Błąd Steemit, który może kosztować Cię kilka dolarów

in #polish2 years ago (edited)

steemit.png

Zdziwiłem się ostatnio, że nie mogę poprzez wise oddać głos na post. Powód jaki podawał wise to brak tagu polish. Sprawdziłem drugi raz i tag był wyświetlany przez interfejs steempeak i steemit. Napisałem w paru miejscach i dowiedziałem się od @jacekw, jak i @nicniezgrublem, że według blockchain'u dany post nie jest otagowany #polish, bo nie ma go w części jsona dotyczącej tagów.

Regułą było, że kategoria powstawała z pierwszego tagu i był on w polu dotyczącym kategorii, jak i tagu. Przyjrzałem się innym postom Steemit i były otagowane poprawnie (kategoria również w tagach). Przez chwilę myślałem, że to inny interfejs pochodny Steemit, jakiegoś tribe (plemiona) stwarza takie problemy, ale dziś przyjrzałem się sprawie ponownie i wychodzi, że jeśli edytuje się post przez steemit, to tag, który był w kategorii znika on z pola json. Taki mały bug, bo wątpię, żeby było to celowe działanie. Zwłaszcza, że jakiś czas temu takich kwiatków nie było.

Posty edytowane w Steemit, dalej wyświetlają się poprawnie w interfejsach, da się je po kategorii tak samo odnaleźć, jak po tagu. Wszystkie wyświetlają nawet kategorię w tagach jedynie esteem.app wyświetla według jsona.

Wise działa na podstawie tagów zawartych w jsonie. Do tej pory nie było problemu z tym, bo zawsze główny tag był w polu kategoria, jak i tagach json. Czy jakiś inny automat działa na podobnej zasadzie, nie wiem, ale warto zwrócić na to uwagę i najlepiej nie edytować postów poprzez Steemit, póki błąd nie zostanie załatany.

Ja jako fanboy steempeak.com proponuje przejście na ten interfejs. Tudzież dblog.pl

Jeśli edytujesz post w Steemit i kategoria będzie pokrywała się z tagiem kuratora nie dostaniesz głosu od kuratora tego tagu, jeśli chodzi o wise, bo po prostu kurator nie będzie mógł, bo wise sprawdza reguły dotyczące tagu przed zagłosowaniem.

W moim przypadku mając kategorię polish i edytowanie w Steemit pozbawiasz się możliwości dostania ode mnie głosu z konta @gtg
Podobny problem zgłaszała @grecki-bazar-ewy na tagu #pl-kuchnia.

Przykład na podstawie postu @helcim

Stworzenie postu (jest #polish w tagach):
tworzenie.png

Edycja postu (#polish znika z tagów)edycja.png

Post wyświetla się tak w interfejsach steemit/busy/steempeak, esteem.app (jedynie wyświetla według jsona).

Sort:  

To o czym piszesz nie do końca musi być błędem. To nie jest tak, że pierwszy tag, czyli dla blockchainu formalnie kategoria, musi się w tym jsonie znajdować. To jest kwestia umowna - Steemit zaczął tak robić dawno temu i tak się przyjęło, a potem kontynuowały to kolejne aplikacje. Teraz nastąpiła jakaś zmiana i ten pierwszy tag nie jest tam dodawany przez Steemit, ale nie rozpatrywałbym tego w kontekście błędu, bo to pewnie celowana zmiana (chociaż nie wiem czym spowodowana).

Wise zakłada, że wszystkie tagi znajdują się custom_json i to bym bardziej rozpatrywał jako błąd, bo wcale nie musi tak być.

it's not bug its feature

Teraz nastąpiła jakaś zmiana i ten pierwszy tag nie jest tam dodawany przez Steemit, ale nie rozpatrywałbym tego w kontekście błędu, bo to pewnie celowana zmiana (chociaż nie wiem czym spowodowana).

Cały problem w tym, że Steemit przy tworzeniu postu dodaje kategorie do jsona w zakładce tag. Poza tym sam interfejs bierze kategorie z pierwszego wyrazu w polu tagi, więc logiczne, że tam powinien wpisywać.

Przy edytowaniu, ktoś dopisał kod który usuwa z jsona. Jak pobiera cały post z blockchain'u to pobiera wszystkie tagi i w tym też ten który sam tam wpisał, a potem go usuwa.

Ktoś dopisał funkcje do usuwania z jsona, ale zapomniał zmienić funkcje tworzenia ;)

Sprawdziłem teraz i chyba trochę bardziej to zepsuli:

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Mój ostatni post nie wyświetlał się w polish, chociaz byl otagowany. Wszystkie posty dodaję przez steempeak.

Kiedyś było możliwe danie 5 tagów. Na jakiś innych interfejsach niż steempeak sprawdzałaś?

Nie wiem jaka była przyczyna. Polish było stosunkowo daleko w twoich postach, może to było tego powodem, następnym razem proponuje go dać bliżej początkowi.

Ale teraz można 10. Sprawdzałam na steemicie i partiko i też nie było widać. To samo z pozostałymi polskimi tagami, ktorych uzyłam wtedy. Lifestyle np. byl podany jako ostatni i pod tym tagiem moj post byl widoczny. No ale trudno, nastepnym razem polskie dam bardziej na przedzie 🙂

Posted using Partiko Android

Sprawdziłem post innej osoby, dodawany przez inny interfejs i też nie widział go pod 6 tagiem (myślałem, że problem jest po 5, ale piszesz, że było widać twój post pod ostatnim), więc nie wiem na czym ta loteria polega ;)

Ten problem istnieje od bardzo dawna, dlatego większość interfejsów ma ustawiony limit 5 tagów i zalecam się go trzymać.

Od dawna istnieje problem z listowaniem wpisów, które mają więcej niż 5 tagów, dlatego Engrave i dBlog mają ten limit ustawiony na sztywno. Dodawanie większej ilości tagów znacznie ogranicza zasięg artykułu i polecam tego nie robić.

Dziękuję że wspomniałeś o sytuacji na #pl-kuchnia. Wise "nie widział" pierwszego tagu posta i niestety nie udało mi się go podbić, szkoda.

Na podstawie własnych wpisów zauważyłam, że jeśli dodam jakiś tag w edycji posta (po opublikowaniu) to post nie jest widoczny na tym tagu. Niedawno zdarzyła mi się taka sytuacja bodajże 2 razy.

PS: Twój wpis udało mi się podbić z Wise :)

Przeczytałem, było warto. Za to propsy. BTW ciekawa sprawa hmm

Dzięki za cenne info!

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.09
JST 0.065
BTC 51076.01
ETH 4328.61
BNB 582.27
SBD 6.30