Albo WTE albo we WTE, nie ma innej drogi

in #polish2 years ago

Wczoraj miałem okazję przeczytać komentarze związane z "wydarzeniem" jakim była flaga na polish za użycie bota. Przeraża mnie niewiedza i niezrozumienie tego czym był HF21. Wyjaśnię to w jednym zdaniu: Te "niedobre whale" pozbawiły siebie połowy dochodów, nie sprzedają już głosów, zamiast tego głosują bezinteresownie.

Mea Culpa. Popełniłem błąd, zamiast flagować trending, powinienem zacząć od sprzątania własnego podwórka, od flagowania użytkowników botów na #polish. Tak będę robił od tej chwili. Oflagowane konta będę dodawał na blacklist, tak by już nigdy na nie, nie głosować.

Albo wte albo we wte, nie ma innej drogi

Sort:  

Ludzie zarzucają hipokryzje, że ktoś najpierw miał sam bidbota, a teraz z nimi walczy.

Dla mnie jest to jeden z dowodów na to, że idea #newsteem nie przeszła bez echa i ludzie bardziej poczuwają się do bycia właścicielem blockchain'a.

Do czego to wszystko doprowadzi, to się okaże w przyszłości.

Na wzrost ceny STEEM musimy poczekać. Moim zdaniem dotychczasowe "rabunkowe" zasady doprowadziły do tego że mamy dług na giełdach, który trzeba wykupić. Czy to jest 10 mln czy 100 mln tego nie wiem. Wiem że w obecnej formie Steem jest atrakcyjny dla inwestorów a nie dla tych którzy tylko kombinowali jak tu najwięcej wyciągnąć z tego blockchainu dla siebie

Kilka pytań:

  1. Posty podbite przez @sportsvoter też się wliczają do flagi?
  2. Co z @tipu, gdzie są kuratorzy i zostawiają komentarze, aby Tipu oddało głos?
  3. Jak to będzie weryfikowane przez Ciebie, bo teraz konta botów są też podpięte pod różne triale (np. therising podpięte pod travelfeed)?

Edit:

4 Co z głosem od Esteem lub Partiko, gdzie wymienia się punkty na głos od nich?

O takie głosy mi chodzi, gdzie nie ma żadnych wątpliwości że autor kupił sobie głos

tipu.png

Wydaje mi się, że na #polish nikt tak już nie robi, albo nie zauważyłem.

Posted using Partiko Android

A o co chdzi z tym tipu tipvote? Robisz depozyt do tipu i pózniej tylko wywołujesz płatny głos?

Można też tak zrobić. Każdy może wpłacić ile chce, ale są kuratorzy, którym depozyt sam rośnie i z tego mogą wykorzystywać głosy na podbijanie innych postów. Teraz @cardboard testuje jakiś nowy sposób kurowania.

Posted using Partiko Android

Czytałem post, kapitalnie to wymyślił.

Też się zapisałem 😁

Posted using Partiko Android

Cześć :)
Kuratorzy tipu dostają depozyt, podobnie jak było w Twoim PM. Z tą różnicą, że depozyt tipu jest uzupełniany codziennie o 1 STEEM, mogę więc codziennie rozdać tipy za max 1 STEEM (tipuvote 1). Jeśli nie widzę postów godnych tipa, mogę odczekać kilka dni i wtedy rozdysponować więcej tokenów.

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Rozumiem że widząc komentarz kuratora mogę mieć pewność że głos pochodzi z kuratorki i nie jest płatny?

Sorki, nie wiem jak działają płatne głosy.

To nie jest atak, a zainteresowanie, bo nie ukrywam, że moja wiedza dopiero się kształtuje w tym temacie.

  1. Czy zauważyłeś, żeby kupowanie głosów miało miejsce na #polish? Nie wiem jaka jest skala zjawiska,
  2. Jak sprawić by polskie treści były kurowane?

i 3. Używasz jakiejś desktopowej apki?

Nie pamiętam żebym sam korzystał ze @sportsvoter, może raz, czy dwa (pozdro @lesiopm), rozumiem też jakie cele przyświecają downvote'om, ale to w istotny sposób narusza sens tribe'ów. Nie rozumiem jaki większy sens w korzystaniu z nich - imho chodziło w nich o to, by móc efektywniej tworzyć content. A teraz? Chyba tylko po to, by wydawca je spalił i nie traciły całkiem wartości.

