Facebook, Twitter, Instagram - Dlaczego nie Steemit?

in #polishlast year

Od kilku dni odwiedzam profile youtuberów którzy promują na steemit swoje filmy. Oprócz Ministra Prawdy i Atora nikt nie linkuje do steemit. Każdy z nich dodaje jednak link do Facebooka, Twittera lub Instagramu. Nie chcę flagować takich użytkowników (tak robiłem z filmami Atora do momentu aż się zweryfikował) bo wiadomo - cenzura lol
Zamiast tego nie będę głosował na ich posty.

Sort:  

downvoting posts upvoted by SBI farm,

I'm homeless. This hurts. WTF?!?! Are you going to offer something better?

When have you ever stopped by to support the work that I've done?

I don't use bidbots, but yes, I have SBI as an investment into myself and others because you people at the top don't give a FUCK about those of us down here at the bottom, judging by the lack of support. I also have qurator upvotes and others. You going to punish me for that too, @mmmmkkkk311?

You're not even looking at the work I've produced, are you?

Again, would you care to explain all the downvotes?

This is pathetic!

Why are you flagging me?

Why you downvoting my post please explain

Thank you - this downvote deserves a !BEER 😉
I just wonder why?

Why the downvotes

Posted using Partiko Android

I remember you upvoting post from me and now you downvote them! You´re awesome! We need people like you!!! 😂

Just for you to let you know I spend an average time of 1-2 hours per post. What are you doing?

Forgot the SBI exclude Tag ;)
!BEER

Cześć. Dobrze powiedziane Web 3.0. Myśle że yutuberzy powinni powoli oswajać się z blockchainem. Obecnie mają to troszke w d... kiedy ich tysięczne i milionowe zasięgi dają dobrą wypłate. Zarobki na dtube to nie żyła złota ale np. Taki @philk jakby w 3 speak nagrywał to myśle że dobrze by wyszedł. Z drugiej strony musiałbym codziennie jakieś video nagrać.
Na steemit to jest troszke tak że zaplecze trzeba budować od początku. Integrować się ze steemianami, pisać komentarze, zresztą czy fb, twitter,insta to powinno dbać się o widza.

Posted using Partiko Android

Najbardziej opłaca się bezpośrednia współpraca z reklamodawcą niż korzystanie z reklam oferowanych przez YouTube. 1 mln wyświetleń daje około 1000 zł. Nie wiem, jaka jest obecna stawka w pl? Sama prowizja Google zabiera 60% dochodów. Do tego minus podatek i biorąc pod uwagę tylko reklamy Ad. Ale jeśli patrząc i dodając np. programy partnerskie, bezpośrednia współpraca, donacje to już zupełnie inna bajka.

Najwięcej pieniędzy na reklamy przeznaczają korporacje, one nie chcą współpracować z indywidualistami bo chcą mieć wpływ na to jakie treści są przez nie wynagradzane (przykład to YT).
3speak zapowiedział że nie przyjmie ani dolara od żadnej korporacji i nie będzie nigdy reklamował ich produktów

one nie chcą współpracować z indywidualistami

Tak to się zgadza. IMM podaje, że zeszłym roku firmy farmaceutyczne wydały najwięcej i tego typu firmy mają specjalne uprzywilejowania ustawiane skrypty pod daną frazą i podążanie za masą zainteresowaną danym tematem. Więc po co jakaś współpraca indywidualistami jak mają masowe przejęcie i zyski.

bo chcą mieć wpływ na to jakie treści są przez nie wynagradzane (przykład to YT).

Nie- oni mają wpływ, gdzie idzie największa pula i ich algorytmy są sterowane odpowiednio. Nawet przestawiając Googlowskie boty, możesz zobaczyć oszałamiające CTR na swoich reklamach przez boty czy wyświetlenia. Tak samo można obniżyć stronę i cofnąć o kilka stron do tyłu, aby obniżyć widoczność. Tak samo jest z reklamami, możesz dostać te najwięcej płatne albo te śmieciowe. Bez względu na tematykę.

