Moje Tłumaczenie z angielskiego jak zarabiać na nagrodach za kuratorstwo postów.(czyli cos dla wielorybów)

in #pl-artykuly3 years ago (edited)

Apel od autora tłumaczenia(jest to bardzo drogi poradnik na ktorym mozna zarobic duzo pieniadzy wiec zobacze czy mi sie oplaca go tłumaczyć,traktuje ten post jako głosowanie);

prośba do wielorybów - odwaliłem tutaj kawał roboty i celowo wyśle tylko pierwszą wersje(stąd te śmieszne błędy translatorem - żebyście zobaczyli że tylko człowiek z doświadczeniem potrafi rozkodować język i przedstawić go tak żeby łatwo się go czytało I dało się go zrozumieć samo się to nie zrobi
Drodzy państwo
a ja też nie mam zamiaru dalej za darmo harować dla dobra ogółu po raz kolejny
Bo napisałem już Kilka artykułów w których nawet ktoś daje mi minusy
oczywiście Polak !
ponieważ do tej pory nie dostałem żadnego minusa od amerykańskich czy zagranicznych widzów jedynie od Polaków
czy to przypadek? Nie sądzę.
Myślę że Polak Polakowi Polakiem po prostu:P
także nie wiem czy jest sens pisania po polsku w ogóle skoro Polacy Lubię dawać dislike i lubię nienawidzieć lubią dokopać jak tylko mogą
to już jest chyba w waszej naturze żeby dojebać komuś także steamit schodzi na psy przez Właśnie takich idiotów
co to sami nie potrafią popracować a śmiało oceniać czyjąś pracę i dawać minusy bo Łatwo się mówi a trudniej się robi.oczywiście nie załamie się jeśli dostanę masę minusów bo w końcu to jest tylko Steam ID mam swoje inne źródła dochodów mam swoje inne zajęcia jest mam swoje talenty nie tylko jeden nie tylko 2
więc ja sobie poradzę
także Decyzja należy do was czy teraz jak ja czy ja mam pisać po prostu cokolwiek Czy lepiej po prostu żeby było tak że zSteemit będzie służył po prostu do wstawiania fotek jak kolejna bezwartosciowa rzecz.

jeśli nie jest to wartościowy kontent to co nim jest?

oczekuje lajków

albo steem nie będzie miał dla profesjonalistów sensu,tym bardziej że steem jest tani i łatwo jest wam dawać te up voty

skoro wartościowy kontent ma dawac zysk na steemit sensu a niby ma dawać zyski

bo po co niby steemit jest?żeby wklejać skopiowane memy?


Wiele osób na Steemit jest zdezorientowanych, jeśli chodzi o nagrody za kurację. Chociaż są one bardzo proste, istnieje wiele ruchomych części, które powodują, że ich obliczanie i przewidywanie jest trudne.

Jeśli nie chcesz słyszeć, jak mnie włóczę, i po prostu chzeniu - po prostu nic profesjonalnego tluamcza jak ja nie zastapi ,żaden google translator,może ktos mnie zrozumie.... błedami zeby sprawdzic czy zarobie na tym cokolwiek. jesli tak poprawie to do wersji w ktorej nie bedzie widać translatora i jego błędów w tłumaczcę poznać linię ciosów tutaj. Głosuj sercem, głosuj około 20 minut po opublikowaniu postu i nie głosuj na posty z wielkimi wielorybami, próbując zdobyć kawałek akcji. Jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego czytasz dalej.

Wyjaśniam, w jaki sposób nagrody za kurację działają co najmniej kilka razy w tygodniu. Jestem całkiem nowy tutaj, więc nie twierdzę, że jestem ekspertem, ale mam pasję do zrozumienia, jak działa gówno. Pomogłem kilku osobom, które okazały się nagradzane w bardzo krótkim czasie.

##Kiedy powinienem głosować?
Jest to najczęściej zadawane pytanie i prawie każdy ma inną odpowiedź. Nie spodoba ci się moja odpowiedź: "To zależy".

Każdy wpis jest inny, co można powiedzieć o unikalnym śnieżynie. Dam ci zasady, jak to działa, wtedy omówię wytyczne i moje sugestie.

