Orlen będzie budował własną sieć ładowarek elektrycznych w Polsce

in #polish4 years ago

Jest to super informacja dla wszystkich posiadaczy elektryków, sieć szybkich ładowarek się powiększa i tak do Greenway, która stawia już szybkie ładowarki w Polsce dołącza Orlen. PKN Orlen poinformował dzisiaj, że zbuduję własną sieć szybkich ładowarek do aut elektrycznych. Ładowarki mają zostać rozmieszczone przy drogach tranzytowych w Polsce, tak aby w 2019 roku dało się bezproblemowo poruszać po Polsce autem elektrycznym.

1.jpg

Orlen wydał postępowanie zakupowe, na 23 ładowarki o mocy 50 kW i 100 kW. Ładowarki będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oraz będą wyposażone w dwa złącza do ładowania prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania prądem przemiennym. Daje to możliwość naładowania samochodu do 80% w około 30-40 minut. Wszystkie punkty mają zostać oddane do użytku w 2019 roku, a pierwsze ładowarki mają stanąć w 2018 roku. Miejsca stacji na których będzie można ładować się nie zostały jeszcze ujawnione na razie wiadomo, że poza stacjami ładowarki zostaną także ustawione przy siedzibach PKN Orlen w Warszawie i Płocku. Jak widać nawet duże koncerny paliwowe zaczynają myśleć o autach elektrycznych co daje jasny znak ze elektryki to przyszłość
Orlen do tej pory współpracował z Teslą i stawiał superchargery w Kostomłotach, Katowicach, Ciechocinku (w budowie), w Niemczech w Grimmen oraz w Uckerfelde.
2.jpg

Jest to kolejna dobra wiadomość ale elektromobilności w Polsce, w tamtym tygodniu przyjęto ustawę, która mówi o budowie 400 szybkich ładowarek i 6000 zwykłych, oraz o innych zachętach na zakup auta elektrycznego, więcej o ustawie tutaj. Rozbudowa sieci ładowarek może podnieść popyt na auta elektryczne w Polsce ponieważ skończy się gadanie, że nie da się jeździć elektrykiem dalej niż na zakupy. A rozwój technologi sprawi że baterie będą się ładować znacznie szybciej (Samsung ostatnio mówi że posiada baterie które w 20 minut doładują +600km)

Sort:  

Dobry pomysł, kumpel ma Leafa i jest tragedia z ładowniem. Btw, zdjęcie z Kostomłotów jest Twoje? Byłem tam wtedy i też parę pyknąłem.

Leafem i tak ciężko jeździć gdzieś dalej(mała bateria, mały zasięg plus może kolega ma mocno zdegradowaną baterię) , bo szybkie ładowarki będą ustawiane na trasach pomiędzy miastami mają służyć do doładowania się w trasie. Leaf 2018 ma lepsze zasięgi. Zdjęcie nie moje, zazwyczaj jak przejeżdżałem obok Kostomłotów to żadnej Tesli nie było, za to ostatnio w Poznaniu na mieście w przeciągu 1,5 tygodnia widziałem trzy S

Congratulations @rafaka! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Coin Marketplace

STEEM 0.49
TRX 0.09
JST 0.064
BTC 50687.38
ETH 4345.61
BNB 590.79
SBD 6.17