Przy upach dtube, to powinna tu już być połowa polskiego youtube, bo gdzie za kilkanaście wyświetleń można dostać parę dolarów?

Widać użytkownicy dtube za bardzo nie chcą się chwalić żyłką złota ;)

Wracając do tematu, jeśli osoba linkuje/przykleja treść z innego swojego źródła, to może warto, żeby taki odnośnik do steem się gdzieś znalazł, bo mogłaby coś dać w zamian za to, że robi nam tu zsyp ;)

Jako kurator wise postaram się też to wziąć pod uwagę.

Fakt, dtube mógłby zrobić dużo dobrego dla Steem, zwłaszcza że Steem Power którą dysponują pochodzi z delegacji

Po przeczytaniu Twojego komentarza wszedłem z ciekawości na DTube i... ze zdziwieniem zauważyłem, że filmy z DTube są linkowane z YouTube. Wiesz może jak to teraz działa?

Uławtwili upload. Wygodniej i filmy nie znikają. Chociaż nie wiem czy ktoś dostaje upy od dtube za nie swoje video. Teraz czekamy kiedy tokeny dtc z dtube będą użyteczne. @fervi mówił kiedyś że dtube to scam i zniknie inni że rozwija się dopiero. Czas zweryfikuje.

Posted using Partiko Android

Dtube jest używany codziennie przez ok. 130 osób. No cóż, zobaczymy. Za hajs Steemitu nigdy nie umrze, bo wiadomo #szekle

Jak masz kanał na YouTube to kopiujesz link ze swojego filmu na d.tube i możesz zarobić i z YouTube i z d.tube. możesz też wkleić link Twojego streamu z twitcha i leci wtedy i na Twitch i na d.tube. Ogolnie spoko sprawa i jeszcze podwójny blockchain , zarabiasz steem i DTC. Teraz DTC nie mają wartości ale podobno już w 2020 już będzie miało wartość :)

Posted using Partiko Android

Z tego co się orientuje. Jest pełna wolność. Można wrzucić też z innych portali video. Też na samo dtube zdaje się też.

https://steempeak.com/dtube/@dtube/dtube-0-9-doubling-up-your-rewards

W tym temacie @jozef230 i @emsonic są ekspertami to może oni Ci pomogą.

😀 żyłke złota? Nie no bez przesady, ale te kilka steem napewno. Ja już wcześniej pisałem że dtube jest troszke specyficzne. Irytowało mnie kiedy poświecasz czas na video a upa nie ma. Null, zero. Losowość nie może być. Potrzeba więcej kuratorów ktorych nie chcą przyjmować.

Posted using Partiko Android

Według mnie problem tkwi w rejestracji kont , za długo to trwa . Ja jako gracz , wieloletni użytkownik platform gamingowych , próbowałem ściągnąć tutaj swoich dobrych znajomych , ale nie za bardzo chcą z 2 powodów:
*mają już swoje dobrze zbudowane zaplecze
*wraz za nimi musieli by przyjść ich widzowie , czy użytkownicy ich stron , a tu na ich drodze stanie rejestracja , na którą nikt nie ma teraz czasu.
Na moim profilu Steam ( pierwsza setka w krajowym rankingu ) mam linki
Screenshot_1.png
na grupie , gdzie jest na dzień dzisiejszy 40 k userów też mam linki
Screenshot_2.png
a przez ostatnie miesiące miałem kilka zapytań co i jak , ale po krótkim wyjaśnieniu ludzie wolą zostać przy swoim bo też mają grupy i to po 100k , strony internetowe z dużą bazą userów i kanały yt i co najważniejsze zarobią więcej niż tu z upvotem od dtube czy kogo innego.
Znajomy z Steam przy takiej rotacji na swojej stronie / grupie i kanale
Screenshot_3.png
zarabia na adsensie + reklamy ale tylko dlatego , że ma już wypracowaną ''markę'' i swoich użytkowników - nie przyjdzie tutaj zaczynać od zera . I tak jest w przypadku innych osób które mogły by swoim zasięgiem sprowadzić tu nowych użytkowników .
Oczywiście to tylko moje zdanie .

