Elektryczny crossover od Porsche

Geneva International Motor Show jeszcze dobrze się nie rozpoczęły, a już mamy pierwsze niespodziewane nowości wśród samochodów elektrycznych. Porsche zaprezentowało koncepcje crossovera model Mission E Cross Turismo, który ma konkurować z elektryczną Teslą Model X i pierwszym elektrycznym Jaguarem niedawno wypuszczonym na rynek Jaguar I-Pace.

P18_0130_a5_rgb.jpg

Auto ma łączy sportowy charakter z praktycznością na co dzień, a Porsche nazywa go "elektrycznym atletą". Tak jak przystało na Porsche ma mieć niesamowite osiągi, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 3,5 s, a od 0 do 100 km/h w 12 s. Za takie przyspieszenie mają odpowiadać dwa silniki elektryczne zamontowane na każdej z osi, silniki elektryczne z magnesami trwałymi będą generować moc 600 KM. Mission E Cross Turismo ma mierzyć 4,95 metra, ma mieć 1,99 metra szerokości oraz posiadać panoramiczny dach. Bateria ma być schowana w podłodze auta, jak w większości elektryków jednak nie została ujawniona jej wielkość, ma jednak zapewnić zasięg na 500 km. Porsche E Turismo ma być w stanie ładować się z użyciem stacji ładowania 350 kW, która pozwoli w 4 minuty doładować 100 km zasięgu ,a w 15 minut naładować 400 km zasięgu.

P18_0128_a5_rgb.jpg

1.jpg

Ładowanie ma się odbywać w sposób klasyczny przy zastosowaniu ładowarki oraz E Turismo ma posiadać technologię, dzięki której bateria będzie ładowana w sposób indukcyjny. Stan naładowania będzie można podglądać w specjalnej aplikacji na smartphona, a podświetlenie napisu Porsche na tylnej klapie ma sygnalizować, że auto jest w trakcie ładowania.

P18_0131_a5_rgb.jpg

Elektryczny Turismo od Porsche ma posiadać futurystyczne wnętrze oraz będzie naszpikowane nowoczesną technologią jak przystało na samochód elektryczny. Pojazd ma posiadać technologię do śledzenia ruchów gałek oczów kierowcy. Cała konsola środkowa ma być ekranem dotykowym, a wyświetlacz pasażera będzie rozciągał się na całej szerokości po stronie pasażera. Dzięki ekranowi dotykowemu pasażer będzie w stanie obsługiwać różne aplikacje do sterowania funkcjami takimi jak radio, nawigacja i klimatyzacja, a także innych rzeczy. Ekran kierowcy będzie wyświetlał dane na temat jazdy, naładowania baterii oraz zasięgu, a także będzie mógł zamienić się w nawigacje.

P18_0207_a5_rgb.jpg

P18_0085_a5_rgb.jpg

P18_0087_a5_rgb.jpg

Data premiery oraz cen E Turismo nie została ogłoszona. Mission E E Cross Turismo to kolejny elektryk od Porsche po sportowym Mission E. Widać więc ze Porsche inwestuje w elektromobilność, a zapowiedzi o zwiększeniu wydatków na rozwój elektromobilności przynoszą skutki w postaci kolejnych aut.

Tutaj filmik który prezentuje funkcje E Turismo

Źródło: https://newsroom.porsche.com/en/products/porsche-mission-e-cross-turismo-cuv-cross-utility-vehicle-geneva-motor-show-2018-gimsswiss-14946.html

Sort:  

Jeździłbym :) tip!

Hi @rafaka! You have received 0.1 SBD tip from @cardboard!

@cardboard wrote lately about: Rostock Harbour Feel free to follow @cardboard if you like it :)

Coin Marketplace

STEEM 0.51
TRX 0.09
JST 0.069
BTC 50225.61
ETH 4412.74
BNB 607.57
SBD 6.19