📰 3 powody aby kupić, zapotrzebowanie na kryptowaluty rośnie i..

in #polish3 months ago (edited)

podsumowanie_wiadomosci_25_styczen_2021.png

W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia poruszymy kwestię użycia kryptowalut przez banki centralne, JP Morgan poda 3 powody aby kupić Bitcoina czy rekordową ilość nodów BTC

Zapraszamy!📰☕️


1. JP Morgan: 3 powody, by kupować BTC
Gigant z rynku bankowości JP Morgan podaje trzy zalety inwestowania w najstarszą kryptowalutę świata. W ocenie wydanej przez zespół ds. strategii Cross-Asset wyjaśniono, jakie są korzyści z tego, że ktoś inwestuje w Bitcoina. I to pomimo dużych i częstych wahań ceny cyfrowej waluty

„Po co zawracać sobie głowę niekonwencjonalnym zabezpieczeniem o dużej zmienności? Trzy powody: wyceny akcji wyglądają na rekordowe jak na bardzo młody cykl koniunkturalny; konwencjonalne zabezpieczenia, takie jak obligacje DM, ledwo służą jako ubezpieczenie, gdy ich stopy proc. w USA są bliskie 1 proc.”

2. Liczba węzłów Bitcoin osiągnęła nowy rekord wszech czasów
Według Bitnodes.io, liczba węzłów Bitcoin jest aktualnie najwyższa w historii. Obecnie aktywnych jest 11 558 węzłów. Coin.dance z kolei szacuje całkowitą liczbę węzłów Bitcoin na 11 613, czyli nieco powyżej poprzedniego maksimum 11 250, ustalonego rok temu – również w styczniu.

3. Stephen Harper: Bitcoin może stać się walutą rezerwową
Harper był premierem Kanady przez blisko dekadę (dokładnie: od lutego 2006 do listopada 2015 r.). Teraz mówi, że Bitcoin i inne waluty cyfrowe banków centralnych mogą stać się częścią koszyka walut rezerwowych.

4. Rosyjski Sberbank ubiega się o zgodę na stworzenie własnej kryptowaluty
Największy rosyjski państwowy bank – Sberbank, złożył wniosek do krajowego banku centralnego o zgodę na uruchomienie blockchainowej platformy. Za jej pomocą bank chce uruchomić własną cyfrową walutę.

5. Enjin zostaje pierwszym w Japonii uregulowanym finansowo tokenem gamingowym
Enjin, platforma blockchain oparta na grach video, której celem jest „ułatwienie każdemu rozwoju, handlu, zarabiania i wchodzenia na rynek dzięki technologii blockchain”, ogłosiła ekscytującą wiadomość dla swoich użytkowników.

6. Badania Stellar i Wirex wskazują na rosnące zapotrzebowanie na kryptowaluty
Rosnące zapotrzebowanie na płatności transgraniczne i niezadowolenie z ogólnych rozwiązań mogą zachęcić do przyjęcia kryptowalut, co wynika z ankiety przeprowadzonej przez Stellar i Wirex. Ankiety użytkowników przeprowadzone przez obie firmy przyniosły nieco zaskakujące odkrycia. Na przykład największa grupa respondentów twierdząca, że ​​posiada kryptowaluty, mieściła się w przedziale od 45 do 54 lat.

7. Frank Giustra: banki centralne będą chciały zniszczyć Bitcoina
Frank Giustra, inwestor i miliarder, ostrzega, że ​​rządy i banki centralne zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć Bitcoina oraz uniemożliwić powszechną adopcję niezależnych kryptowalut.

8. Mitsubishi Electric wykorzysta blockchaina na rynku handlu energią
Firma Mitsubishi Electric łączy siły z wiodącym japońskim uniwersytetem naukowo-technologicznym Tokyo Tech. Cel? Zbudowanie platformy opartej na blockchainie, która ma służyć do handlu energią. Jak zapewniają twórcy, projekt ma na celu zapewnienie ludziom zoptymalizowanego sposobu kupowania i sprzedawania nadwyżek energii.

9. Janet Yellen chce, by Amerykanie używali cyfrowych aktywów
Joe Biden jest na etapie przejmowania władzy po Donaldzie Trumpie. Sekretarzem skarbu w jego rządzie ma być Janet Yellen. Wcześniej była bardzo krytyczna względem Bitcoina. Okazuje się, że przez lata zmieniła poglądy.


➡️ Wszystkie linki do newsów dostępne w artykule https://jpktraders.pl/3-powody-zeby-kupic/


👍 Podoba się?
POLUB POST

✏️ Masz jakieś pytanie?
Komentuj

❤️ Wsparcie
Działamy non-profit i za nasze analizy/artytkuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować nas podziękowaniami

Coin Marketplace

STEEM 1.23
TRX 0.17
JST 0.177
BTC 62396.23
ETH 2468.08
BNB 542.93
SBD 9.14