Pierwsza na świecie stacja ładowania V2G, która daje możliwość zarobku na aucie elektrycznym.

Samochody elektryczne posiadają akumulatory, które magazynują duże pokłady energii potrzebne do napędzania auta w czasie jego użytkowania. Jednak gdy samochód jest nieużytkowany magazyn tej energii daje wiele możliwości na inne sposoby wykorzystanie auta elektrycznego. Sposoby te to wykorzystanie baterii do zasilenia domu lub odsprzedanie prądu do operatora co daje możliwość zarobku. Aby wykorzystać w taki sposób pojazd potrzebna jest specjalna technologia V2G (vehicle-to-grid).

2.jpg

Holenderska firma NewMotion postawiła w Amsterdamie pierwszą na świecie ładowarkę, która obsługuję wyżej wspomnianą technologie. Ładowarka pozwala na dwukierunkowy przepływ energii to skutkuję połączeniem się samochodu EV z siecią energetyczną. Pojazdy są w stanie ładować się jak i wysyłać zmagazynowaną w nich energie. Dzięki temu auta elektryczne mogą zmniejszyć obciążenie jak i poprawić stabilność sieci energetycznej. Będą pełnić funkcje Powerwalla w domu, a w przyszłości dadzą możliwość odsprzedania energii ponieważ ładowarki NewMotion współpracują z spółką energetyczną Alliander. Będzie wiec można naładować auto na nocnej tańszej taryfie, a w dzień odsprzedać energie której się nie zużyło.

Ładowarki stawiane są w miejscach publicznych oraz przy miejscach odwiedzanych często przez ludzi takich jak hale sportowe, jak i przy prywatnych obiektach. Holenderska firma już od dłuższego czasu współpracuje z japońskim koncernem Mitsubishi i ich hybrydą Outlander PHEV.

Źródło: newmotion.com

Coin Marketplace

STEEM 0.67
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 56587.49
ETH 4416.53
BNB 614.71
SBD 7.29