📰 Zatwierdzenie stablecoinów, twórca XRP pozbywa się swoich tokenów, Warren Buffett kupił

in #polish2 months ago

podsumowanie_wiadomosci_10_styczen_2021.png

Zapraszamy do podsumowania pierwszego tygodnia 2021 🥂

A w nim m.in. zatwierdzenie stablecoinów przez amerykańskiego regulatora, analiza JP Morgan odnośnie Bitcoina, sprzedaż tokenów XRP przez jego twórcę już w 2020 roku czy skład portfela kryptowalutowego Warrena Buffeta.

Zapraszamy!📰☕️

1. Stablecoiny otrzymują zielone światło od amerykańskiego regulatora bankowego
Biuro Kontrolera Walut (OCC) ogłosiło, że zezwoli amerykańskim bankom na korzystanie z publicznych łańcuchów bloków i stablecoinów jako infrastruktury rozliczeniowej w krajowym systemie finansowym.


2. Flare Network wprowadzi smart kontrakty do Litecoina
Flare Networks oświadczyła, że wprowadzi nową funkcję jeszcze przed uruchomieniem swojej sieci w drugim kwartale 2021 roku. Wg firmy, nowa funkcjonalność pozwoli wykorzystać Litecoina w sieci Flare wraz z smart kontraktami podobnymi do tych w Ethereum”. W ten sposób Litecoin stanie się “interoperacyjny i kompatybilny”.


3. VanEck ponownie stara się o stworzenie ETF Bitcoina
O założenie ETF Bitcoina przez ostatnie parę starało się wiele firm (m.in. Gemini braci Winklevoss). W 2019 r. próbę podjęło VanEck. We wrześniu tamtego roku SEC odrzucił ten wniosek. Teraz jednak temat powraca i po raz pierwszy jest szansa, że władze USA odpowiedzą na prośbę pozytywnie.


4. JP Morgan: Bitcoin rywalizuje ze złotem
Jeden z największych banków świata ponownie analizuje obecną sytuację i przyszłość Bitcoina. Eksperci JP Morgan, bo o tej instytucji mowa, twierdzą, że złoto jest zagrożone przez to, że Bitcoin coraz mocniej rośnie w siłę. Podali też docelową cenę za 1 BTC jest 146 000 USD.


5. Morgan Stanley kupiło 10 proc. akcji MicroStrategy
Zgodnie z zawiadomieniem złożonym w siedzibie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA (SEC), a opublikowanym 8 stycznia, bank inwestycyjny Morgan Stanley nabył 792 627 akcji firmy Business Intelligence MicroStrategy. Inwestycja ta stanowi 10,9 proc. udziałów firmy, która dokonała ogromnych inwestycji na rynku Bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy.


6. Jeb McCaleb, współtwórca Ripple, sprzedał w 2020 r. tokeny XRP za ponad 400 mln USD
Współzałożyciel Ripple Jed McCaleb sprzedał w 2020 r. tokeny XRP o wartości ponad 400 milionów USD. Dowiadujemy się tego ze zaktualizowanego raportu Whale Alert. Ponownie działania McCaleba budzą sprzeczne emocje, bowiem mogły mieć wpływ na kurs tokenu.


7. Włochy: trwają testy dot. cyfrowego euro
Włoskie Stowarzyszenie Bankowe potwierdziło swoje poparcie dla wprowadzenia na rynek suwerennej europejskiej waluty cyfrowej, rozpoczynając badania pilotażowe nad projektem zdigitalizowanego euro. Zgodnie z zapowiedzią, stowarzyszenie współpracuje ze swoim oddziałem badawczo-rozwojowym, ABI Lab i bankami komercyjnymi w kraju, aby opracować eksperymentalne cyfrowe euro.


8. Warren Buffett posiada 1 BTC i 2 mln TRX
Justin Sun, założyciel kryptowalutowej platformy Tron opublikował tweet, z którego wynika, że wbrew powszechnemu przekonaniu, miliarder Warren Buffett posiada kryptowaluty. Sun w swoim poście stwierdził, że Buffett jest właścicielem jednego Bitcoina i ponad miliona tokenów Tron (TRX).


9. Cypryjski szpital śledzi rejestry szczepień Covid-19 za pomocą VeChain
Bezpieczne i niezmienne śledzenie dokumentacji jest ważne w przypadku dokumentacji medycznej. Szpital na Cyprze przechował swoje pierwsze 100 rekordów szczepień Covid-19 przy użyciu łańcucha blokowego VeChain VeThor.


➡️ Wszystkie linki do newsów dostępne w artykule https://jpktraders.pl/zatwierdzenie-stablecoinow/

👍 Podoba się?
POLUB POST

✏️ Masz jakieś pytanie?
Komentuj

❤️ Wsparcie
Działamy non-profit i za nasze analizy/artytkuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz jeszcze bardziej zmotywować nas podziękowaniami