HF21 już od wczoraj?

in #polish2 years ago (edited)
Jeśli dobrze rozumiem, a na rozumowaniu mój osąd opieram, a nie na wiedzy (sprawdzenia kodu). To jeśli HF21 planowany jest na 27 sierpnia i tego dnia zostanie przeprowadzony, to posty od tego czasu będą nagradzane według nowych zasad.

Tu pojawia się pytanie, jaka będzie data powstania postów nagradzanych po nowemu, dość logiczne, że w HF21 nie mogą być zapisane jakieś warunki dotyczące czasu wejścia, więc przychodzi 27 sierpnia, przechodzi hard fork i post jest rozliczany po nowemu, a jaki post? No ten który powstał tydzień wcześniej, czyli już wczoraj ;)

No i myliłem się. Patrz komentarze.

Mogę się mylić. Lojalnie uprzedzam, ale ja osobiście przestaję się przejmować 15 minutowym okienkiem. Wiem, że były pomysł zamienić planowany 1 minutowy na 5 minutowy, ale chyba jednak pozostał ten 1 minutowy (Jednak 5 minut) ;) Widzę post i głosuję od razu, a nie zastanawiam się, czy dla osiągnięcia lepszego wyniku kuracji nie warto poczekać kilku minut. (Można spokojnie przeczytać ;))

20190821_084530.gif

Hard Fork 21 nie jest w smak autorom treści, którzy korzystają z platformy jedynie w celu wyciągnięcia tokenów z platformy i ich sprzedaży. Teoretycznie spadające wynagrodzenie będzie można zrekompensować sobie wzrostem dochodów z kuracji, ale do tego trzeba posiadać SP, zatrzymanie Steem w formie SP, teoretycznie może przyczynić się do wzrostów ceny STEEM, czego sobie i wam życzę ;)

Mnie samego Hard Fork 21 nie ucieszył, ale przyjmuję z pokorą jego skutek. Najbardziej o dziwo nie podoba mi się zmniejszenie okienka kuracji, która jest ciekawą opcją dla czytelników, fajna forma nagradzania za głosowanie, ale z zmniejszonym okienkiem, człowiek musiałby się przyspawać do komputera ;) Poza tym zmniejszając autorom wynagrodzenie, pozbawiamy kuratorów możliwości przekazania swoich wpływów z kuracji na rzecz autora, no chyba, że ktoś potrafi ocenić tekst w parę sekund i podjąć taką decyzję ;)

Chciałem zdążyć z jednym projektem przed HF21, ale plany swoje, a życie swoje. Ewentualnymi dochodami będę musiał się z wami podzielić (większa część nagrody do kuratorów), tym samym przypominam o obserwowaniu profilu @steem-box. Już jest coraz bliżej jego ukończenia. Mini prototyp (wycinek z docelowego projektu) do sprawdzenia efektów świetlnych możecie zobaczyć w gifie powyżej ;)

Teoretycznie nie mam już deadline, który minął wczoraj, ale chciałbym już zakończyć projekt, żeby wystartować z kolejnym :D Mam nadzieję, że do zobaczenia zaraz po HF21 ;)

Sort:  

Najbardziej o dziwo nie podoba mi się zmniejszenie okienka kuracji

To jaki jest przedział kuracji teraz ?

(większa część nagrody do kuratorów)

To na ile stanęło ?:)

Teraz 0-15 minut trafia od 100% do 0% dochodu z kuracji dla autora. Kuracja zależy od czasu zagłosowania, siły głosu i ile post miał przed twoim głosem, a ile ostatecznie zarobił.

Dlatego zależnie od autora opłacało się gdzieś w tych okolicach ustawić czyli (1-16 minut).

Teraz ma być według mojej wiedzy 1 minuta, więc przed botami będzie ciężko się ustawić.
Edit: Jacek poniżej mnie skorygował i jednak stanęło na 5 minutach

Było 75% dla autora, 25% dla kuratorów.
Ma być 50% dla autora 50% dla kuratorów

Ostatecznie 5 minut, a nie 1 minuta :)

A jednak? Można gdzieś o tym przeczytać?

steem-box? a cóż to za projekt? czy ja coś przegapiłem. Na razie widzę, że nic się tam nie dzieje, ale obserwacja profilu - czas start !!

Myślę, że nic nie przegapiłeś, zdarza mi się coś wspomnieć, ale nigdy nie podaje konkretów ;)

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

A jak HF21 wpłynie na użyteczność tokenów plemion?

Jak teraz ich najlepiej użyć?

Nie wpłynie. Musisz wiedzieć, że tokeny są zrobione niejako zewnętrznie przez użytkowników . Korzystają z sieci Steem do publikacji treści i informacji o tokenach. Cały mechanizm jest zrobiony poza główną siecią, choć z niej korzysta, gdzie publikuje informacje, kto i ile ma tokenów.

Ten nie wpłynie, ale w kolejnym może pojawić się SMT i communities. Zapowiadane od dawna, ale wciąż nie wprowadzone, steem-engine tokens i plemiona są niejako odpowiedzią na opieszałość głównych deweloperów. Co stanie się po wprowadzeniu zapowiedzianych zmian nie wiadomo.

Nie jestem ekspertem od plemion i czasem tylko użyje tagu plemiona jak mam wolne miejsce.

Coin Marketplace

STEEM 0.45
TRX 0.08
JST 0.059
BTC 48901.59
ETH 4149.96
BNB 545.21
SBD 5.72