Czy zauważyłeś, żeby kupowanie głosów miało miejsce na #polish? Nie wiem jaka jest skala zjawiska,

Przed HF21, handel to była normalka, podział nagród był nierozsądny i tylko prawdziwi filantropi nie sprzedawali/kupowali głosów.

Po HF nawet nigdy tego nie sprawdzałem, na polish od zawsze był taki hejt na boty że nie przyszło mi do głowy by zaglądać pod postami i sprawdzać kto na nie głosował. Jednak po wczorajszych komentarzach widzę że wielu nie rozumie jakie zmiany zaszły na Steem.

Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi.

A na trzecie?

Trzecie dodałeś chyba w czasie gdy odpowiadałem na dwa pierwsze. Ja osobiście nie będę flagował botów tribe ale jestem podpięty pod ocdb więc jeżeli oni będą to robić to ja też, z automatu

Apki nie używam, wiem że wkrótce będzie (lub już jest) esteem desktop. Dodatkowo mają kapitalną wyszukiwarkę https://search.esteem.app/

Good writing.

Ten coś zawsze musi flagować i dodawać do czarnej listy. Ty nie podwórko ogarniasz tylko piaskownicę.

polecam zaczerpnąć trochę wiedzy #newsteem #downvotes

Polecam zaczerpnąć trochę życia realnego :) Ty poważnie myślisz, że te HF to wchodzą po to żeby wielorybów dochodu pozbawić? Że oni zainwestowali żeby teraz coś bezinteresownie robić. Wyjdź z tej piaskownicy czasem. Nie zapomnij mnie do czarnej listy dodać :)

Dzięki, Ty też rusz się z kanapy, przewietrz sobie umysł i tyłek, np. na paradzie lpg

A Ty co tak wiecznie o tym wietrzeniu tyłka i lpg? Czegoś Ci brakuje?

bo wkurza mnie wprowadzanie na siłę homoseksualizmu i głupota tych którzy dali się zmanipulować korporacyjno-medialnej kampanii wykorzystującej tych biednych ludzi do tworzenia sztucznych podziałów w społeczeństwie

Mnie też tylko nie wiem dlaczego z tym do mnie wyskoczyłeś.

Nie jestem programistą, nie spędzam tu swoich wieczorów i nie interesuje mnie dokładnie co to jest #newsteem, HF21 czy inne trudne słówka i skróty. Wiem natomiast jedno. Nagrody kuratorskie wzrosły kilkukrotnie. A kto najwięcej hajsu zgarnia z kuratorki jak nie wieloryby? To że nie zarabiają na botach wcale nie znaczy, że zarabiają mniej. Wcześniej każdy nawet gówniany tekst mógł być podbity botem. Gówniany tekst gówniany zarobek postu i gówniany zarobek z kuracji. Teraz kiedy robione jest to ręcznie jest to robione świadomie i zarobki są kilkukrotnie większe. Zauważyłem też, że lubujesz się we flagowaniu i robieniu czarnych list, najlepiej publicznie to ogłaszając. Czarna lista tych którzy nie chcą korzystać z bota, czarna lista tych którzy korzystają z bota, tych co byli na WEKU tych z sp-group tych co zaryzykują się z Tobą nie zgodzić. Do czego ma to doprowadzić? Ma ludzi podzielić, zastraszyć? Mnie akurat rozbawiło. Postanowiłem to skomentować no i flaga. Coś mi się wydaje, że nie znosisz krytyki i sprzeciwu.

A kto najwięcej hajsu zgarnia z kuratorki jak nie wieloryby?

Z kuracji każdy będzie zarabiał więcej i procentowo nie ma jakichś wielkich rozbieżności między wielorybami a planktonem. https://steemworld.org/@wzp (posprawdzaj inne konta i porównaj) U Ciebie jest :

Avg. Efficiency | 43.42 %
Weighted Avg. | 43.42 %
(mogłoby być lepiej)

Jednak gwarantuję że przed HF nie było wiejcej niż 15%.

Ja po wyłączeniu bota zarabiam o połowę mniej nawet gdy z kuracji mam więcej. Każdy wieloryb który sprzedawał głosy tak ma.

Dzięki temu oddaję o jakieś 70% więcej na polish a inni na inne tagi

Co do czarnych list to pozwól mi że sam będę decydował na kogo chcę głosować a na kogo nie