Fütursuzca İzlenmesi Gereken Filmler #50: Apocalypto (2006)

in #movies4 years ago

image source


Hello everybody. I am talking about films, in this series. I will criticism about films I watced. Actually, it is not exactly criticism. It is more like comment. Because I am not critic. I just talking about films. I say features or scenes what I liked. If I watched another films by the same director, I tell about them too.


Herkese merhaba arkadaşlar. Sndbox için türkçe bir film serisi bu. Seri bayağı uzun sürecek büyük ihtimalle. Önce eski hazırladığım listedeki hoşuma giden filmlerden bazılarını paylaşacağım sonra da yeni filmler izledikçe sürekli olarak her gün ekleyeceğim onları seriye. Daha önceden de sndbox a film serisi yapmıştım ama onu ingilizce yazıyordum. Bu türkçe olacak. Bu postta eskiden yazmış olduğum filmlerden biri olan Apocalypto filminden bahsediyorum. Eski yazdığımı okuyan olmuştur belki.


image source


Size yalnız akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz, hani şöyle değişik bir film olsa da izlesek diyeceğiniz anlar için ya da lan birisi steemitte yazmıştı şöyle bir film dur bir açıp izleyim bakayım neymiş diye düşüneceğiniz anlar için güzel bir film serisi bu. İzlediğim filmlerden böyle biraz değişik olanları, yani bu fularlı kesim nasıl diyorsa işte biraz sanatsal olanları sizlerle paylaşacağım bu seride. Filmler üstüne biraz konuşacağım. Gerçi pek beceremem film yorumu yapmayı ama kendi çapımda izlerken hissettiklerimi anlatacağım işte size. Fazla da kasmaya gerek yok.

Biraz filmin konusundan bahsedeyim. Tarihteki bütün büyük imparatorlukların kaçamadıkları sondan kendisini kurtaramayan büyük Maya İmparatorluğu, geçirdiği ihtişamlı dönemlerin ardından önlenemez bir çöküş içindedir. Çöküşün getirdiği çaresizlik duygusu ile daha da zalimleşen yöneticilerin yarattığı zulüm altında ezilen insanlar, ya boyun eğecek ya da isyan edeceklerdir. Ve tabi ki burada ikinci seçenek gerçekleşiyor. Hemen arkadan bella ciao müziğini girin :)


image source


Öncelikle yönetmen Mel Gibson. Cesuryürek' le İskoç tarihinden bir başyapıta imza atan efsane yönetmenden bir başka kahramanlık hikayesi. Bu filmde kamerasını 600 yıl geriye götüren Oscarlı yönetmen bu sefer Maya Uygarlığı'ndan geriye kalanları günümüze taşıyor. Çok efsane sahneler var filmde. Muhteşem gerilimli sahneler var sizi koltuğunuza yapıştıracak emin olun. Özellikle bir kovalamaca sahnesi var nefes almadan izledim. Eski bir film olduğuna bakmayın gerçekten izlenmesi gereken filmlerden bence. Kesinlikle tavsiye ediyorum bu filmi. Graciasss Amigosss...


image source

Sort:  

liked one, with pleasure and excitement. Thanks alot.

thank you man that movie was so good as well.

i love this movie i watched it couple of time!

yeah. so I wanna watch one more time

Coin Marketplace

STEEM 0.70
TRX 0.09
JST 0.073
BTC 54610.94
ETH 4084.73
BNB 604.30
SBD 7.12