Krypto Prasówka ver. 0.45

in #polish2 years ago

Bitcoinnews45.png

Krypto Prasówka ver. 0.45

Cześć!

Kolejny tydzień i kolejna Krypto Prasówka, czyli zbiór najciekawszych informacji z polski, świata i giełd. W tym tygodniu nazbierało się ciekawych informacji:

  • Polska = 4 Newsy
  • Świat = 23 Newsów
  • Giełdy = 9 Newsów

Zapraszam do przeglądu i komentarzy : )


Krypto Polska


Dwie firmy, jeden cel – fuzja Tokeneo i Sapiency|Tokeneo.com

O fuzji Tokeneo i Sapiency robi się coraz głośniej. Zobacz, jak zrodził się pomysł połączenia sił dwóch różnych firm ze wspólną misją w celu dostarczenia na rynek zupełnie nowego produktu!

Polski fiskus podcina skrzydła górnikom kryptowalutowym!|Tokeneo.com

Podczas gdy wirtualne monety stają się coraz bardziej popularne, interpretacja przepisów prawnych przez Organy państwowe jest nie tylko restryktywna, budzi także sporo kontrowersji...
W tym artykule dowiesz się:

  • Na czym polega kopanie kryptowalut?
  • Jak polski fiskus interpretuje przepisy prawne związane z kryptowalutami?
  • Jakie konsekwencje ponoszą górnicy kryptowalutowi wskutek orzecznictwa fiskusa?

Co trzeci Polak chce kupić kryptowaluty [Badanie]|Bitcoin.pl

Kryptowaluty stają się coraz popularniejszym instrumentem finansowym. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla DARB Finance, już 61% Polaków deklaruje, że zna kryptowaluty a 32% zamierza zakupić je w najbliższej przyszłości. Jednak aż 74% respondentów nie wie do czego wykorzystywane są waluty cyfrowe.

Podwyżki prądu w Polsce uderzą w rynek kopalni cyfrowych walut|Bitcoin.pl

W naszym kraju w 2020 r. mają nastąpić gwałtownie podwyżki prądu. Zresztą pierwsze skoki cen możemy zaobserwować jeszcze jesienią 2019 r. Co to oznacza dla rynku kopania kryptowalut?
Niedawna ustawa “prądowa” zamroziła ceny energii elektrycznej dla polskich odbiorców indywidualnych do końca 2019 roku. Co czeka nas jednak od 2020 r.?

BitTubeAppEARNTUBEBANER908x150.png


Krypto Świat


Chiński Bank Centralny chce przyśpieszyć rozwój cyfrowej waluty|Kryptowaluty.info.pl

Chiński Bank Centralny (PBoC) zalecił przyśpieszenie tempa badań i rozwoju cyfrowej waluty w Chinach oraz śledzenie tendencji rozwoju wirtualnej waluty w kraju oraz za granicą.
Cyfrowa waluta jest ważnym aspektem rozwoju umieszczonym w podsumowaniu PBoC dotyczącym sytuacji związanej z finansami w pierwszej połowie 2019 roku, które zawiera również zalecenia na najbliższe półrocze.

Halving Litecoin już za nami | Kolejny za cztery lata|BitHub.pl

Zmniejszenie nagrody o połowę za wydobycie bloku w sieci Litecoin już za nami. Niektórzy uważają, że halving Litecoin wywarł już wpływ na kurs kryptowaluty i aktualnie nic spektakularnego w tym zakresie już się nie wydarzy. Skąd te przypuszczenia?

LibraCoin doprowadzi do nowego kryzysu finansowego – prognozuje senator z USA|Bitcoin.pl

Temat LibraCoin nie schodzi z czołówek portali dot. kryptowalut. W kwestii planowanej cyfrowej waluty Facebooka wypowiada się wielu polityków. Teraz głos zabrał senator Sherrod Brown.
Brown to wpływowy członek Senackiej Komisji Bankowej. Nie jest zarazem fanem kryptowalut, ale też nie przepada chyba za bankami. Yahoo Finance cytuje jego wypowiedź, w której dochodzi on do zaskakujących wniosków dot. skutków emisji LibraCoin.