Pierwszą zasadą, którą musisz zrozumieć, jest 30-minutowa reguła okna. Aukcja odwrotna, w której w ciągu pierwszych 30 minut dokonujesz mniej nagród za kurację, niż gdy czekasz. Robiąc to, czekasz także na otrzymywanie mniejszych nagród kuratorskich. CZEKAJ WTF?

Załóżmy, że mamy wpis, który daje 10 USD. Wszyscy wiemy, że 75% tego pochodzi od autora, więc w tym momencie autor zarabia 7,50 $. To pozostawia 2,50 $ dla każdego, kto awansuje na stanowisko za nagrody kuratorskie. Przez pierwsze 30 minut dzielisz część nagród kuracyjnych z autorem. Jest to liniowa skala przesuwna w zależności od tego, jak szybko w ciągu pierwszych 30 minut zagłosujesz. Jeśli zagłosujesz na 0 minut, autorowi zostanie przydzielone 100% Twojej części 2,50 USD na podstawie Twojej stawki. Jeśli zagłosujesz na 30 minut, zachowasz 100% swojej stawki z nagrody za kurację 2,50 USD. W 15 minut dzieli się 50/50 z autorem. Jeśli głosujesz na 20 minut, zachowujesz 67% nagród za kurację, a autor dostaje trochę ponad 33%.

Dlatego wiele osób twierdzi, że głosowanie trwa 30 minut, więc dostajesz 100% nagrody za kurację. Nie dzieje się tak jednak w większości przypadków, ponieważ pierwszych kilka osób, które głosują, zyskuje ogromny mnożnik dla swoich udziałów. Osoba, która zagłosuje pierwszy z 500 Steem Power, zagłosuje tak, jak ma 20k lub więcej Steem Power, jeśli chodzi o obliczanie nagród kuratorskich. Pierwszych pięć osób powiększy stawkę w odniesieniu do nagród kuratorskich, a po tym zacznie się normalizować.

Jestem pewien, że do tej pory zrozumiałeś, że te zasady nie grają ładnie ze sobą, z jednej strony, chcesz poczekać 30 minut, aby uzyskać największą nagrodę za kurację, ale z drugiej strony chcesz zagłosować jak najszybciej o ile to możliwe, aby uzyskać bardzo duże powiększenie do siły głosu stosu.

Jest jeszcze jeden czynnik, o którym należy pamiętać, i który nie może być zmierzony. Popularność autora i szansa na to, że stanie się wirusowa. Jest kilku autorów, którzy zagwarantują, że zarobią 50-400 USD za pocztę, co da ogromną pulę nagród kuratorskich. Te posty są tym, co większość górników wydaje dużo ograniczonej mocy wyborczej. Mimo że mają największą pulę dostępnych kuratorów, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Wielkie wieloryby auto-głosują na swój post, biorąc duży kawałek z puli nagród kuratorskich, twierdząc, że punkt # 1 automatycznie. Mają też dużą moc steem, więc powiększenie Steem Power jest ogromne. Wiele z tych postów ma jedynie 17-19% puli nagród kuratorskich, ponieważ wiele osób głosuje za wcześnie na popularnych ludzi. Tak więc 6-8% tej 25% kuracji idzie do autora, w wyniku czego jest znacznie mniejsza puli.

Jeśli nie słuchasz niczego, co powiem, przynajmniej posłuchaj tego, co powiem dalej.
Wszystkie popularne posty i autorzy otrzymują setki, jeśli nie tysiące wyborców. To dużo rąk w puli nagród kuratorskich z prośbą o ich udział. Jeśli nie jesteś bardzo wczesnym wyborcą i masz dużo Steem Power, prawdopodobnie nie dostaniesz wielu nagród kuratorskich na stanowiskach zyskujących popularność. Te posty dają bardzo małe nagrody kuratorskie dla setek tysięcy ludzi.

Więc na co powinienem głosować i jak szybko?

