10-lecie League of Legends. Riot Games ogłasza nowe gry.

in #pl-artykuly2 years ago


To już 10 lat


W dniu dzisiejszym mija 10 lat istnienia kultowej gry - League of Legends. Z tej okazji Riot Games przygotowało dla nas film z bardzo ciekawymi newsami. Warto dodać, że samo League of Legends pobiło liczne rekordy w świecie gamingu.
Sam Riot mówi o tym: "Codziennie odnotowujemy szczyt odwiedzin, podczas którego aż około 8 milionów graczy jednocześnie gra w League. To czyni z League najpopularniejszą grą świata na PC — League ma więcej użytkowników niż 10 najpopularniejszych gier na Steamie razem."
Przejdźmy do najciekawszych ogłoszeń, które zaprezentował nam Riot.

Project A


Riot Games pracuje nad nowym taktycznym shooterem. Na chwilę obecną jest on określany jako Project A. Shooter ten będzie oferował nam możliwość wyboru klasy postaci. Każda z nich będzie miała unikalne umiejętności. Do wyboru będziemy mieli także różne rodzaje broni. Na pierwszy rzut oka, gra swoją charakterystyką plasuje się pomiędzy Counter-Strike: Global Offensive i Overwatch. Jak na razie nie wiemy zbyt wiele o systemie rozgrywki.
Project A nie będzie oparty na uniwersum LoLa. Z udostępnionych nam screenów gry, sama grafika wydaje się mniej fantastyczna niż w Lidze. Możemy podejrzewać, że twórcy League of Legends celują w stworzenie konkurencyjnej gry na scenie competetive, dla powyżej wymienionych tytułów. Riot nie podał dokładnej daty premiery. Wspomniane zostało, że wersja beta zostanie prawdopodobnie wydana w 2020 roku.

Project L


Kolejny projekt to bijatyka 2D określana jako Project L. Możemy być pewni, że bijatyka od Riot Games będzie tworzona w uniwersum LoLa. Pokazano wstępny wygląd gry, w którym znalazły się postacie takie jak Jinx, Darius, Katarina i Ahri. Nie wiemy nic więcej na temat tego projektu. Jeden z twórców podkreślił, że są bardzo nim podekscytowani, jednak wciąż pozostało wiele pracy do jego ukończenia.

Legends of Runeterra


Twórcy League of Legends tworzą karciankę opartą na jego uniwersum. Karty niezbędne do budowania silnych talii, będziemy mogli kupować za punkty zdobywane podczas rozgrywek online. Możliwy będzie także zakup dodatkowych punktów za gotówkę. Na oficjalnej stronie gry możemy już zapisać się na testy beta. Dla fanów tego uniwersum, którzy chcą jak najszybciej osiągnąć wysoki poziom w grze, to świetne rozwiązanie. Twórcy karcianki Artifact, który opierał się na uniwersum konkurencyjnej gry Dota, nie odnieśli sukcesu. Czy LoL w swoim stylu pokaże, jak to się robi? Najbliższy rok z pewnością nam to pokaże.

Project F


Jest to gra, o której wiemy najmniej, z wszystkich ogłoszonych przez Riot Games. Project F został pokazany jedynie przez parę sekund. Na pierwszy rzut oka, gra prezentuje się jako RPG, w którym wraz z kompanami możemy wykonywać zadania. Świat gry oparty jest na uniwersum League of Legends. Jak na razie, tajemnicą pozostaje to, co przygotowuje dla nas Riot Games.

Animowana seria - Arcane


Najlepsza wiadomość dla wszystkich fanów słynnych cinematiców produkowanych przez Riot Games. Twórcy ogłosili, że w najbliższym czasie powstanie regularna seria filmów animowanych pt. „Arcane”. Riot zapewnia, że seria będzie dostosowana nie tylko dla nastolatków, ale i dorosłych. Na krótkim nagraniu mogliśmy zauważyć Vi oraz Jinx. Jest to prawdopodobnie zapowiedź ich historii, która zostanie przedstawiona w Arcane. Oficjalna data premiery nie została podana. Z pewnością nikt nie wątpi, że będzie to produkcja na światowym poziomie. Riot Games udowodniło to niejednokrotnie w swoich produkcjach.

League of Legends: Wild Rift


Wyczekiwana przez wielu wersja LoLa na urządzenia mobilne w końcu została ogłoszona - League of Legends: Wild Rift. Riot zadbał także o graczy konsolowych, którzy również otrzymają taką wersję. Data premiery przewidywana jest na 2020 rok. Rejestracja do testów beta na urządzenia z systemem Android zostanie otwarta niebawem. Użytkownicy iOS dostaną taki dostęp nieco później. Gra wygląda identycznie jak na PC. Jedyną różnicą jest interface użytkownika, który został dopasowany pod urządzenia mobilne i konsole.

Zmiany w Teamfight Tactics


Kolejny sezon Teamfight Tactics rozpocznie się od dodania 50 nowych bohaterów do puli. Jest to pierwsza tak duża zmiana dokonywana przez Riot w tym projekcie. Twórcy TFT poinformowali nas, że owa wymiana bohaterów będzie wykonywana regularnie, co parę miesięcy. Innymi słowy, cała pula championów będzie zmieniana. Pozwoli to uniknąć zastoju w mecie, na który narzekało wielu graczy. Wiemy już, że dodani zostaną Zed, Annie oraz Lux. Dostaliśmy także wzmiankę o Teamfight Tactics w wersji mobilnej, co z pewnością ucieszy wielu graczy.

Nikt się nie spodziewał


Ilość newsów, jaką potraktował nas Riot zaskoczyła wszystkich. Projekty, których podjęli się twórcy LoLa z pewnością, mają ogromny potencjał. Firma Riot Games ma niezbędny kapitał i ogromne doświadczenie na rynku gier. Ich nowe gry uderzają w miejsca, które ostatnimi czasy przygasły na rzecz popularnego battle royale. Być może będzie to wielki krok w stronę odbudowy shooterów oraz karcianek, które jeszcze parę lat temu cieszyły się ogromną popularnością. Ruch dotyczący urządzeń mobilnych jest znakomitą okazją ekspansji tego rynku. Gry mobilne stanowią około 60% ogólnego udziału wydatków na gry na wszystkich platformach. Co sądzicie o ogłoszeniach Riot Games? Dajcie znać w komentarzu. Do usłyszenia.
Link do mojego bloga: https://kamykworld.pl