Komisarz SEC: rynek kryptowalut wymaga swobody w zakresie regulacji|Bitcoin.pl

Hester Peirce, komisarz SEC, twierdzi, że rynek kryptowalut wymaga pewnej swobody w zakresie innowacji i regulacji. Powiedziała to przemawiając podczas konferencji Bakkt Digital Asset Conference.
Według Peirce podmioty takie jak SEC powinny odejść od bycia rygorystycznymi organami i pozwolić rynkowi kryptowalut na swobodniejszy rozwój. Powiedziała:

Bitcoin (BTC) finansuje północnokoreański program rakietowy|Fxmag.pl

Kryptowaluty ze względu na swój zdecentralizowany charakter i całkowitą niezależność od regulowanego systemu finansowego paradoksalnie mogą stać się idealnym narzędziem dla rządów wykluczonych z globalnej infrastruktury bankowej. Mogą służyć im do przeprowadzania operacji finansowych poza kontrolą innych państw, a także do omijania nałożonych na nie sankcji gospodarczych. Jak wynika z ostatniego raportu Rady Bezpieczeństwa ONZ, Korea Północna należy do jednych z krajów, które nie tylko wykorzystują kryptowaluty do działania poza kontrolą innych państw, ale również doprowadziły je do niebezpiecznego ekstremum, dopuszczając się ataków hakerskich dokonywanych przez rządową agencję. Jak wynika z raportu ONZ, północnokoreański rząd pozyskał w ten sposób łącznie ponad 2 mld dolarów, które najprawdopodobniej zostały przeznaczone na finansowanie narodowego programu budowy broni masowego rażenia.

Mastercard szykuje się do wejścia na rynek krypto|Tokeneo.com

Mastercard idzie z duchem czasu i sam szykuje się do zaangażowania w rynek kryptowalutowy. Poczynił ku temu konkretne kroki strukturalne.

Yuan spada, a Bitcoin osiąga szczyty cen i popularności|Tokeneo.com

Bitcoin na chińskim rynku radzi sobie fenomenalnie. W ciągu jednego dnia podskoczył o 10%. Czyżby nasi azjatyccy przyjaciele maczali w tym ręce?

SEC | „Jeśli ludzie stracą pieniądze, zawsze będą obwiniać regulatorów”|Bithub.pl

Mówiąc na temat regulacji kryptowaluty, Hester Peirce, komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła, że kryptowaluty wymagają swobody w zakresie innowacji.

Brytyjski urząd skarbowy ściga klientów giełd kryptowalut unikających podatków|Fxmag.pl

Brytyjski Urząd Skarbowy (Her Majesty’s Revenue & Customs) wysłał żądania do operujących na terenie Wielkiej Brytanii giełd kryptowalut o udostępnienie danych swoich użytkowników w celu identyfikacji osób, które unikają odprowadzania podatków od obrotu kryptowalutami. Jak dotąd otrzymanie żądania od brytyjskiego urzędu potwierdziły trzy czołowe giełdy kryptowalut.

EBC: banki centralne będą monitorować transakcje kryptowalutowe|Cryptoprofit.pl

EBC: banki centralne będą monitorować transakcje kryptowalutowe KRYPTOWALUTY70 WyświetleniaBrak Komentarzyebc
Europejski Bank Centralny (EBC) twierdzi, że „społeczność banków centralnych” dopracuje już system monitorowania transakcji kryptowalutowych.
W raporcie z dn. 7 sierpnia zatytułowanym „Zrozumienie zjawiska krypto-aktywów, jego ryzyk i problemów związanych z pomiarami” EBC twierdzi, że „zlikwidowanie luk w danych związanych z krypto-aktywami” nadal stanowi poważne wyzwanie dla organów regulacyjnych i instytucji finansowych.