Tak jak powiedziałem wcześniej, nie ma łatwej odpowiedzi. Zasady same w sobie są bardzo proste, ale razem tworzą zbyt wiele możliwości zrozumienia.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz głosować wcześnie na posty, które Twoim zdaniem mogą stać się wirusowe. Już po 5 minutach może być bardziej opłacalne niż czekanie 20-30 minut. Wiele postów, takich jak ogłoszenia DTube, kosztuje 400 $, gdy trafią 30 minut. W większości przypadków polecam głosowanie na 20 minut, chyba że wiesz na pewno, że dostałeś post, który idzie na Księżyc i trafisz do tych pięciu najlepszych miejsc. Zwykle głosowałbym więcej na 10-15 minut na coś, co wkrótce się wydarzy, a więcej na 20-25 minut na ukryte skarby.

Ukryte klejnoty sprawią, że zarobisz więcej pieniędzy niż wielkie posty z nazwiskami

Znajdowanie wpisów

Znajdowanie postów za niewielką liczbą głosów, zanim zostaną odkryte przez innych, jest najlepszym sposobem na nagradzanie za duże nagrody. Twoja stawka na puli nagród kuratorskich jest powiększana przy mniejszej liczbie wyborców, a mimo że wpis może wynosić tylko 1-10 USD, Twoja stawka jest o wiele wyższa i udostępniana tak niewielu osobom, że zrobisz o wiele lepiej niż dzielisz się z 1 500 osobami z daleko więcej stawki niż ty.

Wyjaśnij mi, jakbym był pięciolatkiem

Jeśli zagłosujesz na początku w ciągu pierwszych 30 minut, oddasz autorowi wiele nagród za swoją kurację.
Jeśli zagłosujesz pierwszy, dostaniesz o wiele więcej nagród kuratorskich, niż na to pozwala zwykle twoja potęga.
Zdobędziesz więcej nagród kuratorskich odkrywając mniejsze moce, które mają potencjał, by zrobić "OK".
Posty wielorybów są zwykle głosowane samodzielnie i drenują pulę działań, a pula nagród dzieli się na setki lub tysiące osób.
chcę zobaczyć trochę matematyki!

Ok, weźmy dwa przykłady.

Zachowajmy to bardzo prosto i udawajmy, że wcześniej nie ma premii za głosowanie, a plakat nie zajmował dużej części puli kuratorskiej. Uważamy również, że każdy ma taką samą moc Steem, aby to ułatwić.

W przypadku nr 1 mamy wpis 405,58 USD z 1742 osobami. To pozostawia 101.395 $ (25%) dla puli kuracyjnej. Podzielmy to przez 1742 wyborców, otrzymamy nagrody za kurację 5,82 centów.

W przypadku # 2, mamy 4,94 postu z 17 osobami. Pozostaje 1,235 USD (25%) za pulę kuracyjną. To daje nam 7,26 centa za nagrody kuratorskie. Prawie 25% poprawa nagród kuratorskich za niewielki post! Teraz szanse na uzyskanie tego punktu # 1, # 2 lub nawet # 3 są bardzo wysokie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie otrzymasz znacznie więcej. Pamiętaj też, że ten post nie ma głosów "wielorybów", więc twoja moc Steema będzie prawdopodobnie bardziej zgodna z liczbami, które tu mamy, a nawet lepiej. W przypadku większego słupka Twoja moc Steem będzie prawdopodobnie o wiele mniejsza od średniej i prawdopodobnie zarobisz znacznie mniej niż 5,82 centów w nagrodach za kurację, ponieważ wieloryby mają tendencję do głosowania na wieloryby. W rzeczywistości prawdopodobnie zobaczysz 100% lub więcej nagród kuratorskich.

Sort:  

Część twoich wpisów to była plagiaty (to raz), a dwa - ten wpis to jak rozumiem parodia. Nie będę nawet pisał, że nie jesteś jedyny, który takie tłumaczenia robi, to ten wpis jest tak fatalnej jakości, że powinieneś sobie darować praktycznie (przynajmniej ten wpis) i zrobić go porządnie.

Congratulations @steemas! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

Valentine challenge - Love is in the air!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @steemas! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Valentine's day challenge - Give a badge to your beloved!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.68
TRX 0.10
JST 0.076
BTC 58250.79
ETH 4638.80
BNB 627.82
SBD 7.31