u mnie trwało to max 2 godziny wiadomo że proces rejestracji jest bardziej skomplikowany niż na innych social mediach

ok. Tylko my się dalej nie za bardzo rozumiemy. Ktoś kto zarabia na platformie gamingowej 50 $ dziennie za reklamy sklepów itp. na swojej stronie i grupie mając kanał na yt tylko dla funy nie przyjdzie tutaj zarabiać 2$.
Jeśli udało ci się założyć konto w 2h ( ja zakładałem dawno i czekałem 2 tygodnie) rozumię , że ściągniesz swoich widzów z kanału (96k subów minus alty i martwe konta , boty) reklamując steemit i proponując założenie konta. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę , że suby nie idą w parze z realnym użytkownikiem oglądającym ( od dawna wiadomo , że algorytmy są przekłamane)

Obecnie konto można otrzymać nawet w ciągu 2 godzin.
Cena STEEM z pewnością nie przyciągnie dużych kont. To co może je przyciągnąć to zwiększona liczba wyświetleń na YT. Zauważyłem że filmy Atora, które tu wstawia mają więcej wyświetleń od tych których nie linkuje, ale być może to tylko przypadek.
Zarobki z reklam będą systematycznie spadać, coraz więcej adbloków różnego rodzaju powstaje, nawet same przeglądarki zaczynają blokować reklamy. Stary internet powoli umiera, rodzi się web 3.0

Zarobki z reklam będą systematycznie spadać

Dokładnie i można to przejrzeć. Era Google AdSense się pomału kończy i patrząc na coraz szybszy przebieg rozwoju pracami na blockchajnach. Przykładów nie brakuje, chociaż patrząc na Brave która daje możliwość zarabiania na wyświetlaniu reklam. IBM pracuje nad swoją przeglądarką i kilka nowych wstępnych projektów, które zaczynają. Firmy reklamowe również intensywnie pracują nad wdrożeniem reklam za opłatą tokenów i możliwością zarobku dla zwykłego użytkownika.

Jak tak się stanie i IBM wypuści przeglądarkę to na pewno pierwszeństwo reklam będą miały Microsoft, Media.net reklamy przeglądarki Bing która integruje się z Yahoo. Socjale oparte na blockchaine których jest mnogo, bo aż 80 projektów i firmy reklamowe będą zabiegać o możliwość się podłączenia. Śmieszy mnie natomiast że steemit poszedł do AdSense dla paru tys i teraz klony robią to samo zamiast tworzyć projekt dla reklamodawców. Z drugiej strony za ich zarobki można budować projekt:)

Wyświetlenie nie są miernikiem popularności . jeden z czołowych polskich youtuberów ma 2 mln subów , a tylko 40 k wyswietleń . YT nie jest już żadnym miernikiem popularności za dużo tam alt kont , botów i innych przekrętów . Co do reklam nie chodzi mi o te wyświetlane.przytocze taki przykład : sklep z grami X przychodzi do ciebie na platformie growej X daje ci 100 $ dolców do ręki za tydzień reklam 1/dziennie , jesli masz duże zaplecze jak np. OTG (taka grypa na steam 0,5 mln userów) zarabia reklamodawca bo zawsze jakiś tam procent ludzi coś kupi i ty . Tak działają reklamy nie to co sie na ekranach wyświetla

EDIT tak naprawdę nie mamy czym przyciągnąć tu ludzi ,nie mamy co im dać w zamian oprócz niewielkich pieniędzy

Steemit, Steempeak, Busy - dlaczego nie Facebook, Twitter, Instagram?

