📰 Górnicy, inwestorzy, planowane zakupy kryptowalut przez instytucje

in #polish2 months ago

pw_22_luty_2021.png

W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia omówimy m.in. realizacje zysków na BTC, kolejne zakupy krypto planowanie przez instytucje na blisko 1 mld $ czy krytyką analityków JP Morgana odnośnie BTC na słowa Elona Muska 📰☕

1. Górnicy Bitcoin sprzedają mniej, podczas gdy inwestorzy realizują zyski
Firma Glassnode opublikowała dane ujawniające, że górnicy Bitcoin akumulują swoje zasoby cyfrowe, podczas gdy inwestorzy długoterminowi realizują zyski. Firma zauważyła także, że ​​Coin Days Destroyed (CDD), które jest miarą aktywności nadającej większą wagę monetom, które nie były wydawane przez długi czas, również wskazuje, że starsze monety są aktualnie redystrybuowane. Glassnode podsumowuje, że inwestorzy długoterminowi czerpią zyski już od października

2. Bank of China tworzy portfel na cyfrowego juana
Bank of China testuje biometryczny portfel sprzętowy w postaci karty. Aplikacja ma zostać wykorzystana pod kątem cyfrowych płatności wyrażonych w e-juanach. To jednak nie wszystko. System rozbudowano też o inne funkcje, dot. np. służby zdrowia.

3. Analitycy JP Morgan krytykują Bitcoina
W notce adresowanej do inwestorów JP Morgana analitycy argumentowali, że kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są tylko „ekonomicznym pokazem strony” i zarazem najgorszym zabezpieczeniem przed ewentualnym spadkiem cen akcji. Stwierdzili też, że przyjęcie Bitcoina do głównego nurtu zwiększa jego korelację z aktywami cyklicznymi, co czyni go mniej atrakcyjnym aktywem do dywersyfikacji portfela

4. Departament rządowy Dubaju akceptuje płatności w Bitcoinie
Według Khaleej Times, Kiklabb, będący własnością rządu Dubaju łącznik ds. bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI), akceptuje teraz kryptowaluty jako opcję płatności za licencje handlowe i opłaty wizowe. Przedsiębiorcy z całego świata będą teraz mogli łatwiej otworzyć działalność i rozwijać się w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Podała pierwsza anglojęzyczna gazeta w tym kraju.

5. Ponad 94 000 adresów Bitcoin zawiera 1 milion dolarów w BTC
Według analizy Glassnode, ponad 94 000 adresów Bitcoin (BTC) zawiera co najmniej 1 milion dolarów w BTC. Gwałtowny wzrost w połowie grudnia oznaczał moment, w którym BTC przekroczył 20 000 USD. Tym samym sprawił, że wszyscy użytkownicy posiadający co najmniej 50 BTC na swoich adresach stali się milionerami, powiedziała firma analizująca rynek w sieci.

6. Rynek tokenów niezamiennych (NFT) eksploduje z 300% rocznym wzrostem: badanie BNP Paribas
W badaniu przeprowadzonym wspólnie przez NonFungible.com i firmę prognostyczną L’Atelier BNP Paribas, stwierdzono, że NFT mają stać się wiodącą wschodzącą klasą aktywów i głównym motorem napędowym gospodarki wirtualnej w 2021 roku. Ta nisza rynkowa wykazała solidny, konsekwentny wzrost, a całkowita liczba aktywnych portfeli zawierających transakcje na NFT wzrosła o 97%, do 222 179 w 2020r. Dla porównania, w 2019r. Liczba ta wyniosła 112 731.

7. Microstrategy planuje pozyskać kolejne 600 mln USD na zakup BTC
Firma MicroStrategy ogłosiła w środę, że planuje pozyskać dodatkowe 600 milionów dolarów na zakup bitcoina. Pozyskanie środków będzie możliwe dzięki obligacjom zamiennym – rodzajowi papierów dłużnych, które można zamienić na gotówkę lub akcje. Obligacje MicroStrategy zostaną wyemitowane dla kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych, a ich warunki nie zostały jeszcze sfinalizowane..

8. BlackRock rozważa inwestycję w bitcoin
Dyrektor ds. inwestycji BlackRock Rick Rieder przyznał, że firma zaczyna „majstrować” przy bitcoinie. Rieder twierdzi, że dywersyfikacja pod kątem aktywów, takich jak kryptowaluty, „ma jakiś sens”, ponieważ tradycyjne zabezpieczenia, takie jak stopy procentowe, już nie działają. Już 20 stycznia BlackRock informował, że ​​może uzyskać ekspozycję na instrumenty pochodne bitcoin za pośrednictwem dwóch swoich funduszy (BlackRock Global Allcoation Fund, Inc. i BlackRock Funds V)

9. Grayscale kupuje ETH warte 344 000 000 USD w dwa tygodnie
W ciągu ostatnich dwóch tygodni, firma zarządzająca aktywami cyfrowymi Grayscale kupiła, w imieniu swoich inwestorów, ethereum (ETH) o wartości ponad 344 milionów dolarów.

10. 68% Dogecoinów jest w rękach 100 największych portfeli: dane Coin Metrics
Badania Coin Metrics wykazały, że 68,1% zasobów DOGE jest skoncentrowanych w rękach 100 największych portfeli, co potwierdza wcześniejsze twierdzenia Elona Muska.

11. SEC vs. Ripple | Brak perspektyw na jakąkolwiek ugodę?
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Ripple złożyły wspólny wniosek do sędziego federalnego Analisy Torres z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku, w którym stwierdza się, że „w tej chwili” nie ma perspektyw na jakakolwiek ugodę.

12. Elon Musk znów to zrobił | Marscoin rośnie o 1000%
Elon Musk niewątpliwie lubi dawać inspirujące tweety i chce skolonizować Marsa. Ostatnia akcja w wykonaniu CEO Tesli połączyła obydwa pierwiastki. Po tweecie o „MarsCoin”, cena prawdziwego Marscoina wzrosła o ponad 1000%


➡️ Wszystkie linki do newsów dostępne w artykule https://jpktraders.pl/gornicy-inwestorzy/


👍 Podoba się?
POLUB POST

✏️ Masz jakieś pytanie?
Komentuj

❤️ Wsparcie
Działamy non-profit i za nasze analizy/artytkuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować nas podziękowaniami

Coin Marketplace

STEEM 1.32
TRX 0.12
JST 0.145
BTC 58630.07
ETH 2095.02
BNB 463.70
SBD 9.11