You are viewing a single comment's thread from:

RE: Dlaczego nie wycofuję się? /Jesienna deprecha #2

in #polish2 years ago

No trochę jesteśmy zamknięci (przynajmniej ja) na polish. Trudno szukać wsparcia dla postów po polsku na zagranicznych programach. Kiedyś udało się załatwić wparcia zagranicznych kuratorów, teraz nikt nie ma czasu i motywacji.

Tu standardowe:

Niech ktoś

Polish jest małe i mało zasobne w SP. Niestety większość jak ma tu 20$ i spadnie mu do 10$, to ucieka z krzykiem na giełdę. Przez zmianę krzywej kuracji. Trzeba przekroczyć 20 STEEM, jeśli się nie postaramy, to nie będzie się pojedynczym osobą opłacało kurować na polish. Ostatnio zauważyłem, że troisz się i dwoisz (albo twój steemrewarding) na polish, ale dzieląc włos na 4 spada Ci dochód z kuracji i ciekawi mnie ile Ci samozaparcie wystarczy. Trzeba zebrać pod postem ponad 420 000 SP, żeby wychodzić na plus.

krzywa.png

Tak więc zmiany dobre dla Steem, nie koniecznie są dobre dla polish.

Steem ma same zalety, więc wciąż nie wiem skąd te kierowanie się wykresem ceny:

Blogowanie za darmo.
Początkowa baza użytkowników, jak na start wysoka. (Załóż gdzieś bloga i tylko boty google indeksujące treść wejdą, a tu nie giniesz w tłoku).
Żeby zarabiać na blogu, to trzeba mieć czytelników od groma, a tu od pierwszego niebanalnego postu można zarobić 1$.

Sort:  

Trzeba przekroczyć 20 STEEM, jeśli się nie postaramy, to nie będzie się pojedynczym osobą opłacało kurować na polish.

to nie będzie się pojedynczym osobą opłacało kurować na polish.

Jestem pewny, że dokładając tagi i promując przez spalanie tokenów czy nawet przez budowanie chociaż jednego konta na tokenach śmiało można, to wyciągnąć. Kuratorka jak widzę, też jest ciekawa i to na jednym koncie. Problem w tym, że polish nie używa i nie wie, jakie są efekty. Jak chodzi o kurowanie to osobiście wolę uderzyć gdzie jest najwięcej tagów pod Trbes zgarniając kilka kuratork:)

O tym pisałem komentarz

(Załóż gdzieś bloga i tylko boty google indeksujące treść wejdą, a tu nie giniesz w tłoku).

Wiesz... pamiętam czasy gdzie zakładało się po 20 mikro blogów pod Google AdSense i wyciągało się dobre (CTR) kliknięcia, (CPM)wyświetlenia + boty od google. Najwięksi mieli po ponad 100 zanim zmieniono regulamin i ucięto zarobki. Nadal twierdzę, że blogspot (Blogger) jest najlepszy z darmowym googlowskim serwerem i dobrym seo. Do dzisiaj zakładają na blogspot osoby, które wykupują strony jako zaplecze.

mysli.jpg

Tylko przeciętny użytkownik chce napisać dobry post i dostać swoją nagrodę, a nie obserwować wnikliwie trendów plemion itd.

A pisząc dobry jakościowy post i tak zarobi więcej niż żongler tagów z treścią niskiej jakości.

Ostatnio zauważyłem, że troisz się i dwoisz (albo twój steemrewarding) na polish, ale dzieląc włos na 4 spada Ci dochód z kuracji i ciekawi mnie ile Ci samozaparcie wystarczy. Trzeba zebrać pod postem ponad 420 000 SP, żeby wychodzić na plus

Z tymi karami to jakieś mity, a już na pewno wielka przesada. Przed HF miałem co najwyżej 15% zwrotu z tego co rozdawałem, a teraz? sam zobacz. Opłacało się zamieniać wszystko na SP

curation.png

Przy takim zwrocie (prawie 50%) opłaca się głosować na innych. Tego będę się trzymał. Oczywiście, linki też będę wrzucał, tego jednak nigdy nie robiłem z powodów zarobkowych.

Nie do końca mit. Oczywiście zmiana z 25% na 50%, to nie w kaszę dmuchał ;)

Może źle to określiłem, wyszedłeś na plus, ale w społeczności bardziej zasobnej w SP mógłbyś wyjść na plus jeszcze bardziej. Chyba, że ktoś równie wielki ustawiałby się przed tobą.

Skoro post z powyżej 20 STEEM dostaje więcej STEEM ekstra to matematyki nie oszukasz (więcej do podziału miedzy autor i kuratorzy) ;).

Teraz zmieniłeś sposób głosowania, więc też bez porównania.

Pieniądze nie są najważniejsze, zwrot w wyskości 40% całkowicie by mnie zadowalał. Ty masz o wiele słabsze konto od mojego a zwrot wyższy, więc też powinieneś się cieszyć a nie czepiać drobnostekcura.png

Dokładnie efekty takie same na arenietoken. Ale to się zmieni na dniach:) Taka ciekawostka z konta z 15 sp pod kuratorkę i token. Na takie wyniki jako konto bubel i nie na treści skupione też mają szanse.

Słabo ? No to trzeba sobie pomóc z Tribes. Jeden token i mała ilość, bo 150 sztuk rozpoczęte. Kuratorka z ostatnich 24h. 40 sztuk to zysk 1 steem obecnie. Więc można spokojnie budować moc i nie wliczając do tego postów. W ciągu miesiąca kilkanaście steem przy tak słabym koncie. Ciut większe dopiero daje kopa:)

To tylko kuratorka.

A gdzie można sprawdzić curation rewards z Tribes?

Jeśli chodzi o tokeny to tu sprawdzam... https://steem.tools/steemengine/pick_user.php

Jakim cudem osiągasz takie zwroty? Dużo głosuję, ale w życiu nie miałem takich nagród kuratorskich.

Przyjrzyj na voted after:)

Przed hf21 kuracja tygodniowa wahała się od 0,8-1,3 SP, więc na pewno przez nową krzywą przyznawania nagród nie jest to wzrost o 200%, jak na papierze można było się spodziewać.

Czekam na miesięczne zestawienie @jacekw dotyczące kuracji na polish, to będzie miarodajne.

Pozdrawiam

Coin Marketplace

STEEM 0.37
TRX 0.07
JST 0.049
BTC 40960.37
ETH 3020.96
USDT 1.00
SBD 4.56