Co czeka nas po śmierci?

in #polish4 years ago

Wydawać by się mogło, że nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, jednak istnieją ludzie, którzy twierdzą, że odwiedzili zaświaty podczas tzw. śmierci klinicznej.

źródło:pixabay

Czym jest śmierć kliniczna?
Śmierć kliniczna to chwilowy zanik oznak życia organizmu. Od śmierci biologicznej różni się nieprzerwanym występowaniem aktywności mózgu.

Opowieści osób, które przeżyły własną śmierć, są zazwyczaj podobne i większości sprowadzają się do poniższych przykładów.

1. Światło w tunelu
Najczęstszym zjawiskiem opisywanym przez ludzi, którzy przeżyli własną śmierć, jest spacer lub bieg w kierunku silnego źródła światła.

2. Uczucie szczęścia
Wielu ludzi opisuje uczucie przytłaczającego wręcz szczęścia, pojawiającego się tuż po śmierci.

3. Retrospekcja całego życia
Jest to wizja ukazująca całe życie danego człowieka, od narodzin aż po grób.

4. Nowe kolory
Wiele osób wspomina o barwach i kolorach, których nigdy wcześniej nie widzieli.

5. Eksterioryzacja  
Innymi słowy, możliwość opuszczenia własnego ciała.

A wy jak myślicie, powyższe doświadczenia to efekt nadaktywności konającego mózgu czy coś więcej?

źródło:pixabay

Sort:  

Dawniej w Biblii były zapiski o reinkarnacji, ale któremuś królowi się nie spodobało po 300r. n.e. i wielu ludzi od wieków wierzy teraz w jeden cykl życia i śmierci. U Hindusów to nawet nie kwestia wiary, a nawet namacalne przypadki. Nie raz były opisywane dziwne i szczegółowe opowieści małych dzieci, że wcześniej były jakimś np. rzemieślnikiem po 40-tce i wiedzą kto ich wtedy zabił i robili konfrontacje. Albo historie małych dzieci, że chcą powrócić do starej rodziny, do żony, do męża, podają szczegóły zamieszkania tych osób, mimo że jako dzieci nigdy tam nie byli i są w dalekiej miejscowości. Po takich opowieściach trudno nie zastanawiać się nad życiem po śmierci i reinkarnacją.

o tym nie wiedziałem, muszę obczaić

Znam jeszcze przypadek dziewczynki z USA, wtedy 4-letniej, która przerażała swoimi opowieściami o byciu SSmanem w poprzednim wcieleniu, że znała szczegóły, które były tajne. Mówiła o przyjacielu z lat wojny, nadal żył, dotarli do niego i był w szoku skąd amerykańska dziewczynka może wiedzieć o ich znajomości i rzeczach znanych tylko jemu i nieżyjącemu przyjacielowi.

Jeszcze ciekawa jest historia polskiego chłopca uważającego, że w poprzednim życiu był rycerzem na zamku w Malborku i też szczena opada. Niektóre historie na pewno są zmyślone, ale część to aż przeraża. Warto sobie o tym poczytać.

Reinkarnacja to bardzo ciekawy temat. Być może kiedyś coś o tym napiszę :)

To samo można przeżyć po zapaleniu substancji zwanej DMT, moim zdaniem to wszystko jest po prostu podróżą w głąb naszej psychiki.

Coin Marketplace

STEEM 0.68
TRX 0.10
JST 0.076
BTC 58134.78
ETH 4688.92
BNB 639.71
SBD 7.37