Analogiczna sytuacja w drugą stronę. Ile osób linkuje do stworzonych tutaj postów, filmów, zdjęć w innych socjalmediach? Ile osób robi tutaj treści dla niesteemian lub nie tylko steemian? Kilka.
Nie korzystam z Insta i Twittera, ale skoro mam konto na Fejsie, to staram się lajkiem czy udostępnieniem promować treści linkowane na fanpejdżach naszej społeczności. Jest na Facebooku "Steem dla opornych", są "Tematy Tygodnia", jest "Travelfeed Polska". Ile lajków pod wpisami? Kilka.

Widocznie powstaje tu straszna chała, skoro ludzie nie chcą czy wstydzą się chociażby pokazać lub polubić te treści poza Steemem.

Strona na Facebooku "Steem dla opornych" jest ok. Tylko brakują dwie rzeczy, żeby to funkcjonowało hasztagowanie to jedno i reklama, chociaż za grosze to drugie. Są jeszcze inne rzeczy bardziej zaawansowane do podnoszenia statystyk. Dzisiaj profile zapełnione to większość duchy i samo udostępnianie to za mało. Dzisiaj budowanie kanału to wysiłek i aktywność każdego dnia a efekty przyjdą na pewno jakieś. Taka stronka powinna mieć zaplecze kilku innych udostępniających treść. Wstawiajcie linki do postów na steem a nie przypadkowych stronek do artykułu czy bzdet. (Sok z linków) mają największą korzyść strony a nie wasze artykuły z linkami do nich poza tym znaczkiem $.

Cześć! Cieszę się że zwróciłeś uwagę na "Steem dla opornych" :)
Stronka wygląda jak wygląda, bo było nas trzech a potem zostałam sama w tym projekcie.
Jeśli masz pomysły i chciałbyś pomóc, zapraszam na chat.
Pozdrawiam :)

Kolejny ruch, dzięki któremu społeczność będzie "rosła w siłę" :) Masz klapki na oczach. Myślisz że Twoje decyzje pomagają steemit? Jesteś jednym z powodów przez który ludzie odchodzą. Aż tak Ci brakuje wyobraźni, żeby się domyślić dlaczego Facebook, Twitter a nie Steemit? Bo tu pojawia się garstka osób a tam są miliony. Ty zamiast stosować metodę marchewki i zachęcać to stosujesz metodę kija na tych którzy jeszcze mają iskrę wiary w steemit.

@wzp Niestety polish swojego czasu była prężna z kilku powodów. Przyciągnięcie przez reklamę i osoby, które już dawno olały temat i teraz tylko konwertują steema. Część była po cynku, mając już z góry ustalone upy, bo steem stał mega mocno. Niestety jedna osoba nie zmieni działania systemu, jaki tu panuje. Jest wiele kwestii, które nie należy wyciągać na zewnątrz.

Największa zmora to rejestracja kont, która nie jest za bardzo na rękę, bo jak tak by było, jak w innych socjalach na przykład pyk myk to strata kontroli murowana. Teraz zobaczymy bardzo ciekawy temat zmniejszenia pawerdown do 4 tygodni zamiast 13. Ciekawe i na moje jest to na plus, bo ludzie nie będą się bali budować moc a 13 tygodni to wieki...chociaż inni myślą, że to specjalnie dla tych, co mają uwikłane sporo.

Czas pokaże, ja tam się nigdzie nie wybieram i zacząłem nawet ładować w nowe otwarte konto, które już pomyka od paru dni, pomiędzy Wami dając upa. A jak się posypie, to pójdę na inny social na blckchajnie, bo na szpiegującego Facebooka i srającego masą reklam czy pseudo modelek Instagrama nie mam zamiaru iść, bo tego nie potrzebuje. Mogę tylko wykorzystać do reklamy i nic poza tym.

Brak upvotu = wielki łomot kijem. Pan wędkarz powinien wiedzić że na marchewkę ryby nie biorą

Trochę zbyt dosłownie to rozumiesz :) A marchewka to świetna przynęta

Okiej...

