Fütursuzca İzlenmesi Gereken Filmler #47: Nineteen Eighty-Four (1984)

in #movies4 years ago

image source


Hello everybody. I am talking about films, in this series. I will criticism about films I watced. Actually, it is not exactly criticism. It is more like comment. Because I am not critic. I just talking about films. I say features or scenes what I liked. If I watched another films by the same director, I tell about them too.


Herkese merhaba arkadaşlar. Sndbox için türkçe bir film serisi bu. Seri bayağı uzun sürecek büyük ihtimalle. Önce eski hazırladığım listedeki hoşuma giden filmlerden bazılarını paylaşacağım sonra da yeni filmler izledikçe sürekli olarak her gün ekleyeceğim onları seriye. Daha önceden de sndbox a film serisi yapmıştım ama onu ingilizce yazıyordum. Bu türkçe olacak. Bu postta eskiden yazmış olduğum filmlerden biri olan Nineteen Eighty-Four filminden bahsediyorum. Eski yazdığımı okuyan olmuştur belki.


image source


Size yalnız akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz, hani şöyle değişik bir film olsa da izlesek diyeceğiniz anlar için ya da lan birisi steemitte yazmıştı şöyle bir film dur bir açıp izleyim bakayım neymiş diye düşüneceğiniz anlar için güzel bir film serisi bu. İzlediğim filmlerden böyle biraz değişik olanları, yani bu fularlı kesim nasıl diyorsa işte biraz sanatsal olanları sizlerle paylaşacağım bu seride. Filmler üstüne biraz konuşacağım. Gerçi pek beceremem film yorumu yapmayı ama kendi çapımda izlerken hissettiklerimi anlatacağım işte size. Fazla da kasmaya gerek yok.

Biraz filmin konusundan bahsedeyim. Zaten büyük çoğunluk biliyordur bence ama olsun. Distopik bir evrende geçen film 3. Dünya Savaşı' nın henüz sonlandığı dünyamızda geçer. Dünyanın en büyük devleti olan Okyanusya, günümüz Londra' sının yerine kurulmuştur. Okyanusya deyim yerindeyse tam bir korku imparatorluğudur. Bu ülkede yaşayan herkes, yönetim diktesinin buyurduğu her şeye harfi harfine uymak zorundadır. Bu evrende ne kitap okumak serbesttir ne de aşık olmak. Ama biri kuralları bozmayı düşünmeyecek mi dersiniz elbette düşünecek. Ve bakalım başına neler gelecek...


image source


Kitabını okumayan varsa öncelikle kitabını okusun. Bu kadar bilindik bir kitabı zaten kesin merak etmişsinizdir okumadıysanız. Ben önce kitabı okuyup sonra filmi izleyen birisi olarak gördüm ki filmde kitaptaki birçok ayrıntıyı kaçırmışlar. Çoğu şey eksik kalmış. Direkt olarak filmi izleyen biri bir çok olaydan ve ayrıntıdan yoksun kalır. Haberiniz olsun. Bence kitabı okuyun önce. Ama yine de kitabı okuyan biri için çok da kötü değil film. En azından görsel bir şeyler görüyorsunuz. Neyse azizim, kendinize iyi bakın izlemenizi tavsiye eder miyim bu filmi derseniz izleyebilirsiniz çok da şey yapmayın ama :) Graciasss Amigosss...


image source

Sort:  

14194015_k_17095803_yarisma_duyurusu.jpg
https://steemit.com/tr/@hakansorucu/try-marketing-1-projesi
steemiti geliştirmek adına yapılan projelerimize katılıp ödüller alabilirsiniz

kitabı daha güzel dostum :) ama sana katılıyorum çok güzel bir film :) acaba bizim ülkeyi anlatıyor mu biraz ne dersin :)

Hello @hknyasar, thank you for sharing this creative work! We just stopped by to say that you've been upvoted by the @creativecrypto magazine. The Creative Crypto is all about art on the blockchain and learning from creatives like you. Looking forward to crossing paths again soon. Steem on!

Coin Marketplace

STEEM 0.43
TRX 0.08
JST 0.057
BTC 47365.31
ETH 3950.42
BNB 549.49
SBD 5.65