Fütursuzca İzlenmesi Gereken Filmler #49: Relatos Salvajes (2014)

in #movies4 years ago

image source


Hello everybody. I am talking about films, in this series. I will criticism about films I watced. Actually, it is not exactly criticism. It is more like comment. Because I am not critic. I just talking about films. I say features or scenes what I liked. If I watched another films by the same director, I tell about them too.


Herkese merhaba arkadaşlar. Sndbox için türkçe bir film serisi bu. Seri bayağı uzun sürecek büyük ihtimalle. Önce eski hazırladığım listedeki hoşuma giden filmlerden bazılarını paylaşacağım sonra da yeni filmler izledikçe sürekli olarak her gün ekleyeceğim onları seriye. Daha önceden de sndbox a film serisi yapmıştım ama onu ingilizce yazıyordum. Bu türkçe olacak. Bu postta eskiden yazmış olduğum filmlerden biri olan Relatos Salvajes filminden bahsediyorum. Eski yazdığımı okuyan olmuştur belki.


image source


Size yalnız akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz, hani şöyle değişik bir film olsa da izlesek diyeceğiniz anlar için ya da lan birisi steemitte yazmıştı şöyle bir film dur bir açıp izleyim bakayım neymiş diye düşüneceğiniz anlar için güzel bir film serisi bu. İzlediğim filmlerden böyle biraz değişik olanları, yani bu fularlı kesim nasıl diyorsa işte biraz sanatsal olanları sizlerle paylaşacağım bu seride. Filmler üstüne biraz konuşacağım. Gerçi pek beceremem film yorumu yapmayı ama kendi çapımda izlerken hissettiklerimi anlatacağım işte size. Fazla da kasmaya gerek yok.

Biraz filmin konusundan bahsedeyim. Arjantin yapımı Hermanos y Detectives dizisinin yönetmenliğini yapmasıyla ile tanınan Damian Szifron, tam 8 yıl aradan sonra Relatos Salvajes ile bu kez sinema dünyasına dönüş yapıyor. Film, Buenos Aires ve çevresinde yaşanan altı farklı hayat hikayesini anlatıyor. Aslında bu hikayelerin çoğu intikam temalı hikayeler. Sürükleyici ve bir o kadar da güzel hepsi.


image source


Bu film parça parça olan filmlerden. Yani ayrı bölümler var filmde ve her bölümde farklı bir hikaye var farklı oyuncular var. Tek bir senaryonun bile üzerine saatlerce konuşulabilir bence. İzleyince bu söylediğimi hatırlarsınız özellikle park cezası kestikleri bir bölüm var muhteşem bir bölüm. İnsanın öfkelendiğinde neler yapabileceğini gösteren çok güzel bölümleri var. Bazen kendinizi o karakterin yerine koyuyorsunuz ulan ben de olsam aynısını yapardım diyorsunuz :) Bazen çok abartmış diyorsunuz. Bu arada filmin yapımcılığını da Pedro Almadovar üstlenmiş. Neyse azizim bu filmi kesinlikle tavsiye ediyorum. Graciasss Amigosss...


image source

Coin Marketplace

STEEM 0.73
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 57655.25
ETH 4334.73
BNB 614.50
SBD 6.96