Wyspa lalek

in #polish4 years ago

Czołem! W dzisiejszym artykule, poznacie historie miejsca, które jest uważane za jedno z najbardziej nawiedzonych na świecie, a mowa tu o tajemniczej wyspie lalek.

lalki4.jpg

Wspomniane miejsce to niewielka wysepka położona w Meksyku. Od lat stanowi atrakcję turystyczną dla miłośników zjawisk paranormalnych, za sprawą poniszczonych, dziecięcych lalek, rozwieszonych na drzewach w obrębie całej wyspy.

Jak głosi legenda, w 1950 roku, wyspę zamieszkiwał Julian Santana Barrera, który pełnił na niej funkcję stróża. Pewnego dnia usłyszał krzyki topiącej się w kanale dziewczynki, lecz kiedy dotarł na miejsce, było już za późno. Jakiś czas później, w miejscu, w którym utopiło się dziecko, odnalazł unoszącą się na powierzchni wody lalkę, którą powiesił na drzewie. Sytuacja powtarzała się przez kilka następnych dni. Według legendy meksykanin przez resztę swojego życia, gromadził poniszczone lalki, które później rozmieszczał na całej wyspie. Podobno robił to, aby uspokoić ducha tragicznie zmarłego dziecka. Ponad 15 lat temu, ciało Juliana zostało odnalezione w tym samym miejscu, w którym pół wieku temu utonęła dziewczynka. Przyczyn jego zgonu nigdy do końca nie wyjaśniono, choć istnieje podejrzenie, że mężczyzna utopił się, będąc pijanym. Po tym wydarzeniu wyspa została uznana za jedno z najbardziej przerażających miejsc na świecie.

lalki5.jpg

Ludzie, którzy odważyli się odwiedzić to miejsce, twierdzą, że słyszeli niepokojące szepty lalek, a niektóre z nich otwierały oczy lub poruszały głowami. Mówi się także, że kiedy w okolicy umrze dziecko, na wyspie pojawia się jedna lalka.

Odważylibyście się odwiedzić to miejsce?

lalki1.jpg!

Sort:  

Giving out free votes to the little guys, I hope you appreciate.

Nie wiem czy bym się odważyła, ale post fajny :D

Coin Marketplace

STEEM 0.75
TRX 0.09
JST 0.072
BTC 54420.34
ETH 4073.37
BNB 597.97
SBD 6.97