Czechy planują uderzyć w rynek kryptowalut|Cryptoprofit.pl

Niepokojące informacje dochodzą do nas zza naszej południowej granicy. Czechy planują wkrótce wprowadzić w życie nowe przepisy dot. rynku kryptowalut. Niestety – zgodnie z doniesieniami medialnymi – mają być one ostrzejsze niż ogólnie obowiązujące prawo w Unii Europejskiej (UE) w tym zakresie.

80% zasobów Tether na 318 adresach|Bithub.pl

Porównywanie Tethera z Bitcoinem to grzech. Dla jasności, ten artykuł nie ma na celu takiej profanacji. Tether kryptowalutą nie jest. Jest stablecoinem. W żadnym wypadku nie jest kryptowalutą w sensie rozumienia poszanowania zasad Satoshiego Nakamoto.
Wyjaśnienie „oczywistej oczywistości” mamy już za sobą. Warto teraz zwrócić uwagę na rozkład sił, jeżeli chodzi o kontrolowanie zasobów Tethera. Do czego wykorzystywany jest popularny stablecoin sygnalizował już w swoim artykule jeden z moich redakcyjnych kolegów.


Ledger Nano S - The secure hardware wallet


Bitmain stracił 625 mln dolarów w dwóch pierwszych miesiącach 2019 r.|Fxmag.pl

Chińska spółka Bitmain, będąca największym na świecie producentem koparek do kryptowalut wciąż mocno odczuwa skutki zeszłorocznego załamania koniunktury, spowodowanego spadkami na rynku kryptowalut. Spółka zaledwie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy poniosła stratę przewyższającą 600 mln dolarów, jednak dane finansowe za kolejne miesiące mogą okazać się już znacznie bardziej optymistyczne dla czołowego dostawcy koparek.

Iran zalegalizował kopanie kryptowalut, ale płacenie nimi jest nielegalne|Kryptowaluty.info.pl

Iran ratyfikował nowe prawo dotyczące kryptowalut, które legalizuje kopanie jako oficjalną gałąź przemysłu ale jednocześnie nie uznaje kryptowalut jako legalnego środka płatniczego.
Nowe prawo mówi, że ani rząd ani system bankowy nie uznają kryptowalut jako prawnego środka płatniczego i używanie ich do tego celu w Iranie jest nielegalne. Ponadto Bank Centralny nie gwarantuje wartości cyfrowych walut, pełne ryzyko z nimi związane ponoszą użytkownicy.

Samsung dodaje do swojej oferty nowe dAppsy|Bitcoin.pl

Samsung dodaje właśnie do swojej oferty kilkanaście nowych blockchainowych dAppsów (zdecentralizowanych aplikacji).
Uruchomiony w marcu 2019 r. internetowy sklep Samsunga ze zdecentralizowanymi aplikacjami, Blockchain Keystore, powiększył się teraz o siedemnaście nowych „apek”. Pierwotnie zawierał tylko cztery programy. Pierwsze dAppsy stanowiły: portfel na hasła, grę, aplikację społecznościową i aplikację do płatności rachunków. Nowe oferują wiele nowych możliwości: od aplikacji społecznościowych po aplikacje rozrywkowe – podaje CoinDesk Korea.

Walmart pracuje nad swoją kryptowalutą|Bitcoin.pl

Choć nadal nie milkną kontrowersje dot. LibraCoin Facebooka, już kolejna duża firma planuje emisję swojej cyfrowej waluty. Chodzi o Walmart.
Walmart to amerykańska sieć supermarketów założona w 1962 roku. W 2010 roku przedsiębiorstwo było już największym na świecie sprzedawcą detalicznym pod kątem obrotów. Dziś firma jest też największym prywatnym pracodawcą w USA, Meksyku i Kanadzie.