W ramach wyjaśnienia, ten film nie jest mojego autorstwa i chyba nie zasłużyłem na upvote ale dziękuję za dobre chęci. Tylko nie umiem wyłączyć zarabiania, czyżby podczas edycji już się nie dało...

Słuszna uwaga, wszyscy powinniśmy promować Steem.

Steem nie ma grupy docelowej i nie interesuje ludzi za bardzo poza tymi żądnymi pieniędzy.

Dlatego najpopularniejszą aplikacją nie jest już Steemit, a Steem Monsters. SM chyba jest większe od wszystkich platform na których się pisze na Steem.

Taka ironia losu.Hey @mmmmkkkk311, here is a little bit of BEER from @johannpiber for you. Enjoy it!

Z drugiej strony, taki Ator mógłby użyć swoich tokenow. Skoro ich nie rusza, może w tym czasie udostępnić je choćby i Tobie, komukolwiek, bo tak choćby jego SP się marnuje. A mogłoby zwiększyć wyniki #polish czyli i wynik swoich postów.

Mógłby, nawet mu napisałem

Daj znać proszę co załatwisz, bo może trzeba będzie zwrócić większą uwagę na jego posty

On nie wie jak to zrobić, gdyby ktoś napisał prosty tutorial to myślę że nie byłoby problemu
https://steemit.com/polish/@mmmmkkkk311/q0ik19

https://steemit.com/polish/@sp-group-up/trail-sp-graoup-up-nie-marnuje-swojej-mocy
Tu jest chyba najprościej, możesz wskazać inne traile do wykorzystania. Nawet Tipu byłby lepszy, choć wolałbym by głosy szły w #polish - oczywiście z mojego punktu widzenia. Nawet delegacja na rzecz jakiegoś kuratora byłaby fajna i z korzyścią dla @wideoprezentacje

Oprócz kanałów z promowaniem kryptowalut to rzeczywiście. Wielokrotnie się zastanawiałem co z nagrodami i delegacjami, które były rozdawane po 10k i mniejsze, a nawet większe na promocje steema. Reklam nie widać ani innej promocji przez uczestników. Druga kwestia to kanały takie jak bithubpl, philk, ilovecryptopl i inne to zasługują na choć jednego upa, bo mają kilka połączeń prowadzące do steemit.

Wiem, że temat nie odpowiada wszystkim, ale steem to blockchain i kryptografia to takie kanały zrobią największą kampanię swoją edukacją. Patrząc na ilość konkurencji, jaka jest teraz z sociali opartych na blockchain i pozycję, jaką posiadają to i tak się dziwię, że dalej reklamują, a nie muszą.

Pamiętam że w czasach kiedy Noisy był aktywny, takie prośby o weryfikację nie były czymś nadzwyczajnym, myślę że warto do tego powrócić

Nie wiem, czy warto się bawić i użerać w weryfikacje. Kto daje nam uczestnikom takie prawo o weryfikacje i jak ktoś odmówi to mam go zmusić ? Na moje to przy rejestracji powinna być możliwość umieszczenia linków do swoich kont na socjalach skoro i tak weryfikacja jest telefoniczna.

Słuszna uwaga

Posted using Partiko AndroidHey @mmmmkkkk311, here is a little bit of BEER from @eii for you. Enjoy it!

Why are you down voting me? What's the reason?

  • I use my own content
  • I don't self vote
  • I give out more than 50 Steem a month for my contests
  • I never used bitbots

Is it because I autovote some people? They are my friends and/or people I support. There is absolutely nothing wrong with it. All the Steem I own I've purchased at a ridiculous price so I'm very well aware of my use.

So what is it?

Because he is a fucking idiot!

Posted using Partiko Android

Coin Marketplace

STEEM 0.97
TRX 0.13
JST 0.137
BTC 56288.17
ETH 2221.88
BNB 537.22
SBD 7.78