💉Jak pozbyć się szczepień? Zwalczaj ogień ogniem 🔥🔥🔥

in #polish4 years ago

Przypomnijmy sobie jak byliśmy dziećmi i przychodziliśmy do Pań pielęgniarek na zastrzyki. Kto nie bał się igły ręka do góry? Pamiętam, że dla mnie było to bardzo nieprzyjemne przeżycie a, płacz dzieci pochodzący zza drzwi gabinetu podsycał atmosferę strachu. Igła zawsze wyglądała na zbyt wielka, a "ukłucie komara" boli inaczej :D. Nagroda w postaci naklejki "dzielny pacjent" też słabo wynagradzała ból po szczepieniu.

To nie jest jednak, jak wszyscy wiemy główny powód dlaczego ludzie postanawiają przestać szczepić dzieci i boją się szczepień. Tak, boją się to normalne uczucie i mówienie, że tak nie jest to po prostu kłamstwo.
Strach wynika to z istnienia NOP ( niepożądane odczyny poszczepienne). Jest to duży worek pełen objawów, które mogą /nie muszą wystąpić po szczepieniu. Niestety w ostatnich latach NOP stały się wprost mistyczne i są przez najzagorzalszych przeciwników szczepionek, oskarżane o większość chorób i niepowodzeń w naszym życiu nawet po wielu wielu latach. Nie chce tu jakoś wyśmiewać tych osób bo po części je rozumiem, kiedy słyszą tyle sprzecznych informacji na ten temat można się w tym łatwo pogubić.

Jak pozbyć się szczepień ? Wystarczy szczepić wszystkie dzieci? Brzmi to dziwnie prawda i pewnie ktoś pomyśli, że opowiadam tu niestworzone głupoty, ale zaczekajcie chwile mam świetny przykład?

Widzicie tę charakterystyczną bliznę ?


Na filmie widać ją bardzo wyraźnie


Jeżeli urodziliście się przez 1980r macie ją na którymś ramieniu. Jednak jeżeli jesteście młodsi to nic nie znajdziecie.Poszukajcie u rodziców lub własnych dzieci i zobaczycie różnice. Blizna rzuca się w oczy ze względu na ciekawy proces jej aplikacji:

Szczepionka była podawana metodą skaryfikacji: piętnastokrotnie, szybko nakłuwając skórę skaryfikatorem lub igłą uprzednio zanurzonymi w szczepionce. Rankę poszczepienną zaklejało się gazikiem, aby nie dopuścić do zakażenia pozostałych części ciała. Między 4. a 14. dniem po szczepieniu w jego miejscu pojawiały się zmiany w postaci grudek, pęcherzyków i białawych, wklęsłych krost (w tej kolejności). Zazwyczaj okres ten przebiegał z gorączką, rzadko osiągającą 39°C i więcej oraz powiększeniem regionalnych węzłów chłonnych.

(fragment z https://pl.wikipedia.org/wiki/Ospa_prawdziwa )

Ludzie urodzeniu po 1980roku nie maja tego znamienia, ponieważ nie zostali już zaszczepieni przeciwko ospie prawdziwej. WHO podpisało akt stwierdzający eradykacje ospy prawdziwej w dniu 9 grudnia 1979 roku. Czyli całkowitą eliminacje wirusa ze środowiska( istnieje tylko w niektórych laboratoriach pod ścisłym nadzorem)

Rezerwuarem tych chorób są ludzie więc jeżeli nie mogą nikogo zarazić choroba się nie rozprzestrzenia powoli wymierając. Jeżeli udało się w ten sposób pozbyć jednej choroby można też innych Dowodem jest plany eradykacji np. Odry i Różyczki który zakłada:

W 2020 roku 95% ludności będzie zaszczepionych obiema dawkami szczepionki MMR (odra, świnka, różyczka) oraz zostanie podana data ostatecznej eradykacji wirusa.

W czasach ospy prawdziwej ludzie się jej bali bardziej niż szczepień.Spowodowało to, że od wynalezienia szczepionki do całkowitej eradykacji upłynęły tylko 4 lata (1976-1980). Stąd mały apel do was wszystkich przeciwników szczepień:

Może to właśnie dzięki waszej decyzji teraz następne pokolenia nie będą już nawet wiedziało co to są szczepionki. Czasem ogień trzeba zwalczyć ogniem. Wybierzcie mądrze!

Bibliografia:
http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/44855/1/9789241503396_eng.pdf
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ospa_prawdziwa
Zdjęcia:
https://thisbugslife.com/2017/07/13/smallpox-vaccination-scars/
https://vaccines.procon.org/view.resource.php?resourceID=005206

Dziękuje bardzo za przeczytanie and STAY TUNED for more :D

Sort:  

Wartościowy post leci votek tak o z buta :)

Dobrze prawisz, ja mam znamię i nic mi nie jest

tylko nie bij w szczepionkę

Coin Marketplace

STEEM 0.46
TRX 0.06
JST 0.046
BTC 40151.48
ETH 2303.40
USDT 1.00
SBD 6.75