Justin Sun ogłasza datę uruchomienia wersji 1.0 sieci Sun Network!|Tokeneo.com

Po dość burzliwym okresie Justin Sun informuje swoją społeczność o postępach w ekosystemie TRON. Sprawdź, jakiej nowości możemy się spodziewać!
5 sierpnia bieżącego roku Justin Sun (CEO firmy TRON) ogłosił na Twitterze że już niebawem (10 sierpnia) nastąpi uruchomienie wersji 1.0 sieci Sun Network. Z opublikowanego postu wynika, że za pomocą kodu 1.0 programiści dAppów (zdecentralizowanych aplikacji) będą mogli budować łańcuch boczny (sidechain).

Londyński bank przeprowadził pierwszą transakcję na blockchain dla przemysłu naftowego|Kryptowaluty.info.pl

Bank Standard Chartered pomyślnie przeprowadził pilotażową transakcję na platformie blockchain dla firmy z branży naftowej PTT International Trading.
Była to tzw. akredytywa czyli forma płatności wykorzystywana przy zawieraniu transakcji, którym towarzyszy różnego rodzaju zwiększone ryzyko. Akredytywa jest często wykorzystywana w przemyśle naftowym

Commerzbank testuje nowy system oparty na technologii blockchain|Bitcoin.pl

Commerzbank przetestował nowy system płatności oparty na technologii blockchain.
Według komunikatu prasowego Commerzbank opublikowanego 8 sierpnia, bank przetestował usługę rozliczania płatności między elektronicznym punktem załadunkowym a systemem ciężarówek Daimlera. Wszystko udało się bez żadnej interwencji człowieka. Aby jednak umożliwić transakcję, bank podobno musiał użyć stokenizowanych na te potrzeby jednostek euro, które umieszczono na blockchainie.

Nowy projekt World Economic Forum pomoże firmom wdrożyć technologię blockchain|Tokeny.pl

World Economic Forum (WEF), opracowało nowy projekt związany z wykorzystaniem technologii blockchain o nazwie Blockchian Value Framework. Odegra on ważną rolę w edukowaniu współczesnych organizacji z zakresu efektywnego wykorzystania łańcucha bloków.

Blockstream tworzy ogromne kopalnie Bitcoina dla klientów instytucjonalnych|Kryptowaluty.info.pl

Firma Blockstream ogłosiła uruchomienie usługi Blockstream Mining zapewniającej kolokację sprzętu wydobywającego Bitcoiny zaprojektowanej z myślą o potrzebach klientów instytucjonalnych i korporacyjnych.

Czy Brexit bez umowy wpłynie na Bitcoin?|Fxmag.pl

Niektórzy analitycy sądzą, że ewentualny Brexit bez porozumienia popchnie cenę Bitcoina na rekordowe szczyty w 2019 r. Jednym z nich jest Nicholas Gregory, który przedstawił swój punkt widzenia w rozmowie z portalem Independent.

Chiny ujawniają szczegóły waluty cyfrowej po 5 latach prac|Bithub.pl

Chiny zamierzają wprowadzić Cyfrową Walutę Banku Centralnego (CBDC), która ma dwuwarstwowy mechanizm działania, w którym Bank Centralny Chin – PBoC – zarządza najwyższą warstwą, a instytucje biznesowe tworzą drugą warstwę – powiedział Mu ChangChun, zastępca szefa Wydział Płatności i Rozliczeń Chińskiego Banku Ludowego (PBoC).

BravebrovserBaner908x150.png


Krypto Giełdy


Coinfirm | Ciąg dalszy prania 7000 BTC z hacku na Binance|Bithub.pl

Hakerzy, którzy ukradli 7000 BTC z Binance, nadal dzielą środki, próbując prać i zaciemniać związek z hackiem. Sprawę przeanalizował Coinfirm w swoim najnowszym raporcie.

Korea Północna zarobiła na atakach na giełdy kryptowalut ok. 2 mld USD|Bitcoin.pl

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, Korea Północna zarobiła około dwóch miliardów dolarów, hakując banki i giełdy kryptowalut. Informację podał wczoraj Reuters. To bardzo niepokojące dane dla rynku cyfrowych walut.

