinden kızını almak için mahkemeye başvurur. Filmi izleyince bazen sövecek bazen hak vereceksiniz buna. Sam' e yardımcı olacak kişi de bu işi istemeden yapmaya başlayan çok başarılı bir avukat olacaktır.


image source


İzlediğim en gerçekçi filmlerden birisi diyebilirim bu film için. Zaten olay çok dramatik. Kızı babasından ayırmak çok büyük vicdani azaplara sebep olabilecek bir şey ama babasının rahatsızlığı da kızını yetiştiremeyecek kadar ilerdiyse o zaman kızın sağlıklı gelişimi adına onu babasından ayırmak mantıklı olabilir gibi duruyor. Ama çok derin ve karar vermesi çok zor olan bir durum. Ben mahkemede bu kararı verecek olan hakim olmak istemezdim. Sean Penn filmdeki baba karakterini oynuyor. Zaten oyunculuğuna diyecek yok bu adamın ama bu filmde mimikleriyle, sesiyle her şeyiyle himalayalara çıkarmış oyunculuk kalitesini ve seyir zevkini. Çok zor bir rol oynadığı rol. Neyse azizim, kendinize iyi bakın izleyin derim bu filmi. Graciasss Amigosss...


image source

Sort:  

Hello @hknyasar, thank you for sharing this creative work! If you're interested, take a look at our magazine @creativecrypto. We are all about art on the blockchain, and learning from creatives like you. Swing by and say hello!

Loading...

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.09
JST 0.065
BTC 50956.47
ETH 4317.73
BNB 579.91
SBD 6.33