Kobiety Hitlera - kim były?

in #polishlast year

Kobiety Hitlera to bardzo ciekawy rozdział z życia Adolfa. Im więcej informacji próbuje pozyskać na ten temat, tym więcej rodzi się pytań i zagadek. Część źródeł sugeruje iż Kanclerz III Rzeszy był gejem, inna temu zaprzecza, jeszcze inna ukazuje go jako człowieka zaślubionego Niemcom i swoim ideałom. Możemy tylko dociekać prawdy, prawdy którą Hitler zabrał do grobu w dniu swojej śmierci.

W roku 1926 podczas nabierającej rozmachu kariery 27-letni Hitler poznaje 16-letnią dziewczynę w której się zakochuje. "Mimi" - Maria Reiter staje się jego muzą i natchnieniem. Według zeznań świadków, Hitler świadomy wieku dziewczyny uprawiał z nią seks, niezważając na konsekwencje.

mimi.jpg

Jego partyjni koledzy byli przeciwni temu związkowi. Prawdopodobnie któryś z nich złożył donos do władz i Hitler musiał zerwać z dziewczyną. Mimi na wieść o rozstaniu próbowała popełnić samobójstwo. W porę została uratowana przez swoją siostrę. Po wojnie, osoby ze środowiska Mimi, zeznały że gdyby związek pary przetrwał i zakończył się ślubem przebieg dalszych wydarzeń politycznych i losy całego świata byłyby zupełnie inne.

"Geli"
W 1927 roku Hitler poznaje Angelę Raubal "Geli", 19-letnią siostrzenicę. Dwa lata później Geli przeprowadza się do mieszkania Adolfa pod pretekstem opieki i rozwoju kariery dziewczyny. Nie przypadkiem sypialnia Geli łączyła się drzwiami z sypialnią wujka "Alf-a". Wujek "Alf" sypiał z dziewczyną. Podczas tego związku wyszły na jaw zboczenia Hitlera.

W 1943 roku przesłuchiwany przez amerykanów Otto Strasser zeznał:
"Hitler kazał jej się rozebrać. Położył się na podłodze. Wtedy ona miała kucnąć mu nad głową, tak aby mógł obejrzeć ją z bliska, co bardzo go podnieciło. Kiedy jego podniecenie sięgnęło szczytu, zażądał żeby oddała na niego mocz, co sprawiało my seksualną przyjemność."

geli.jpg

Geli kochała Adolfa z wzajemnością. Jednak nie był to normalny związek. Hitler był zabójczo zazdrosny, całymi dniami dziewczyna była pilnowana, nie mogła wychodzić samemu i spotykać się z innymi mężczyznami. Żyła w domowym więzieniu.

W 1930 roku Hitler spotyka 17-letnią Evą Braun. Jest nią zauroczony, postanawia adorować dziewczynę. Na początku były to spotkania czysto towarzyskie, które z czasem przerodziły się w coś większego. Eva zakochuje się w Adolfie, wiedząc o Geli podstępnie wsunęła liścik do kieszeni Adolfa z podziękowaniami za miły wieczór. Chciała wyeliminować konkurencję z życia Hitlera. Liścik znalazła Geli, zrobiła Adolfowi chorobliwą awanturę. Popadła w stres który zakończył się samobójstwem. Hitler mocno przeżył jej śmierć. Naprawdę kochał swoją siostrzenicę.

Dwa miesiące po śmierci Geli, Hitler nakazał tajnej policji odnaleźć Mimi i w tajemnicy podać jej bezpośredni numeru telefonu do niego. Dziewczyna była niezbyt szczęśliwie zamężna, na wieść że Adolf próbuje się z nią skontaktować serce zabiło jej mocniej. Mimi rozwiodła się z mężem i wróciła do Hitlera. Związek nie trwał długo, "Dyktator" nie spełniał wymogów jakie oczekiwała partnerka. Mimi liczyła na legalny związek zapieczętowany ślubem.

"Moją miłością są Niemcy. Ożeniłem się ze wszystkimi niemieckimi kobietami."

Mimi postanowiła odejść i opuścić Adolfa na zawsze. Na miłosnej scenie rolę głównej bohaterki zajęła Eva Braun.

Eva Braun
Eva Braun kochała Hitlera i liczyła na coś więcej niż tylko towarzyskie spotkania. Kiedy Adolf zaczął zapraszać ją do hoteli i do swojej sypialni, poczuła się jak w siódmym niebie. Nie przeszkadzało jej nawet to że Führer utrzymywał ich związek w tajemnicy. Niektórzy historycy powątpiewają czy para odbyła ze sobą stosunek płciowy. Hitler miał kłopoty ze swoim libido natomiast sama Eva cierpiała na przypadłość wąskiej pochwy. Oboje podjęli się odpowiedniej terapii u tego samego lekarza (lekarza Hitlera).

eva braun.jpg

Niestety Hitler Evy nie darzył tym samym uczuciem co jej poprzedniczek. Był oschły i zimny. Tolerował Evę tylko dlatego że całkowicie się mu poddała i uważał ją za prostą i uległą dziewczynę. Z czasem ich spotkania były coraz rzadsze. Eva podejrzewała Adolfa o spotykanie z innymi kobietami.

Miała rację, napisała do niego list z prośbą o spotkanie, niestety nie przyszedł. Zapomniał również o jej urodzinach. Eva podjęła próbę samobójczą. Zabrała z sypialni Hitlera pistolet i podobnie jak Geli próbowała się zastrzelić.

Eva została uratowana, Hitler na wieść o próbie samobójczej, szybko z kwiatami pojawił się w szpitalu. Adolf był zadowolony na wieść że jego kobieta potrafiła zabić się z miłości do niego. Mimo dowodu miłości nadal spotykał się towarzysko z innymi kobietami.

