Name and Shame: Oczernianie Czerniaka czyli tzw. sukces kontrwywiadu prawicy / Powrót ubeckich rzygowin

in #polish2 years ago (edited)

Jest mi trochę przykro że ludzie których szanuję są tak mocno ograniczeni światopoglądowo i atakują tych którzy mówią o zdrowym trybie życia, zdrowej żywności, medycynie nieakademickiej, zjawiskach UFO lub poruszają temat przedkatolickiej historii Polski

"Kontrywiad Prawicy" (Agentura Watykańska?) i kanał Media Narodowe tym materiałem udowadniają jedno: żal im dupę ściska że to pis a nie oni, ma wsparcie Kościoła Katolickiego. Ci ludzie daliby się zabić i poćwiartować za Watykan. Im w głowie się nie mieści że nie trzeba być żarliwym katolikiem i jednocześnie być uczciwym człowiekiem, być patriotą, działać bezinteresownie dla dobra innych.


Podobnie G. Braun, odnoszę wrażenie że chętnie dałby się dobrowolnie ukrzyżować gdyby to raz na zawsze utrwaliło poglądy które głosi: (jeżeli będziecie mieli czas to koniecznie obejrzyjcie tą rozmowę)

Z prawicowych komentatorów cenię jeszcze Witolda Gadowskiego, który jakiś czas temu zjechał targi zdrowej żywności, nazywając je wege-srege lub jakoś tak (nie chciało mi się szukać tego materiału). Niestety ci ludzie już się nie zmienią i nie nauczą niczego nowego o otaczającym ich świecie. Trzeba im to wybaczyć, niech dalej karmią się negatywną energią strachu mordowanych zwierząt. Dobrze że odstąpili od nakazów starotestamentowego Boga i nie mordują ich w tak okrutny sposób jak wymagał tego Jahwe.

Po obejrzeniu pierwszego filmu odnoszę wrażenie że nie ma innej duchowości niż duchowość katolicka. Panowie i (nawrócona) pani zdziwiliby się pewnie gdybym powiedział im że mój amerykański proboszcz w prywatnych rozmowach wyraża się pozytywnie o buddyzmie i że praktykuje jogę. Pewnie podpieprzyliby go do Watykanu lub wynalezli na niego jakąś teczkę.

Oskarżanie Janusza Zagórskiego o antykatolicyzm i jednoczesne zdziwienie że poparł Konfederację to już odlot totalny. Kogo miał poprzeć, #popis? Nie przyszło wam do głowy że trzezwo ocenił sytuację i widząc że po lewej stronie jest tylko zatracenie, poparł tych którzy obiecywali walkę z tymi degeneratami?

Już się nie dziwię dlaczego środowisko nazywające siebie prawicą nie ma i nie będzie miało swojej reprezentacji w sejmie. Ci nieudacznicy nawet protestu wyborczego nie potrafią złożyć. Co tydzień zakładają jakąś nową partię zamiast się zjednoczyć na 1polska.pl i w ten sposób wprowadzić swoich przedstawicieli do sejmu.

Nie ma ludzi świętych (oprócz tych po prawej stronie?). Nie mam zamiaru bronić ani Czerniaka ani Bieszka czy Zagórskiego, nie przestanę jednak szanować ich za to co robią obecnie. Panom z "kontrwywiadu prawicy" proponuję przyjrzeć się również osobom z własnego otoczenia, czy aby na pewno nie mają pozakładanych teczek (IPN lub Watykan) lub czy nie należą do organizacji typu Opus Dei.

No nic, jedno jest pewne, zamiast promowania i zwiększania zasięgów kanałów prawicowych będę wrzucał więcej linków o turbo słowianach i ubeckich rzygowinach

Niechaj na Godowe Święta
nikt o zwadach nie pamięta.
Cuda niech się dzieją w Gody,
niechaj w rzekach płyną miody,
niechaj gada wszelkie zwierze
niech Bogowie w naszej wierze
się ostaną, a o świcie
świat się zrodzi w Świętowicie.
Niechaj dziady ku nam przyjdą,
z kucji głodne niech nie wyjdą.
Niechaj wróżby i życzenia
będą źródłem odrodzenia
dobrobytu i płodności.
Pannom chłopca do miłości
niech przyniesie maku tarcie
i świeżego siana garście.
Na choroby i złe moce,
by nie były straszne noce,
sad ubrany orzechami
zwiśnie w izbie ponad nami.
By zwierzyna była w lasach
turon pośród nas niech hasa.
Z lasu, wody i ogrodu
oraz polnych licznych płodów
niech na stole nie brakuje.
Tak to Gody się świętuje

To mówiłem ja, @mariuszkarowski

Sort:  

to chyba Twój najdłuższy wpis ever :)

posiadanie otwartej głowy - to najtrudniejsze światopoglądowe zadanie. zwłaszcza, gdy niektóre kwestie - wydają nam się już na wylot przez nas przemyślane.
z trudem dopuszczamy do siebie nowe informacje, które mogą zakłócić nam nasz status quo. (oczywiście sama tez się na tym łapię)

dotyczy to w sumie wszelkich poglądów, ale w szczególności w tych trzech sztandarowych tematach, w których ludzkość chyba nigdy się nie pogodzi, tj:
zdrowie, religia, polityka..
żeby ludzie chociaż potrafili ze sobą dyskutować na jakimś podstawowym poziomie kultury - oo, to już byłaby potęga.

PS:
JHWH

Dzięki, zmieniłem na Jahwe

@mmmmkkkk311, In my opinion when in this world more people will act selflessly inturn this world going to become more beautiful place with the essence of Togetherness and Brotherhood. Stay blessed.

Posted using Partiko Android