Uwielbiam przesadzać z cynamonem :)

in #polish4 years ago

sniadanko kasza.jpg

Na śniadanie kasza manna gotowana na mleku z dodatkiem :

  • jabłka
  • ziarenek chia
  • suszonej żurawiny
  • słoneczniku
  • cynamonu

Kasza manna wielu osobą kojarzy się z dzieciństwem, mi Babcia podawała kasze manną z syropem wiśniowym albo truskawkowym :)
Ta drobnoziarnista kasza jest uzyskiwana z ziaren pszenicy w czasie przemiału ziaren pszenicy na mąkę. Jest lekkostrawna, odrobinę słodka w smaku i mogą ją jeść już nawet niemowlęta. Użyteczna jest także w diecie osób z wrzodami żołądka, chorobami wątroby, chorobami przewodów żółciowych czy po przebytych operacjach.

Kasza manna nie jest królową wartości odżywczych bo w 100 gramach ma zaledwie 2,5 g błonnika, 17 mg wapnia czy 0,8 mg cynku przy jednocześnie dużej kaloryczności : 348 kcal. Warto podawać ją w towarzystwie orzechów, ziaren i owoców by zwiększyć wartości posiłku.

Dużym atutem kaszy jest jej niska cena i wszelakie możliwości zastosowania w kuchni. Doskonale nadaje się jako zagęstnik (np zamiast bułki tartej) do mięsa mielonego, pasztetów, pulpetów i klusek. Kaszą manną można zagęszczać zupy i sosy, gotować z niej budynie, zupy mleczne i kleiki. Można zastąpić nią makaron lub ziemniaki w zupie i wysypać nią blaszkę przed pieczeniem.

Przygotowanie kaszy manny jest banalnie proste a dania z nią w roli głównej są bardzo sycące.

Sort:  

z chęcią bym zjadłabym takie śniadanko, jedno z moich ulubionych :)

to może jutro ? :)

Nie lubię manny od dziecka :(

zmora dzieciństwa :) ?

Dokładnie, pięknie to ujęłaś ;)

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.06
JST 0.041
BTC 37156.41
ETH 2458.63
USDT 1.00
SBD 4.05