Na liście adoracji pojawiły się kobiety: Jenny Haug, Ada Klein, Suzi Liptauer, Brigitte Helm, Renate Muller, Margaret Slezak, Lola Epp, Jenny Jugo, Marika Roekk, Olga Czechowa i prawdopodobnie Pola Negri. Większość tych kobiet były to kobiety jednej nocy.

Renate Müller - nowa miłość Führera
Ta miłość trwała krótko, Renate nie mogła ani zrozumieć ani znieść masochistycznych zachciewajek Hitlera. Führer położył się na podłodze i kazał się kopać. Czym mocniej tym podnieta była większa. Renate chciała szybko zakończyć chory związek i poprosiła o wyjazd na wakacje do Londynu. Oczywiście Hitler za kobietą wysłał "ogon". Okazało się iż Renate spotkała byłego kochanka, Niemca pochodzenia żydowskiego.

Renate Müller .jpg

Adolf natychmiast zerwał kontakt z kobietą. Kariera Renate legła w gruzach, trafiła na czarną listę SS. Kobieta napisała list do Hitlera z prośbą powrotu do łask. Kilka godzin później pod domem aktorki pojawiła się tajna policja. Renate na widok SS rzuciła się przez okno.

Unity Valkyrie Mitford – dziwna miłość.
Unity pochodziła z arystokratycznej angielskiej rodziny, była zagorzałą nazistką i jednocześnie czarną owcą rodziny. Mówiono o niej że jest „dziewczyną Fuhrera”. Pomimo że historycy negują informacje o burzliwym romansie z Hitlerem. W niektórych źródłach można znaleźć sceny jak z typowych noweli.
"Hitler siedzący na sofie w swojej rezydencji, a w jego ramionach Unity. Oboje zajęci pocałunkami i cichymi miłosnymi szeptami."
Światkami tej sceny byli pokojówka i niestety sama Eva Braun, która widząc parę wybiegła jak szalona.

Unity Valkyrie Mitford.jpg

Mówiło się o nowym zboczeniu Hitlera. Nocami w swoim hotelu (za aprobatą Hitlera) Unity prowadziła erotyczne gierki. W sypialni kładła się nago w swoim łożu z czerwoną flagą ze swastyką nad głową, zasłaniała oczy czarną opaską i czekała jak 6 wybranych oficerów SS przywiąże jej nogi i ręce do stalowej ramy łóżka. Po czym w rytm hymnu nazistów czekała na zaspokojenie swoich potrzeb. Następnie oficerowie wracali do swojego wodza i z pikantnymi szczegółami opowiadali bieg wydarzeń.

3 września 1939 roku na wieść wypowiedzenia wojny Niemcom przez Anglię Unity strzeliła sobie w głowę. Przeżyła, pocisk utkwił w jej czaszce, zmarła kilka lat później na zapalenie opon mózgowych.

Wygrana Evy Braun.
Eva Braun żyła w rozpaczy, najbliżsi współpracownicy Hitlera mówili że jest najbardziej nieszczęśliwą niemiecką kobietą. Postanowiła ponownie popełnić samobójstwo. Połknęła 20 tabletek, niestety i tym razem nie udało jej się. Uratowała ją siostra.

Adolf wziął sobie do serca zachowanie Evy. Przemyślał wszystko i stwierdził że nie widzi możliwości braku Evy przy jego boku. Zdał sobie sprawę ile dla niego znaczy. Kobieta zaczęła odnosić salonowe sukcesy. Stawała się kobiecą podporą przyszłego Kanclerza. Hitler zaczął traktować jak prawie żonę, kupował drogie podarki, sprezentował jej nawet niewielką willę, pojawiał się z nią u boku prawie na każdym spotkaniu towarzyskim i balu. Eva Braun była szczęśliwa.

eva i hitler z psami.jpg

W roku 1939 stała się osobą z którą należało się liczyć i mieć do niej szacunek. Sam Adolf pozwalał jej na wiele, mogła go krytykować (ale nie do końca), zwracać mu uwagę i żądać praktycznie czego chce. Pomimo wielkiej przychylności Fuhrera, niektórzy generałowie i towarzysze Hitlera nie do końca akceptowali jego wybrankę. Osoby te stroniły od niej towarzysko, uważali za prostacką dziewczynę ze wsi.

Eva Braun przeżyła 33 lata, w ostatnich swoich dnia życia zawarła związek małżeński z Adolfem Hitlerem i jako już jego żona postanowili popełnić samobójstwo wraz ze swoim ukochanym. Hitler strzelił sobie w głowę, a Eva połknęła ampułkę z cyjankiem. Z godnie z ostatnią wolą Adolfa ich zwłoki zostały spalone tuż po ich śmierci.

Istnieje wiele teorii spiskowych dotyczących samej Evy i śmierci Hitlera. Naukowcy twierdzą że Eva Braun była pochodzenia żydowskiego a Hitler przeżył wojnę. W dniu jego śmierci w bunkrze znaleziono zwłoki nie Adolfa tylko jego sobowtóra. Obie te teorie są nikłe, jednak w pewnym stopniu zasiewają nutkę zwątpienia, którą będę chciał zagłębić z czasem.

Źródło:
http://www.historiamag.com/
https://spartacus-educational.com/
http://google.pl

"Kochanki i przyjaciółki Hitlera" - Ian Sayer/Douglas Botting
"Wiedeń Hitlera" - Brigitte Hamann
"Szczera rozmowa z Żydem. Spowiedź Hitlera" - Macht Christopher
"Spowiedź Ewy Braun. W cieniu Hitlera" - Lerke Anna