Wywiad z Łowcami Duchów

in #polish4 years ago

Łowcy duchów kojarzą nam się głównie z horrorami czy serialami, jednak istnieją też w rzeczywistości. Mimo że najbardziej znani, pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, to w naszym kraju też ich nie brakuje. Jedną z najbardziej popularnych grup, zajmujących się badaniami zjawisk paranormalnych jest Polish Paranormal TV.   


(źródło:unsplash) 

Jako że sam bardzo fascynuje się zjawiskami paranormalnymi, postanowiłem zrobić wywiad z ekipą Polish Paranormal.

- Dziękuję, że zgodziliście się na wywiad ze mną. Może na początku opowiecie o tym, co skłoniło was do tego, aby zacząć swoją działalność?
- Każdy z nas w swoim życiu doświadczył sporo zjawisk, które ciężko racjonalnie wytłumaczyć. Każdy z nas przed powstaniem PPTV interesował się zjawiskami paranormalnymi i tematyką duchów. Przede wszystkim chcemy zdobyć jak najwięcej dowodów na istnienie duchów i podzielić się nimi z naszymi widzami. 

-  Jakie uczucia towarzyszą wam podczas rozmowy z duchem lub innym bytem?
-  Jeżeli chodzi o odczucia podczas przeprowadzania śledztwa to bywają one naprawdę różne. To wszystko zależy od tego, z jakim bytem mamy do czynienia. Często zdarza się, że byt wprowadza spokojną atmosferę, żeby nas zmylić a później wprowadza totalny chaos. Wtedy musimy często jeden drugiego pilnować, abyśmy nie zostali wciągnięci w grę z bytem. Panika, strach, zagubienie, niekiedy spokój, A przede wszystkim ekscytacja że udało nam się skontaktować i otrzymać konkretne odpowiedzi na nasze pytania. 

- Jakie mogą być konsekwencje waszych działań?
- Konsekwencjami naszych działań może być tzw. "attachment" czyli przywiązanie danej istoty, ducha do naszej osoby. W domu zaczniemy czuć niepokój, a zjawiska paranormalne będą się nasilać. Jeżeli mamy do czynienia ze złym bytem lub nawet demonem pojawiają się zaburzenia na tle psychicznym, stajemy się bardziej agresywnymi ludźmi to tzw. opresja demoniczna. W skrajnych przypadkach dochodzi do opętania i śmierci osoby. Gdy zdajemy sobie sprawę, z przywiązania trzeba jak najszybciej reagować i starać się pozbyć istoty poprzez różne rytuały oczyszczania otoczenia, w którym żyjemy. Śledczy Szalki w rodzinnym domu do dziś zmaga się z obecnością ducha, który manifestuje się jako osoba przypominająca szpitalnego ordynatora. 


(źródło:foter)

- Myślicie, że duchy mogą się materializować? Udało wam się kiedyś zobaczyć ducha lub inny byt?

-  Duchy się materializują to prawda, w internecie jest na to sporo dowodów, jedne prawdziwe, jedne spreparowane, ciężko odróżnić prawdę od fałszu. Materializacja duchów wymaga dość sporo energii, której jako istoty "martwe" nie posiadają zbyt dużo, w przeciwieństwie do żywych istot. Materializacja ducha to nie tylko fakt, że można go zobaczyć, czy to na kamerze, czy na własne oczy, to też można usłyszeć ducha na własne uszy (bez SB7, dyktafonu cyfrowego) lub nawet poczuć jego dotyk. Duchy wpływają na nasz świat w bardzo dużym stopniu i wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale wielokrotnie mogło doświadczyć "manifestacji" ducha.  Czy udało nam się zobaczyć ducha? Hmm? Konkretnie nie było materializacji w pełnej postaci, lecz kilkukrotnie udało nam się zobaczyć próbę takiej materializacji. Czarna masa, która pojawia się na ułamki sekund i znika. Jeden z członków doświadczył w domu takiej próby materializacji. Sytuacja pojawiła się kilka dni po wizycie w szpitalu w Raciborzu.

- Jakie miejsce było najbardziej aktywne, pod względem paranormalnym, które odwiedziliście?
- Myślę, że nie da się jednogłośnie stwierdzić, które miejsce było najbardziej aktywne. Każde z osobna miało swoje aktywności. Można tutaj wymienić Szpital w Legnicy czy Szpital w Raciborzu. W Legnicy było mnóstwo sytuacji od słyszanych kroków po same zamykające i trzaskające drzwi. Z kolei Racibórz odcisnął piętno na każdym z członków, nawet na jednym, który nie mógł być wtedy z nami! Również ostatnie śledztwo w nawiedzonym zamku w Grodnie potwierdziło istnienie życia po śmierci oraz to, że to, co robimy i czym się pasjonujemy, nie należy do bezpiecznych zajęć. 

- Dlaczego nauka nie potrafi udowodnić istnienia duchów?
- Nie jest powiedziane, że nauka nie potrafi. Współczesne technologie, kamery na podczerwień lub kamery SLS i detektory pola EM pozwalają na wyłapanie świadomej obecności wokół nas, lub manifestacji. Istnieje mnóstwo materiałów, które były nagrywane przez różne ekipy ds. paranormalnych, poddawane były analizie przez ekspertów i nie wykryli oni próby oszustwa. Nauka wymaga dowodów bezpośrednich, kiedy dane zjawisko można wywołać w dowolnym miejscu i dowolnym czasie generując odpowiednie warunki. Wtedy jest to traktowane jako element praw, które rządzą światem. W przypadku zjawisk paranormalnych nie jesteśmy w stanie wywołać ich w powyżej wymienionych warunkach. A więc oficjalnie nie są one traktowane jako coś, co można uznać za fakt. 

Jak widzicie, badania zjawisk paranormalnych, to nie zabawa. Mam nadzieję, że ten artykuł będzie przestrogą dla tych, którzy dla zabawy igrają ze światem duchów.

Jeżeli zainteresował was ten temat, to polecam odwiedzić kanał chłopaków i zostawić coś po sobie: https://goo.gl/atBfVu


(źródło:unsplash) 

Coin Marketplace

STEEM 0.68
TRX 0.10
JST 0.076
BTC 58667.85
ETH 4730.20
BNB 647.42
SBD 7.30