Chińscy oszuści ICO EtherDelta mogą spodziewać się długiej odsiadki! Czy w Polsce też weźmiemy się za złodziei?|Bithub.pl

Chińscy inwestorzy EtherDelta zostali osarżeni o oszustwo. EtherDelta była platformą tradingową specjalizującą się wymianie Ethereum i tokenów ERC-20. Początek giełdy datowany jest na okres największych kontrowersji dookoła ICO i powstających na blockchainie ETH nowych tokenów.

BINANCE

Nowe zasady na Binance Launchpad|Gieldykryptowalut.pl

Giełda Binance przedstawiła nowe zasady dotyczące sprzedaży tokenów na platformie Binance Launchpad.
Zmianom będą podlegać okresy rejestracji sald użytkowników. W przyszłości ulegną one wydłużeniu i będą rejestrowane bez uprzedniego informowania uczestników.

Alert KYC Binance | Dokumenty użytkowników dostępne w sieci – AKTUALIZACJA|Bithub.pl

Artykuł 07/08/2019 g.10:00
FUD, czy wyciek danych, zastanawiają się użytkownicy Twittera po ujawnieniu dokumentów KYC należących prawdopodobnie do klientów Binance na grupie na Telegramie. Binance twierdzi, że najprawdopodobniej są to te same dane, które wyciekły w styczniu tego roku.
Aktualizacja 07/08/2019 g. 11:46
Na blogu Binance pojawiła się informacja, wg której sytuacja na grupie na Telegram nie ma związku z żadnym aktualnym wyciekiem danych KYC klientów:

Binance dodaje kolejne rynki margin trading

Giełda Binance rozszerzyła swoją ofertę handlu z dźwignią o trzy kolejne kryptowaluty: USDC, LTC, ETC. Dostępne są następujące pary handlowe:
BTC/USDC, LTC/USDT, LTC/BTC, ETC/USDT, ETC/BTC

Binance analizuje dodanie 30 aktywów na giełdę w Stanach Zjednoczonych|gieldykryptowalut.pl

Oddział giełdy Binance w Stanach Zjednoczonych wziął pod lupę 30 kryptowalut i tokenów, które spełniają kryteria techniczne oraz regulacyjne i mogą zostać dodane na nową giełdę Binance US.
Do rozważanych aktywów należą zarówno czołowe kryptowaluty z największą kapitalizacją, jak: Bitcoin, Ethereum czy XRP, ale również tokeny mające znacznie krótszą historię: Cosmos, Ravencoin czy Basic Attention Token.

COINBASE

Klient w starciu z dużą giełdą kryptowalut. Wyrok sądu|Fxmag.pl

7 sierpnia portal Cointelegraph poinformował o dalszym ciągu sprawy skierowanej przez klienta Jeffreya Berka do sądu przeciwko giełdzie kryptowalut Coinbase.

COINROOM

Coinroom opublikował nową informację dla klientów|gieldykryptowalut.pl

Na stronie Coinroom pojawiła się nowa informacja dotycząca złożenia przez giełdę wniosku o ogłoszenie upadłości z opcją likwidacyjną majątku spółki.
Wniosek został złożony 5 sierpnia ale nie posiada jeszcze sygnatury z Sądu Rejonowego w Warszawie. Giełda poinformowała również, że wszyscy wierzyciele zostali uwzględnieni w tzw. spisie wierzycieli. O dalszych krokach Coinroom będzie informował na swojej stronie.

GiełdyRyzyko908x150.png

separator908x10.png
Rekomenduje908x150.png

BanerBinance198x75.png BanerBitBay198x75.png

Cześć i do zobaczenia w kolejnym wydaniu!

STOPKA3908x300.png

Coin Marketplace

STEEM 0.62
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 56868.17
ETH 4584.42
BNB 621.05
SBD 7.13