Tajemnicze zaginięcia w Polsce

in #polish4 years ago (edited)

Każdego roku w Polsce znika ok. 20 tysięcy osób. Zazwyczaj zaginięcia zostają wyjaśnione już kilkanaście godzin po zgłoszeniu, jednak istnieją takie, których nie udało się wyjaśnić do dzisiaj, a ich okoliczności są bardzo tajemnicze.


(źródło:unsplash)

Poniżej znajdziesz listę 5 najbardziej tajemniczych zaginięć w Polsce.

1. Iwona Wieczorek (19 lat)
O zaginięciu Iwony Wieczorek było głośno w 2010 roku. W nocy z 16 na 17 lipca imprezowała wraz z przyjaciółmi na sopockim Monciaku. Tam doszło między nimi do kłótni, a dziewczyna wyszła sama z klubu i poszła w stronę Gdańska . Ostatni raz widziana była na pasie nadmorskim, przy wejściu nr 63 w Gdańsku-Jelitkowie. Na zapisie z monitoringu można dostrzec mężczyznę z ręcznikiem, idącym za dziewczyną.

2. Ewa Wołyńska (10 lat)
Matka ostatni raz widziała Ewe idącą w stronę lasu, w towarzystwie nieznanej nikomu dziewczynki. Szły obok siebie, ale w pewnej odległości, jakby rozmawiały ze sobą pierwszy raz. Nieznajoma dziewczynka miała bardzo czarne włosy i jasną karnację, a ubrana była w czarne spodnie i czarną kurtkę z czerwonymi trójkątami na ramionach. Pomimo poszukiwań, nie udało się odnaleźć dziewczynki. Podobno widziana była w Niemczech w towarzystwie mężczyzny, podającego się za biznesmena.

3. Tomasz Cichowicz (4 lata)
Chłopiec zaginął 17 marca w Dobrym Mieście. Spędzał czas na podwórku w towarzystwie kolegów. Jeden z nich powiedział jego mamie, że podczas zabawy podszedł do nich mężczyzna z wąsami, chwycił go za rękę i poszli w kierunku jezdni. Poszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów. W 2015 roku pojawiła się spekulacja, że chłopiec może być amerykańskim żołnierzem, bohaterem narodowym, który jest do niego bardzo podobny. Matka Tomka była przekonana, że mężczyzna jest jej synem, jednak on odmówił badań.

4. Agnieszka Bugno (4 lata)
Agnieszka zaginęła 27 marca w Sosnowcu. Wraz z bratem bliźniakiem bawiła się na osiedlowym placu zabaw. Matka rodzeństwa poszła przygotować herbatę dla dziadków, którzy mieli lada moment przyjechać. Kiedy po chwili spojrzała w okno, dzieci już nie było. Po tygodniu, w zbiorniku wodnym oddalonym od Sosnowca o 20 km, odnaleziono zwłoki chłopca, jednak dziewczynka nie została odnaleziona do dzisiaj.

5. Mieczysława Pawlica (60 lat)
Pani Mieczysława zaginęła w nocy z 17 na 18 sierpnia. Około godziny 21 poszła do swojego pokoju, na pierwszym piętrze. Synowa zaginionej widziała ją dwie godziny później na balkonie. Kiedy rano mąż Pani Mieczysławy wszedł do jej pokoju, zastał tam puste łóżko z plamą krwi na prześcieradle. Mieczysława Pawlica miała problemy związane z kręgosłupem, przez co wspierała się często kulami, które również zostały w domu. Poszukiwania nie przyniosły efektów, a po kobiecie ślad zaginął.


(źródło:foter)

Rodziny osób zaginionych cierpią każdego dnia, ponieważ nie są pewni, co się stało z ich bliską osobą. W tym przypadku czas nie leczy ran. Wiem, że są na to nikłe szanse, ale jeżeli ktoś z czytelników ma jakieś informacje na temat zaginionych osób, to zachęcam do zgłoszenia tego na policję.

Sort:  

Polish Cleaners demokratycznie zadecydowało o NIE zaflagowaniu tego posta ze względu na podejrzenie plagiatu, jednakże nastepnym razem proszę trochę mniej czerpać z pierwotnych źródeł.

Więcej o naszej działalności w poście wprowadzającym.

Po lewej oryginał, po prawej ten post:

Coin Marketplace

STEEM 0.75
TRX 0.09
JST 0.072
BTC 54420.34
ETH 4073.37
BNB 597.97
SBD 6.97